Hlavní

Skleróza

Mohu si vzít analgin a kyselinu acetylsalicylovou dohromady??

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které mají analgetický účinek, nižší tělesnou teplotu. Neopioidní analgetika se používají v různých terapeutických dávkách. Léky mají protizánětlivý účinek.

Analgin a kyselina acetylsalicylová - léky, které mají analgetický účinek, nižší tělesnou teplotu.

Kyselina acetylsalicylová a analgin jsou stejné

Aspirin a Analgin jsou různé léky. Analgin obsahuje účinnou látku - metamizol sodný, je léčivo ze skupiny pyrazolonů.

Aspirin je aktivní, ničí enzymy a zabraňuje adhezi destiček. Metamizol sodný tuto vlastnost nemá.

Jak ovlivňují tělo

Kyselina acetylsalicylová se používá ke snižování teploty a brání přilnutí destiček. Analgin má antipyretický účinek, zvyšuje excitabilitu thalamického centra mozku, ovlivňuje přenos tepla.

Indikace pro použití

Metamizol se předepisuje v případě vývoje následujících patologií:

  • po provozu;
  • s bolestí hlavy;
  • eliminovat koliku;
  • s maligním nádorem;
  • hypertermie (jako součást směsi).

Aspirin je předepsán, pokud se objeví následující patologie:

  • srdeční choroba;
  • cefalgie;
  • bolest kloubů a svalů;
  • vysoká horečka;
  • s bolestí zubů.

Jak užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou

Anestetika se doporučuje předepisovat lékařem. Aspirin je předepsán a dodržuje pečlivé dávkování..

Interval mezi užíváním léku je 4 hodiny. Dospělému pacientovi se podá 0,5 g léčiva ke snížení teploty.

Aby se zabránilo poškození žaludeční sliznice, aspirin se umývá mlékem a vodou. Trvání léčby je 5 dní. Metamizol sodný je předepsán v závislosti na typu onemocnění a ukazatelích teploty.

Funkce aplikace

Metamizol sodný se používá v minimální dávce, která způsobuje terapeutický účinek. Trvání léčby je 5 dní. Triad (lytická směs) podává pacientovi lékař.

Aspirin vyžaduje zvláštní péči, pokud je používán u lidí s dnou, sennou rýmou, s vysokým obsahem kyseliny močové v těle.

Aspirin se v pediatrii nepoužívá kvůli častým vedlejším účinkům..

Těhotenství a kojení

Metamizol není předepsán pro nastávající matky. Není jmenován v prvním trimestru. Lék způsobuje uzavření Botalovova kanálu, přispívá ke vzniku komplikací plodu. Aspirin je předepsán těhotným ženám na ředění krve a prevenci krevních sraženin.

Dětství

Aspirin se v pediatrii nepoužívá kvůli častým vedlejším účinkům. Metamizol není předepsán ke snížení hypertermie, protože lék způsobuje rozvoj závažných alergických reakcí. Lék intramuskulárně podává lékař.

Starší věk

Pro eliminaci chronické bolesti se metamizol sodný používá v nízké dávce..

Aspirin, předepsaný pacientům starší věkové skupiny, je užíván s inhibitorem protonové pumpy, aby se zabránilo poškození gastrointestinálního traktu.

Vedlejší účinky analginu a kyseliny acetylsalicylové

Metamizol sodný způsobuje vývoj komplikací: koronární syndrom, snížená imunita, anafylaktický šok, svědění, pálení, zarudnutí kůže, dušnost, arytmie, bronchospasmus, zvýšený krevní tlak, šok, Stevens-Johnsonův syndrom. Aspirin, i po jedné dávce, může způsobit:

  • vyrážka;
  • Quinckeho edém;
  • nevolnost
  • zvracení
  • leukopenie;
  • vzhled krve z nosu;
  • černá stolička;
  • Svodič;
  • nefrotický syndrom.

Kontraindikace Analgin a kyselina acetylsalicylová

Aspirin není předepisován pacientům v případě:

  • nesnášenlivost na salicyláty;
  • s bronchiálním astmatem;
  • Chronické selhání ledvin.

Anestetikum je kontraindikováno v následujících stavech: gastrointestinální choroby, astma, bronchospasmus, zhoršená tvorba krvinek v kostní dřeni, jaterní porfýrie, pankreatitida, chronické selhání ledvin, onemocnění jater, nedostatek glukózy-6-fosfát dehydrogenázy.

Vliv na řízení

Vysoké dávky Analgin a Aspirinu narušují individuální reakce a ovlivňují řízení složitých mechanismů nebo vehikul.

Interakce s jinými drogami

Při použití Aspirinu s následujícími léky je třeba postupovat opatrně:

Metamizol sodný snižuje koncentraci cyklosporinu, zvyšuje toxický účinek analgetik. Tento léčivý přípravek není předepsán antidepresivy, antikoncepčními prostředky, alopurinem, protože se zvyšuje toxicita Analginu.

Kompatibilita s alkoholem

Obě drogy užívané pro kocovinu způsobují nebezpečné následky:

  • zvýšená intoxikace;
  • inhibice nervového systému;
  • potlačení kostní dřeně.

Předávkovat

V důsledku nadměrného užívání antipyretika se vyvíjí:

  • gastrointestinální nevolnost;
  • pálení žáhy;
  • nevolnost;
  • hemoragická mrtvice;
  • krvácení ze žaludku.

Předávkování metamizolem sodným vede ke vzniku následujících příznaků:

  • tinnitus;
  • paralýza dýchacích svalů.

Podmínky lékárny

Léky na předpis prodávané v lékárně.

Podmínky skladování

Léky jsou uloženy v temné místnosti.

Skladovatelnost

Léky jsou použitelné po dobu 3 let.

Analogy

Podobný účinek má drogy:

Analogy kyseliny acetylsalicylové jsou:

  • Asprovit;
  • Aspicore
  • Taspir;
  • Anopyrin;
  • Pufr;
  • Aspeckard.
V důsledku nadměrného užívání antipyretika se vyvíjí: gastrointestinální nevolnost.

Cena léku

Analgin tablety 0,5 × 20 stojí od 57 rublů. Kyselina acetylsalicylová Komplex 3.54 č. 10 šumivé tablety - 467 rublů. Aspirin Express 0,5 × 12 - 258 rublů.

Recenze

Láska, 28 let, Yaroslavl

V případě bolesti hlavy si vezmu pilulku Analgin. Nevšiml jsem si žádných vedlejších účinků. S chřipkou jsem pil Paracetamol a Analgin. Dlouho nemám nemoc, po 2 dnech se cítím zdravě.

Vadim, 25 let, Krasnogorsk

Vzal jsem Analgina, když jsem během soutěže zranil krk. Bolest po úlevě od drogy se po 15 minutách cítil lépe, jeho chuť k jídlu byla obnovena a objevila se touha..

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou stejné nebo ne

Analgin akce

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Jeho aktivní složkou je kyselina acetylsalicylová. Lék má široké spektrum účinku, proto se často používá v mnoha lékařských oborech. Hlavní léčivé vlastnosti aspirinu:

  • ředění krve;
  • antipyretický účinek;
  • má anestetický účinek z bolesti hlavy, menstruace a bolesti zubů a svalů.

Kyselina acetylsalicylová může být použita v oblasti kardiologie pro dlouhodobou terapii patologií kardiovaskulárního systému. Kromě toho se tato látka používá k boji proti teplu..

Aspirin a analgin pomáhají rychle zmírnit bolest v různých podmínkách a patologiích a mohou být použity ke snížení teploty..

Tento lék je nesteroidní analgetikum. Vyrábí se ve formě čípků, injekčního roztoku a tablet. Léčivou látkou léčiva je metamizol sodný. Vyznačuje se výraznou analgetickou aktivitou..

Pokud léky nejsou používány správně, můžete narazit na nežádoucí účinky. Nejběžnější z nich:

  • nevolnost a zvracení;
  • poruchy funkce orgánů gastrointestinálního traktu;
  • projev alergických reakcí;
  • závrať.

Analginické analgetické vlastnosti jsou způsobeny inhibicí tvorby endogenních látek. Antipyretický účinek je spojen s potlačením syntézy a zastavením uvolňování látek z neutrofilních leukocytů a bakteriálních endotoxinů. Inhibice tvorby prostaglandinů vede ke snížení aktivity zánětlivých procesů.

Mechanismus účinku ASA je také založen na blokování enzymů COX a dopadu na centra bolesti a termoregulace v centrálním nervovém systému.

Použití více než 100 mg / kg denně po dobu 2 dnů může způsobit předávkování.

Použití ASA pro virovou infekci může způsobit Reyeův syndrom - akutní selhání jater.

Protizánětlivé látky, pokud jsou kombinovány s methotrexátem v dávce ≥ 15 mg / týden, snižují renální clearance methotrexátu a vylučují jej z vazby na plazmatické proteiny.

Indikace užívání kyseliny acetylsalicylové

Mnoho lidí si stále plete, je kyselina acetylsalicylová „aspirin“ nebo „analgin“? Pojďme to zjistit.

Kyselina acetylsalicylová sama o sobě není pouze samostatným lékem s individuálním názvem. To je aktivní složka, na které je založen účinek řady léků..

Mezi nejznámější patří:

  • "Aspirin".
  • Upsarin UPSA.
  • "Tablety kyseliny acetylsalicylové".
  • "Anopyrin".
  • Bufferin.
  • Aspikol a tak dále.

Kyselina acetylsalicylová, analgin nejsou mezi sebou nijak spojeny. To jsou úplně jiné drogy..

Účinná látka - kyselina acetylsalicylová - je indikována pro celou řadu symptomů, poruch, dysfunkcí:

  • Nestabilní angina pectoris.
  • Ischemická choroba srdeční.
  • Infarkt myokardu.
  • Plicní infarkt.
  • Kawasakiho choroba.
  • Aortoarteritida.
  • Mitrální chlopňová srdeční choroba.
  • Tromboembolismus.
  • Dresslerův syndrom.
  • Tromboflebitida.
  • Horečka pozorovaná u infekčních zánětlivých lézí.
  • Syndrom mírné až střední bolesti různého původu.
  • Neuralgie.
  • Bolest hlavy.
  • Migréna.
  • Bolest zubů.
  • Myalgie a tak dále.

Nyní pokračujeme v rozebírání konkrétních léků ze soupravy první pomoci.

Mnoho lidí si stále plete, je kyselina acetylsalicylová „aspirin“ nebo „analgin“? Pojďme to zjistit.

Kyselina acetylsalicylová sama o sobě není pouze samostatným lékem s individuálním názvem. To je aktivní složka, na které je založen účinek řady léků..

Tato léčiva mají stejné vlastnosti a mechanismus účinku, ale nejsou analogem účinné látky. Kyselina acetylsalicylová se vyrábí na bázi salicylového esteru kyseliny octové a aktivní složkou analginu, metamizolu sodného, ​​je derivát pyrazolonu.

Okamžitě si všimneme, že se jedná o 2 různé léky, které mají odlišné složení, farmakologický účinek, způsob aplikace a účinek na tělo. Analgin je analgetikum na bázi metamizolu sodného. Kyselina acetylsalicylová (Acidum acetylsalicylicum) je aspirin.

Pro snížení teploty a úlevu od bolesti čelí řada lidí volbě: analgin nebo kyselina acetylsalicylová.

Při výběru mezi těmito dvěma léky je obtížné určit, co je nejlepší vzít. Vše záleží na typu onemocnění a požadovaném výsledku. Metamizol sodný má výrazný analgetický účinek. Aspirin rychle a účinně zmírňuje horečku, zatímco blokuje bolest méně než metamizol sodný.

Před použitím drogy je třeba konzultovat s lékaři, kteří vám předepíší nejúčinnější lék v každém jednotlivém případě.

Oksana, 36 let, Astrakhan

Analgin a "acetyl" jsou nenahraditelné léky, které s sebou vždy nosím a používám k jakékoli bolesti. Vždycky piju Analgin z hlavy, s jinými bolestmi a slabostmi, které beru Aspirin, rychle to pomáhá.

Irina, 50 let, Moskva

Už několik let trpím chorobami CCC. V cévách byla překážka, otoky nohou. Lékař doporučil užívání kyseliny acetylsalicylové k ředění krve. Hodně to pomáhá: otok ustupuje, téměř bez bolesti.

"Paracetamol"

"Paracetamol", "Analgin" a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které se nacházejí téměř v každém lékárničce. Co si musíte pamatovat, paracetamol je jak účinná látka léku, tak název samotného léku (například „paracetamol“ v tabletách). Bude obsažena nejen v paracetamolu, ale také v přípravcích jako:

Tato kombinace je nepřijatelná! Vážné nežádoucí účinky mohou ovlivnit váš stav. "Paracetamol" v tomto komplexu je další nástroj. V některých případech je však přijatelná kombinace „kyselina acetylsalicylová“ a „analgin“ - budeme je dále analyzovat.

Jak jsme poznamenali, jako antipyretikum jsou Aspirin a Paracetamol téměř identické. Mají však různé aktivní složky: v prvním případě je to kyselina acetylsalicylová, ve druhém - paracetamol.

"Paracetamol" je považován za jeden z nejbezpečnějších prostředků na světě proti horečce. Proto byl propuštěn z lékáren bez lékařského předpisu. Ale "aspirin" snižuje teplotu mnohem rychleji a udržuje svůj účinek po dlouhou dobu.

Je tedy možné doplnit účinek paracetamolu aspirinem a naopak? Ne, takový komplex nedává smysl. Tyto léky se navzájem nijak neposilují. Můžete však zhoršit svůj stav, protože každý z těchto fondů má vynikající vedlejší účinky..

Tato kombinace je nepřijatelná! Vážné nežádoucí účinky mohou ovlivnit váš stav. "Paracetamol" v tomto komplexu je další nástroj. V některých případech je však přijatelná kombinace „kyselina acetylsalicylová“ a „analgin“ - budeme je dále analyzovat.

Jak jsme poznamenali, jako antipyretikum jsou Aspirin a Paracetamol téměř identické. Mají však různé aktivní složky: v prvním případě je to kyselina acetylsalicylová, ve druhém - paracetamol.

Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové

Kombinace Analgin Aspirinu je předepsána pro těžké teplo, febrilní stavy vyvolané infekčními patologiemi. Pokud je zvýšená tělesná teplota spojena se zánětem slepého střeva nebo krvácením, je zakázáno užívat nesteroidní léky. U křečových žil se tato kombinace používá opatrně.

Léky mají podobné omezení, pokud jde o jejich použití. Mezi nimi:

  • těžká onemocnění gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt);
  • přecitlivělost na složky léčiv;
  • selhání ledvin a jater.

Před použitím léčiv k léčbě dětí se poraďte s pediatrem.

Tyto léky se používají k zastavení:

  • pyretická tělesná teplota s febrilním syndromem;
  • bolestový syndrom mírné až střední závažnosti;
  • zánětlivý proces.

ASA se používá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, která mohou být vyvolána srážením krve..

Analgin v tabletách se užívá perorálně 2-3krát denně po jídle.

Maximální jednotlivá dávka - 1 g, denně - 3 g.

Věkové rokyDávka Analgin, g
2-30,05-0,1
4-50,1-0,2
6-70,2
8-140,25-0,3
14 a starší0,25-0,3

Roztok Analgin se podává v / v nebo v / m 1 až 2 ml 2-3krát denně. Děti se používají v dávce 50 - 100 mg na 10 kg tělesné hmotnosti (do 1 roku podávané pouze v oleji a ne déle než 3 dny).

Účinek ASA na organismus je v závislosti na dávce:

  • malé dávky (30-300 mg / den) mají protidestičkový účinek na krev;
  • střední dávky (2-4 g / den) snižují teplotu pyrethického těla a zmírňují bolest;
  • vysoké dávky (4-6 g / den) mají protizánětlivé účinky.

Indikace a kontraindikace "Paracetamolu"

Vezměte „Paracetamol“ a další léky s touto účinnou látkou v takových případech:

  • Horečka (horečka) nachlazení.
  • Mírná až střední bolest - bolesti zubů, bolesti hlavy, neuralgie, bolesti zad, myalgie, migréna, artralgie.

Hlavní kontraindikace při užívání Paracetamolu jsou následující:

  • Přecitlivělost na složky - aktivní a pomocná.
  • Věk do 6 let (v tabletách).
  • Historie alkoholismu.
  • Dysfunkce jater a ledvin.
  • Horečka (horečka) nachlazení.
  • Mírná až střední bolest - bolesti zubů, bolesti hlavy, neuralgie, bolesti zad, myalgie, migréna, artralgie.
  • Přecitlivělost na složky - aktivní a pomocná.
  • Věk do 6 let (v tabletách).
  • Historie alkoholismu.
  • Dysfunkce jater a ledvin.

Proč kombinovat tyto léky?

Mnozí se zajímají o to, zda je možné brát paracetamol, analgin, kyselinu acetylsalicylovou dohromady. Proč potřebujeme takovou „výbušnou“ směs léků, které mají podobný účinek na tělo?

Předpokládá se, že tato kombinace pomáhá rychle a na dlouhou dobu snižovat vysokou teplotu, pokud se léky individuálně s tímto úkolem nespojí. Nebo účinek netrvá dlouho.

Uvidíme, zda je užívání takového komplexu bezpečné, v jakých dávkách je to možné..

Náklady na ASA (500 mg / tab., 10 ks / Bl.) - od 9 rublů..

Cena Analgin (500 mg / tab., 10 ks / bl.) - od 12 rublů..

Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Má antipyretické, analgetické a antiagregační vlastnosti.

Analgin - také NSAID pyrazolonové skupiny; analgetický a protizánětlivý.

Jak používat

Pro stabilizaci teploty lékaři doporučují současně používat 3 léky najednou - No-shpa, Analgin a Aspirin. První lék má antispasmodický účinek a pomáhá předcházet cévním křečím. Tato „trojice“ by se neměla používat více než 1-2krát denně.

Po užití Analginu se může objevit nevolnost a nutkání zvracet.

Názor lékařů

Elena Gerasimová (pediatr), Lipetsk

Tyto bezpečné a cenově dostupné léky mohou být podávány dětem. Nejčastěji jsou tělem klidně neseny. Ve vzácných případech existuje pravděpodobnost alergických reakcí u dítěte. Aby se tomu zabránilo, je lepší poradit se s lékařem před použitím Analginu s aspirinem..

Alexey Viktorovich (kardiolog), Čeljabinsk

Aspirin je předepisován pacientům jako součást komplexní léčby patologických stavů kardiovaskulárního systému. Používám analgin sám. Lék rychle pomáhá zbavit se bolesti hlavy nebo zubů..

Při syndromu kocoviny vykazuje Aspirin největší účinnost..

Recenze

Petrova A. M., terapeut: "Analgin nebo kyselina acetylsalicylová - můžete si vybrat jakýkoli lék k zastavení příznaků, hlavní věc je, že neexistují žádné kontraindikace."

Romanov P. Yu., Kardiolog: „Léky nemají terapeutický účinek, působí jako antipyretika a analgetika.“

Marina, 35 let, Kaluga: „Léčila jsem bolesti hlavy pomocí drog. ASA má mnoho vedlejších účinků, takže preferuji Analgin. “

Oleg, 46 let, Ufa: „Obě tyto prášky se dlouhodobě osvědčily jako účinné léky na teplo a bolest.“

Victoria Koshkina, 28 let, Moskva

Nikdy nepoužívali kombinaci těchto farmaceutických produktů. Doktor však v poslední době doporučil použití tohoto přípravku k boji proti menstruační bolesti. Drogy rychle pomohly. Teď je vždycky držím po ruce.

Irina Ilinchenko, 59 let, Surgut

Moje desetiletá vnučka nedávno onemocněla, a tak jsem okamžitě zavolal doktora do svého domu. Doktor vzal horečku s kombinací těchto léků. Stav dítěte se stabilizoval za 20-30 minut.

Složení a forma uvolňování

Analgin je k dispozici ve formě:

  • tablety s dávkou metamizolu sodného 500 mg / tableta;
  • vodný roztok (50% nebo 25%) pro intravenózní a intramuskulární podání (ampule, 1 nebo 2 ml).

Pomocné látky (v tabletách):

  • cukr;
  • bramborový škrob,
  • stearát vápenatý,
  • mastek.

ASA má pouze tabletovou formu uvolňování s dávkou kyseliny acetylsalicylové 500 mg / tableta:

  • kyselina citronová;
  • bramborový škrob.

speciální instrukce

Tyto léky nelze použít v trimestru I a III těhotenství a během kojení.

Dětství

ASA se v pediatrii nepoužívá. Analgin se používá s opatrností při léčbě dětí mladších 3 měsíců..

Starší věk

Pro lidi nad 50 let může být ASA předepsána pro prevenci kardiovaskulárních chorob..

Analgin je s opatrností předepisován osobám trpícím závislostí na alkoholu s toxickým poškozením jater..

Použití Analginu k léčbě pacientů s pyelonefritidou nebo glomerulonefritidou v anamnéze je podmíněně přípustné..

Mohu použít Aspirin a Analgin dohromady?

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. V každém domě je alespoň jedna z těchto drog. Ale dnes můžete stále více slyšet debatu o tom, zda jsou tyto populární tablety tak dobré..

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.

Charakteristika aspirinu

Aspirin je léčivý přípravek získaný interakcí salicylového a acetanhydridu. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) zahrnuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.

  • mít kyselou chuť;
  • špatně rozpustný ve studené vodě;
  • rozpustný ve vroucí vodě a alkoholu.

Výhody léku:

  • srazí teplotu;
  • zmírňuje zánětlivé procesy;
  • působí jako mírné analgetikum;
  • ředí krev, chrání před krevními sraženinami.

Aspirin je léčivý přípravek získaný interakcí salicylového a acetanhydridu.

Jako antipyretikum je aspirin předepisován ve formě injekcí (například Acelisinum). Častěji ji však používají pacienti trpící srdečními a cévními problémy.

Jak se Analgin

Vlastnosti Analginu (léčivá látka je mitamizol sodný) je zpomalení enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest nervových zakončení. Tablety pomáhají s:

  • bolest
  • mírné teplo;
  • zvýšená kyselost žaludku.

Analgin se používá k bolesti různého původu:

  • neuralgie;
  • radiculitida;
  • Bolest svalů;
  • chřipka
  • pooperační bolest;
  • žlučová kolika;
  • horečka;
  • bolesti hlavy a zubů.

Vlastnosti Analginu mají zpomalit cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest v nervových zakončeních..

Společný efekt

ASA má výraznější antipyretický účinek. V případě silné bolesti, ale při nepřítomnosti tepla, se používá účinný analgetický analgin. Jejich společný účel je zaměřen na zlepšení jednotlivých ukazatelů každého, směs je zobrazena se současným výskytem:

Co spolu pomáhají

Aspirin s analginem je ošetřen:

  • revmatismus;
  • chřipka;
  • nachlazení
  • virové infekce;
  • bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.

Kombinace těchto dvou analgetik by však měla předepsat pouze lékař. Před použitím je nutné si přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky.

Kontraindikace

Analgin je v mnoha zemích zakázán. U nás jsou lékaři také opatrní, pokud jde o jeho použití, protože je považován za silný toxin. Lék není předepsán pacientům:

  • s individuální nesnášenlivostí;
  • se slabou imunitou;
  • se srdečními chorobami;
  • s onemocněním krve;
  • s vaskulární patologií;
  • s porušením jater a ledvin;
  • s hypotenzí;
  • těhotná žena
  • během laktace;
  • děti do 2 let.

Protože aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných jako analgin:

  • toxický
  • není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
  • agresivně ovlivňuje zažívací trakt;
  • velmi ředí krev;
  • snižuje krevní tlak;
  • neuvedeno do 12 let;
  • nedoporučuje se pro těhotné.

Kombinace těchto drog a alkoholu je nepřijatelná.

Jak užívat Aspirin a Analgin

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablety. Analgin je ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet..

Při teplotě

Pokud chcete snížit teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělé):

  • Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
  • Analgin v tabletách - 1 tableta 500 mg 3x denně;
  • Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablety..

Při použití pevných přípravků je nutné dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Nezbytnou podmínkou pro podávání injekcí je pomalé podávání (pomůže to zabránit prudkému poklesu tlaku)..

Od bolesti

Pro zmírnění bolesti je předepsáno (pro dospělé):

  • Analgin v pevných formách - denní dávka 2 g (pro silnou bolest - až 6 g);
  • Analginové injekce - 1–2 ml 2krát denně (3x pro silnou bolest);
  • Aspirin se používá, pokud je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.

Je třeba mít na paměti, že:

  • tablety se omyjí velkým množstvím vody;
  • injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
  • u zubů se analgetikum ve formě obkladu aplikuje na gumu nebo nemocný zub (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).

Pro děti

Dítě od 2 do 14 let věku je předepsáno Analgin na doporučení pediatra podle těchto pravidel:

  • přičemž pevné formy - 250 - 500 mg denně;
  • ve formě injekcí - v dávce 5 až 10 mg na 1 kg hmotnosti 2krát denně;
  • injikovatelná kompozice by měla mít tělesnou teplotu;
  • roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
  • průběh používání jakýchkoli analgetik - nejvýše 3 dny;
  • při stabilní teplotě se injekce předepisují v kombinaci s difenhydraminem;
  • čípek má nejméně vedlejší účinky z aplikace.

Aspirin je předepisován dětem od 12 let as opatrností.

Aspirin je předepisován dětem od 12 let as opatrností (vzhledem k diagnóze Reyeova syndromu). Tablety nebo prášky se předepisují v dávkách nepřesahujících 0,5–1 g denně a omývají se velkým množstvím tekutiny.

Vedlejší účinky aspirinu a analginu

Hlavními vedlejšími účinky jsou předávkování a alergie..

Aspirin může způsobit:

  • krvácení do žaludku;
  • bolestivost ledvin;
  • snížení tlaku;
  • křeče
  • sluchové postižení (s Reye syndromem).

Nežádoucí účinky Analgin:

  • žaludeční nevolnost;
  • bolest v játrech a ledvinách;
  • namáhavé dýchání;
  • vyrážka a svědění;
  • Quinckeho edém.

Acetylová kyselina je aspirin nebo analgin

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou stejné?

Jedná se o dvě zcela odlišné drogy v jejich složení. Oba jsou antipyretické a analgetické. Analgin ale snižuje teplo méně než kyselina acitylsalicylová. Zatímco aspirin je méně účinný při úlevě od bolesti než analgin.

Nyní je zřejmé, že se jedná o úplně odlišné drogy. V některých situacích jsou však vzájemně zaměnitelné. Například obě pomohou snížit teplotu nebo zmírnit bolesti hlavy..

A někdy se dokonce berou společně. Kombinace aspirinu s analginem ve stejných poměrech je účinná při vysokých teplotách, které jiné léky nemohou významně snížit. Ale takový „zabijácký“ lék nemůžete použít pořád, pouze jednou.

Jedná se o různé léky, které obsahují aktivní složky, které se liší svými vlastnostmi. Spotřebitelé je často zaměňují, protože prostředky patří do jedné skupiny - NSAID. Analgin je pyrazolonový přípravek, zatímco kyselina acetylsalicylová patří do skupiny salicylátů. Kromě toho se léky používají pro podobné patologické stavy..

Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové

Zvýšení dávky Analginu vede k narušení hematopoetického systému, močového systému, alergie se vyvíjí.

Aspirin přispívá k narušení trávicího traktu, centrálního nervového systému, močového systému a krvetvorby, vyvolává alergie. Při předávkování se nežádoucí účinky zvyšují.

Mnoho lidí si stále plete, je kyselina acetylsalicylová „aspirin“ nebo „analgin“? Pojďme to zjistit.

Kyselina acetylsalicylová sama o sobě není pouze samostatným lékem s individuálním názvem. To je aktivní složka, na které je založen účinek řady léků..

Mezi nejznámější patří:

  • "Aspirin".
  • „Upsarin UPSA“.
  • „Tablety kyseliny acetylsalicylové“.
  • "Anopyrin".
  • „Bufferin“.
  • Aspikol a tak dále.

Kyselina acetylsalicylová, analgin nejsou mezi sebou nijak spojeny. To jsou úplně jiné drogy..

Účinná látka - kyselina acetylsalicylová - je indikována pro celou řadu symptomů, poruch, dysfunkcí:

  • Nestabilní angina pectoris.
  • Ischemická choroba srdeční.
  • Infarkt myokardu.
  • Plicní infarkt.
  • Kawasakiho choroba.
  • Aortoarteritida.
  • Mitrální chlopňová srdeční choroba.
  • Tromboembolismus.
  • Dresslerův syndrom.
  • Tromboflebitida.
  • Horečka pozorovaná u infekčních zánětlivých lézí.
  • Syndrom mírné až střední bolesti různého původu.
  • Neuralgie.
  • Bolest hlavy.
  • Migréna.
  • Bolest zubů.
  • Myalgie a tak dále.

Nyní pokračujeme v rozebírání konkrétních léků ze soupravy první pomoci.

Jak ovlivňují tělo

Analgin a aspirin snižují tělesnou teplotu během 20-30 minut. V kombinaci s paracetamolem je účinek zesílen. Bolesti hlavy, svalů, bolesti kostí jsou eliminovány..

Aspirin snižuje teplotu a ředí krevní cévy, analgin působí jako anestetikum. Tato kombinace pomáhá rychle snížit teplotu. K úlevě dochází během 20-30 minut. Při jednorázovém použití nežádoucích účinků nedochází, ale často je použití přísně nemožné!

Vlastnosti Analginu (léčivá látka je mitamizol sodný) je zpomalení enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest nervových zakončení. Tablety pomáhají s:

  • bolest
  • mírné teplo;
  • zvýšená kyselost žaludku.

Analgin se používá k bolesti různého původu:

  • neuralgie;
  • radiculitida;
  • Bolest svalů;
  • chřipka
  • pooperační bolest;
  • žlučová kolika;
  • horečka;
  • bolesti hlavy a zubů.

Vlastnosti Analginu mají zpomalit cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest v nervových zakončeních..

Jak brát

Pro stabilizaci teploty lékaři doporučují současně používat 3 léky najednou - No-shpa, Analgin a Aspirin. První lék má antispasmodický účinek a pomáhá předcházet cévním křečím. Tato „trojice“ by se neměla používat více než 1-2krát denně.

Po užití Analginu se může objevit nevolnost a nutkání zvracet.

Doporučuje se používat směs ne více než jednou. Pokud nebylo možné snížit teplotu poprvé, musíte zavolat sanitku. Použije se paracetamol 0,35 až 0,5 ml, aspirin 0,25 až 0,5 mg, analgin 0,5 ml. Vezměte si lék po jídle a vypijte hodně vody.

Pokud tyto dvě léky užíváte současně, můžete rychle snížit teplotu. Znovu stojí za to opakovat, že společné dlouhodobé používání je nebezpečné. Je přísně zakázáno brát drogy bez lékařského předpisu.!

Ke snížení teploty se používají 3 léky - Analgin, Aspirin a No-shpa. Poslední lék je antispasmodikum, které je nezbytné ke snížení vazospasmu. Můžete použít triad 1-2 krát.

Samostatně se Analgin odebírá z menstruační bolesti hlavy. Působí také proti bolesti zubů, bolesti svalů. Aspirin je předepsán k úlevě od zánětu, snížení bolesti a ředění krve. Dávkování se stanoví v závislosti na patologii a individuálních vlastnostech těla pacienta.

Aspirin s analginem je ošetřen:

  • revmatismus;
  • chřipka;
  • nachlazení
  • virové infekce;
  • bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.

Kombinace těchto dvou analgetik by však měla předepsat pouze lékař. Před použitím je nutné si přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky.

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablety. Analgin je ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet..

Při teplotě

Pokud chcete snížit teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělé):

  • Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
  • Analgin v tabletách - 1 tableta 500 mg 3x denně;
  • Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablety..

Při použití pevných přípravků je nutné dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Nezbytnou podmínkou pro podávání injekcí je pomalé podávání (pomůže to zabránit prudkému poklesu tlaku)..

Od bolesti

Pro zmírnění bolesti je předepsáno (pro dospělé):

  • Analgin v pevných formách - denní dávka 2 g (pro silnou bolest - až 6 g);
  • Analginové injekce - 1–2 ml 2krát denně (3x pro silnou bolest);
  • Aspirin se používá, pokud je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.

Je třeba mít na paměti, že:

  • tablety se omyjí velkým množstvím vody;
  • injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
  • u zubů se analgetikum ve formě obkladu aplikuje na gumu nebo nemocný zub (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).

Dítě od 2 do 14 let věku je předepsáno Analgin na doporučení pediatra podle těchto pravidel:

  • přičemž pevné formy - 250 - 500 mg denně;
  • ve formě injekcí - v dávce 5 až 10 mg na 1 kg hmotnosti 2krát denně;
  • injikovatelná kompozice by měla mít tělesnou teplotu;
  • roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
  • průběh používání jakýchkoli analgetik - nejvýše 3 dny;
  • při stabilní teplotě se injekce předepisují v kombinaci s difenhydraminem;
  • čípek má nejméně vedlejší účinky z aplikace.

Aspirin je předepisován dětem od 12 let as opatrností.

Aspirin je předepisován dětem od 12 let as opatrností (vzhledem k diagnóze Reyeova syndromu). Tablety nebo prášky se předepisují v dávkách nepřesahujících 0,5–1 g denně a omývají se velkým množstvím tekutiny.

Kontraindikace Analgin s paracetamolem a aspirinem

„Paracetamol“, „Analgin“ a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které se nacházejí téměř v každém lékárničce. Co si musíte pamatovat, paracetamol je jak účinná látka léčiva, tak název samotného léčiva (například „paracetamol“ v tabletách). Bude obsažena nejen v paracetamolu, ale také v přípravcích jako:

Tato kombinace je nepřijatelná! Vážné nežádoucí účinky mohou ovlivnit váš stav. „Paracetamol“ v tomto komplexu je další nástroj. V některých případech je však přípustná kombinace „kyselina acetylsalicylová“ a „analgin“ - budeme je dále analyzovat.

Jak jsme poznamenali, jako antipyretikum jsou Aspirin a Paracetamol téměř identické. Mají však různé aktivní složky: v prvním případě je to kyselina acetylsalicylová, ve druhém - paracetamol.

„Paracetamol“ je považován za jeden z nejbezpečnějších prostředků na světě proti horečce. Proto byl propuštěn z lékáren bez lékařského předpisu. Ale „Aspirin“ snižuje teplotu mnohem rychleji a udržuje svůj účinek po dlouhou dobu.

Je tedy možné doplnit účinek „paracetamolu“ o „aspirin“ a naopak? Ne, takový komplex nedává smysl. Tyto léky se navzájem nijak neposilují. Můžete však zhoršit svůj stav, protože každý z těchto fondů má vynikající vedlejší účinky..

Léky způsobují:

  • bolest hlavy;
  • krvácející
  • pankreatitida
  • vyvolává vznik vředů;
  • možné poškození jater, mozku.

Triáda může vyvolat alergickou reakci, která se projevuje výskytem žihlavky, otokem tkáně.

Nedoporučujeme používat triádu, pokud:

  • individuální nesnášenlivost k drogám;
  • selhání ledvin a jater;
  • gastrointestinální choroby;
  • nemoci kardiovaskulárního systému, tvorba krve.

Opatření předepsaná pro dnu, erozivní gastritidu.

Funkce aplikace

Používejte společně pouze jako poslední možnost! A jen jednou!

Analgin lze užívat od 16 týdnů do 34 týdnů, aspirin po 12 týdnech. Pro zmírnění silné bolesti a tepla je možné jednorázové použití. Je však důležité pochopit, že vedlejší účinky nikdo nezrušil. Je jich mnoho. Pokud je možné pomoci těhotné ženě jiným způsobem, jak se s tímto problémem vyrovnat, je lepší vyhnout se užívání drog, jako je analgin nebo aspirin. Při laktaci je užívání těchto léků nepřijatelné.

Dětství

Děti nemohou aspirin. Omezení platí až do věku 15 let.

Analgin lze používat opatrně po dobu až tří měsíců. Vypočítejte opatrné dávkování pro děti podle věku podle pokynů nebo pomocí lékaře.

Starší věk

Tyto léky mohou užívat starší pacienti pouze podle pokynů lékaře..

Indikace a kontraindikace přípravku „Paracetamol“

Vezměte „Paracetamol“ a další léky s touto účinnou látkou v takových případech:

  • Horečka (horečka) nachlazení.
  • Mírná až střední bolest - bolesti zubů, bolesti hlavy, neuralgie, bolesti zad, myalgie, migréna, artralgie.

Hlavní kontraindikace při užívání přípravku Paracetamol jsou následující:

  • Přecitlivělost na složky - aktivní a pomocná.
  • Věk do 6 let (v tabletách).
  • Historie alkoholismu.
  • Dysfunkce jater a ledvin.

Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové

Pokud léky nejsou používány správně, můžete narazit na nežádoucí účinky. Nejběžnější z nich:

  • nevolnost a zvracení;
  • poruchy funkce orgánů gastrointestinálního traktu;
  • projev alergických reakcí;
  • závrať.
  • To má negativní vliv na stěny žaludku, což může způsobit vřed.
  • Při překročení dávky dojde k bolesti hlavy.
  • U dětí existuje riziko vnitřního krvácení.
  • Jsou možné alergické reakce (kopřivka, Quinckeho edém atd.).
  • Při delším používání se může objevit Reyeův syndrom. Jedná se o porušení integrity mozku a jater..
  • Hemoglobin klesá, bílé krvinky jsou ničeny.
  • Jsou možné alergické reakce (kopřivka, Quinckeho edém atd.).
  • Vývoj záchvatů, zhoršená funkce ledvin.

Při nesprávném příjmu nebo nesnášenlivosti léků se mohou objevit vedlejší účinky:

  • projev alergických reakcí, svědění, vyrážka;
  • onemocnění trávicího systému;
  • závratě, nevolnost, zvracení, porucha stolice.

Při jednorázovém použití léků a dávkování se takové příznaky nevyskytují.

Hlavními vedlejšími účinky jsou předávkování a alergie..

Aspirin může způsobit:

  • krvácení do žaludku;
  • bolestivost ledvin;
  • snížení tlaku;
  • křeče
  • sluchové postižení (s Reye syndromem).

Nežádoucí účinky Analgin:

  • žaludeční nevolnost;
  • bolest v játrech a ledvinách;
  • namáhavé dýchání;
  • vyrážka a svědění;
  • Quinckeho edém.

Cena léků

Mnozí se zajímají o to, zda je možné užívat „paracetamol“, „analgin“, kyselinu acetylsalicylovou. Proč potřebujeme takovou „výbušnou“ směs léků, které mají podobný účinek na tělo?

Předpokládá se, že tato kombinace pomáhá rychle a na dlouhou dobu snižovat vysokou teplotu, pokud se léky individuálně s tímto úkolem nespojí. Nebo účinek netrvá dlouho.

Uvidíme, zda je užívání takového komplexu bezpečné, v jakých dávkách je to možné..

Analgin je účinný antipyretikum, Paracetamol zároveň snižuje teplotu a anestetizuje. Aspirin má antipyretickou složku a navíc ředí krev. Při současném použití je to silný prostředek proti zahřívání (nad 38 ° C).

Analgin v hodnotě od 7 rublů., Paracetamol - 19 rublů. Aspirin je k dispozici za cenu 256 rublů.

V některých situacích lékaři doporučují použití takových kombinací, které zahrnují antipyretika s různými aktivními složkami. V pediatrii se často používá směs paracetamolu a ibuprofenu. Ale když je používáte, musíte se uchýlit k různým podobám. Pokud rodiče dávají Paracetamol v sirupu, pak by Ibuprofen měl jít při svíčkách. Při použití ibuprofenu ve formě sirupu je nutné dát cefeconové svíčky.

Existuje modernější nástroj, který ve svém složení již obsahuje dvě aktivní složky. Jmenuje se Ibuklin. Prodává se ve formě pilulek. Neméně oblíbenou směsí je kombinace Analginu a Paracetamolu. Ačkoli to je populární, je také nebezpečné pro zdraví. Jde o to, že Analgin vede k šoku, zhroucení nebo podchlazení

V důsledku toho je docela nebezpečné používat Paracetamol s Analginem. Je také třeba poznamenat, že tato kombinace je toxičtější, proto byste neměli používat léky ke snížení teploty v dětství.

Ambulance lékaři často používají směs jako Analgin a Aspirin. Často se používá, když se projeví různá zánětlivá, infekční virová onemocnění. Ale takový zombie vede ke komplikacím. Jde o to, že aspirin a analgin mají stejné vlastnosti, navíc mají stejné kontraindikace a vedlejší účinky. Pokud se tato kombinace používá u dětí, mohou se vyvinout vážné následky..

V poslední době tyto fondy, včetně Nimesulidu, získaly neméně popularitu. Je bezpečnější a schválený pro použití u malých dětí. Tento lék má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky..

Mnoho rodičů na léčivo reaguje pozitivně, protože při správném dávkování má správný účinek a nezpůsobuje vedlejší účinky. Lék je vyráběn ve formě sirupu a má příjemnou chuť, a proto jej lze snadno podat i malému dítěti. Je třeba sledovat pečlivé dávkování podle věku a hmotnosti, které je uvedeno v návodu.

Pokud má pacient vysokou horečku po dobu několika dnů, je nutné zavolat lékaře. Pouze on může určit příčinu a předepsat odpovídající léčbu. Používejte aspirin, analgin, difenhydramin bez konzultace s lékařem, nestojí to za to, aby se zabránilo rozvoji komplikací.

Kyselina acetylsalicylová - od 5 rublů na 10 tablet.

Analgin - od 8 rublů po 10 tabletách.

Obě léky se nedoporučují pro současné použití s ​​jinými NSAID, antibiotiky, sedativy, léky ovlivňujícími vlastnosti krve a hormonálními léky..

Můžete si koupit Analgin za 20-75 rublů, což závisí na formě uvolňování a dávce aktivní složky. Průměrná cena aspirinu se pohybuje od 6 do 20 rublů. Jako analogy těchto léčiv mohou sloužit další typy nesteroidních protizánětlivých léčiv, například Diclofenac, Paracetamol..

Aspirin je nahrazen jinými činidly na bázi salicylátů obsahujících kyseliny (např. Diflunisal).

Jiné lékové interakce

Když zavolají lékaři ambulance, často používají při snižování teploty tzv. „Trojici“. Jedná se o směs difenhydraminu, analginu, papaverinu. Diphenhydramin zmírňuje křeče, analginum - horečku, papaverin - alergickou reakci.

Analgin s aspirinem lze kombinovat s difenhydraminem pouze pod lékařským dohledem. Aspirin používejte s novokainem opatrně, protože může dojít k alergické reakci..

Pokud jsou teplotní indikátory udržovány na přibližně 39-40 stupních po více než dva až tři dny, pak se v takových případech použije trojnásobná teplota. Zahrnuje zavedení tří složek současně.

Pacientovi je nejčastěji podávána injekce, která zahrnuje analgin, difenhydramin a papaverin. V medicíně se tato kombinace složek také nazývá lytická směs. Používá se v případech, kdy má pacient vysokou teplotu, ale chladné končetiny. Tento stav naznačuje, že pacient má křeče cév.

Analgin působí jako antipyretikum, Papaverin je antispasmodikum a difenhydramin je antihistaminikum. Tuto kombinaci lze použít k rychlému snížení teploty u dospělých i dětí. Pokud se podá injekce, účinek se projeví za dvacet minut.

Pokud se pro teplotu používá triáda, používá se jako hlavní složka paracetamol, analgin a aspirin. Paracetamol ve vztahu k Analgin a Aspirinu je bezpečnější. Je předepsán pro děti od prvního měsíce života a ženy během těhotenství a laktace.

Pro přípravu účinného léku na teplotu můžete smíchat Paracetamol, No-shpa a Suprastin dohromady. V tomto případě Paracetamol působí jako antipyretická složka. Suprastin označuje antihistaminika, která snižují projevy alergických reakcí a otoků tkání. No-spa se přidává jako antispasmodická složka pro spasmy vaskulárního systému a oběhové poruchy.

Směs Analginu a difenhydraminu je jednou z kombinací, která umožňuje rychle snížit teplotu a odvádět teplo z celého těla. Předpokládá se, že difenhydramin zvyšuje účinek analginu, který vám umožňuje odstranit i nejstabilnější teplotu. Časté používání této směsi je však nebezpečné a může mít nepříznivé důsledky..

Kombinace suprastinu s analginem působí jako analog analginu s difenhydraminem. Suprastin není o nic méně účinný, ale má méně kontraindikací a vedlejších účinků..

Můžete také použít zkrácenou verzi lytické směsi, která zahrnuje Analgin a Papaverine. Používá se poměrně zřídka a pouze v injekcích. Pokud má pacient silnou bolest, která způsobuje zvýšení teploty, použije se směs, která zahrnuje Analgin a Novocain.

Po aplikaci léku si může pacient v místě vpichu stěžovat na závratě, ztrátu vědomí a zarudnutí. Proto se používá velmi zřídka. Pokud je potřeba tuto směs aplikovat, můžete použít modernější prostředky ve formě Ultracainu nebo Lidokainu.

Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové

V případě předávkování analginem s ještě menšími příznaky (zánět ústní dutiny, močovodného ústrojí, dušnost, zvýšená koagulace krve) je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

V případě předávkování aspirinem se symptomy otravy (rychlé dýchání, kašel, tinnitus, porucha gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, anémie, letargie), měli byste se poradit s lékařem.

Předávkování je doprovázeno příznaky:

  • závrať
  • silné bolesti hlavy;
  • křeče
  • ospalost
  • respirační selhání.

Snižuje se zraková ostrost, sluch.

Podmínky skladování a trvanlivost

Uchovávejte přípravek mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 24 ° C. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Léky dostupné v lékárně bez lékařského předpisu.

Léky skladujte na tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Aspirin je volně prodejný lék. Předpis Analgin.

Doporučená okolní teplota - ne vyšší než 25 ° C Doporučuje se uchovávat přípravky nejdéle 5 let od data uvedení na trh.

farmaceutický účinek

Analgin a aspirin obsahují různé účinné látky - metamizol sodný a kyselinu acetylsalicylovou. Účinek na tělo je proto také odlišný. Kyselina acetylsalicylová snižuje tvorbu destiček a trombózu, „ředí krev“. Metamizol sodný snižuje produkci prostaglandinů, které zvyšují citlivost receptorů na mediátory bolesti.

Obě léky patří do stejné skupiny - nesteroidní protizánětlivé léky. Ovlivňují produkci prostaglandinů. Kyselina acetylsalicylová (obchodní název - aspirin) má stejnou látku jako hlavní látka. Salicyláty jsou však aktivní - látky, které se uvolňují při vstupu aspirinu do těla. Analgin obsahuje metamizol sodný.

V tomto případě je práce trávicího traktu přerušena, proto je nutné takové prostředky používat opatrně. Aspirin patří k řadě NSAID s vysokou protizánětlivou aktivitou. Analgin naopak méně aktivně eliminuje příznaky zánětu. Obě léky ovlivňují centrum termoregulace mozku, což vám umožňuje normalizovat tělesnou teplotu. Navíc narušují přenos nervových impulsů, což snižuje intenzitu bolesti.

Aspirin patří k řadě NSAID s vysokou protizánětlivou aktivitou..

Další vlastností aspirinu je jeho schopnost inhibovat agregaci destiček na stěnách krevních cév. Díky tomu se zlepšují vlastnosti krve. Současně je krevní oběh normalizován, což vám umožní obnovit práci vnitřních orgánů, systémů.

Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové

Analgin je dostupný ve formě tobolek, tablet, injekčního roztoku do žíly, svalové tkáně.

Aktivní složkou Analginu je sodná sůl metamizolu. Dále jsou zahrnuty škrob, cukr, mastek a stearát vápenatý. Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Složení tohoto léčiva zahrnuje pomocné složky: škrob, mastek, kyselinu citrónovou a kyselinu stearovou.

Analgin se doporučuje užívat s jídlem. Jedna dávka nepřesahuje 1 g, frekvence podávání léčiva je až 3krát denně. Pro děti se dávka počítá individuálně s ohledem na tělesnou hmotnost.

Aspirin se užívá 2 až 6krát denně. Maximální denní dávka navíc nesmí překročit 8 g.

Analgin se doporučuje užívat s jídlem..

Obě léčiva se nejčastěji vyskytují ve formě tablet obsahujících v každé 500 mg účinné složky. Analgin se také prodává jako roztok v injekčních ampulích. Aspirin - ve formě šumivých tablet rozpustných ve vodě.

Maximální jednorázová dávka pro dospělé obou léčiv by neměla překročit 1 g (2 tablety). Až 3 g sodné soli metamizolu, až 8 g kyseliny acetylsalicylové může být spotřebováno denně.

V extrémních případech lze polovinu tablety podat dítěti mladšímu než 8 let. Ale ne s aspirinem!

Autor blogu

Asistent, interní propedeutická klinika, dětská fakulta na Ruské státní lékařské univerzitě.