Hlavní

Migréna

Spasmalgon nebo analgin

Spazmalgon je kombinovaný lék, který se vyrábí v tabletách a injekčním roztoku založeném na takových složkách - fenpiveriniumbromid, pitofenon a metamizol sodný. Spasmalgon patří do farmakologické skupiny antispasmodik v kombinaci s analgetiky. Pro pacienty, kteří jsou alergičtí na složky léku, nabízejí lékárny široký výběr analogů Spazmalgonu, o kterých byste měli vědět.

Balení Spazmalgon

Spazmalgon je předepsán k úlevě od bolesti při takových poruchách v těle:

  • dysmenorea;
  • svalové křeče, stejně jako bolest kloubů;
  • kolika v zažívacím systému.

Nepředepisujte Spazmalgon:

  • prostata;
  • porušení v hemostatickém systému;
  • alergie na složení léčiva;
  • neuropenie různých etiologií;
  • glaukom
  • narušená srdeční frekvence;
  • astma.

Také není předepsán v pediatrické praxi do 15 let, stejně jako těhotné a kojící ženy.

Standardní dávky při léčbě pacientů starších 15 let - 1–2 tablety denně. Trvání drogové dráhy je 3 dny. Roztok musí být podáván injekcí nebo kapáním intravenózně nebo intramuskulárně. Frekvence podávání je 2-3 injekce denně a jednorázová dávka 2-5 ml. Trvání léčby - 5 dní.

  • kopřivka, svědění, rýma a bronchospasmus;
  • dyspepsie a hepatitida;
  • tachykardie, kolísání tlaku;
  • závratě a poruchy spánku.

Cena Spazmalgon a seznam analogů

Spazmalgon je ve střední cenové kategorii, stejně jako jeho ruské protějšky. Léky vyráběné v zahraničí stojí 2-3krát dražší než původní léky.

Název léků a analogů

Dávka účinné látky (mg)

Částka v balíčku

injekce

Levné analogy Spazmalgonu pro účinnou látku

Na farmakologickém trhu jsou generici domácí produkce Spazmalgon, které mají rozpočtové náklady. Ruské strukturální analogy jsou levnější než původní Spazmalgon dvakrát nebo dokonce třikrát.

Maxigan

Maksigan je svým složením identický s analogem Spazmalgonu. Lék se vyrábí v tabletách a injekčním roztoku. Použijte tento lék k léčbě takových patologií:

  • křeče ve vnitřních orgánech, které způsobují koliku;
  • migrény;
  • bolest v hlavě cévní etiologie;
  • žal
  • bolesti neurologické povahy;
  • křeče močových cest;
  • hypertermie s chřipkou, SARS a horečkou.

Před provedením instrumentální diagnostiky je také předepsán lék..

Nepředepisujte Maxigan s:

  • alergie na léčivou kompozici;
  • dysfunkce ledvin a jater;
  • narušení tvorby krve - anémie, trombocytopenie a hemofilie;
  • infekční neuropenie;
  • alergická rýma a bronchospasmus;
  • kardiologické závažné patologie;
  • hypertrofie prostaty;
  • ulcerativní destrukce zažívacích orgánů a stenóza jícnu.

Rovněž není předepsán u pediatrů do 12 let, v období hepatitidy B a během těhotenství.

Roztok musí být injikován pomalu při 2-5 ml iv nebo IM. Časový interval mezi postupy pro zavedení roztoku je 8 hodin a tablety - 12 hodin. Přípustné denní maximum: tablety - 2 kusy, roztok - 10 ml.

Negativní projevy se objevují jen zřídka a projevují se alergickými kožními reakcemi a poruchami zažívacího traktu.

Took je antispasmodikum a má stejné složení jako Spazmalgon. Vzal jsem to ve formě tablet. Doporučuje se užívat léky na úlevu od bolesti s:

  • renální, jaterní kolika;
  • kolika ve žluči a močovém měchýři;
  • křeče v zažívacích a uretrálních orgánech;
  • dyskineze;
  • migrénové bolesti a bolesti v hlavě různé intenzity a lokalizace;
  • infarkt myokardu nebo angina pectoris;
  • neurotická bolest.

Bral lze také použít k úlevě od syndromu hypertermie různé geneze..

Vzal jsem si to, když:

  • citlivost na lékařské složení;
  • dysfunkce jater a selhání ledvin;
  • anémie, hemofilie a trombocytopenie;
  • neuropenie infekční etiologie;
  • alergické reakce - rýma, bronchospasmus, konjunktivitida;
  • pyelonefritida;
  • narušený rytmus myokardu;
  • stenóza jícnu;
  • prostata.

Také se lék nepoužívá během těhotenství a kojení, v pediatrické praxi (do 12 let věku). Tablety by měly být užívány 1-3krát denně po 1-2 kusy. Přípustný počet tablet denně je 6 tablet. Léčba by neměla trvat déle než 3 dny.

  • výkyvy krevního tlaku a tachykardie;
  • dyspepsie;
  • kopřivka, bronchospasmus, rýma;
  • ospalost a závratě.

Spazgan

Spazgan je antispasmodikum a vyrábí se v tabletách a roztoku pro parenterální podání. Spazgan je předepsán pro:

  • kolika ve žlučníku, ledvinách, střevech a játrech;
  • dysmenorea;
  • křeče v hlavě cévní a neurologické etiologie;
  • křeče vláken hladkého svalstva vnitřních orgánů;
  • neuralgie, artralgie a myalgie, revmatických bolestí a artritidy;
  • hypertermie s chřipkou, SARS a dalšími infekcemi.

Spazgan není předepsán z těchto důvodů:

  • dekompenzované srdeční selhání a angina pectoris s ischemickou chorobou srdeční;
  • tachykardie, bradykardie, arytmie, extrasystol, fibrilace síní;
  • dysfunkce ledvin a závažné onemocnění jater;
  • útlak hematopoetického systému;
  • glaukom;
  • megakolon;
  • střevní obstrukce;
  • prostatitida.

Rovněž není předepsán pro kojící a těhotné ženy, ani pro děti do 8 let.

Roztok se podává v jedné dávce 2-4 ml 1-4krát denně. Tablety by měly být užívány 3-4 krát denně pro 1-2 kusy. Léčebný průběh by neměl trvat déle než 3-5 dnů.

  • bolesti hlavy, nespavost, ospalost a závratě;
  • dyspepsie;
  • dermatologická alergie
  • tachykardie, bradykardie a hypotenze;
  • bronchospasmus.

Interakce mezi analginským a spazmalgonovým efektem při užívání.

Naše algoritmy automaticky analyzovaly pokyny k použití vybraných léků a zjistily terapeutické účinky a vedlejší účinky současného použití analginského a spazmalgonu.

Analgin

  • Metamizol sodný
  • Analgetika a antipyretika

Narkotická analgetika, tricyklická antidepresiva, hormonální antikoncepční přípravky a alopurinol - současné užívání Analginu s těmito léky může vést ke zvýšené toxicitě.

Během léčby metamizolem sodným by neměly být používány rentgenové kontrastní látky, koloidní krevní náhražky a penicilin. Při současném podávání cyklosporinu se jeho koncentrace v krvi snižuje. Metamizol sodný, vytěsňující perorální hypoglykemická léčiva, nepřímé antikoagulanty, glukokortikosteroidy a indomethacin z proteinové vazby, zvyšují jejich aktivitu. Fenylbutazon, barbituráty a další hepatoinduktory se současným podáváním snižují účinnost sodné soli metamizolu. Současné podávání s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, hormonální antikoncepcí a alopurinolem může vést ke zvýšené toxicitě Sedativa a trankvilizéry zvyšují analgetický účinek metamizolu sodného. Tiamazol a sarcolisin zvyšují riziko vzniku leukopenie. Účinek je podporován kodeinem, blokátory histaminu H2 a propranololem (zpomaluje inaktivaci). Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu metamizolu sodného.

Současné použití Analginu s jinými narkotickými analgetiky může vést ke vzájemnému zvýšení toxických účinků.

Současné podávání s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, hormonálními antikoncepčními přípravky a alopurinolem může vést ke zvýšené toxicitě; sedativní a anxiolytická léčiva zvyšují analgetický účinek metamizolu sodného. Metamizol sodný zvyšuje účinky alkoholu; současné podávání s chlorpromazinem nebo fenothiazinem může vést k rozvoji těžké hypertermie. Během léčby metamizolem sodným by neměly být používány rentgenové léky, koloidní krevní náhrady a penicilin..

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti farmaceutické nekompatibility nemůže být smíchán s jinými léky ve stejné stříkačce. Zvyšuje účinky ethanolu; současné použití s ​​chlorpromazinem nebo jinými deriváty fenothiazinu může vést k rozvoji těžké hypertermie. Během léčby metamizolem sodným by neměly být používány rentgenové kontrastní látky, koloidní krevní náhražky a penicilin. Při současném podávání cyklosporinu se jeho koncentrace v krvi snižuje. Metamizol sodný, vytěsňující perorální hypoglykemická léčiva, nepřímé antikoagulanty, glukokortikosteroidy a indomethacin z proteinové vazby, zvyšují jejich aktivitu. Fenylbutazon, barbituráty a další hepatoinduktory se současným podáváním snižují účinnost sodné soli metamizolu. Současné podávání s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, hormonální antikoncepcí a alopurinolem může vést ke zvýšené toxicitě Sedativa a trankvilizéry zvyšují analgetický účinek metamizolu sodného. Tiamazol a sarcolisin zvyšují riziko vzniku leukopenie. Účinek je zvýrazněn kodeinem, histaminem H2-blokátory a propranolol (zpomaluje inaktivaci). Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu metamizolu sodného.

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti vzniku farmaceutické nekompatibility není možné mísit s jinými léky ve stejné stříkačce. Zvyšuje účinky ethanolu. Během léčby metamizolem sodným by se neměly používat rentgenové kontrastní látky, koloidní krevní náhražky a penicilin. Při současném podávání cyklosporinu se jeho koncentrace v krvi snižuje. Metamizol sodný, vytěsňující perorální hypoglykemická léčiva, nepřímé antikoagulanty, kortikosteroidy a indomethacin z proteinové vazby, zvyšují jejich aktivitu. Fenylbutazon, barbituráty a další hepatoinduktory se současným podáváním snižují účinnost sodné soli metamizolu. Současné podávání s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, antikoncepčními hormonálními léčivy a alopurinolem může vést ke zvýšené toxicitě. Sedativum a anxiolytika (trankvilizéry) zvyšují analgetický účinek metamizolu sodného. Tiamazol a cytostatika zvyšují riziko vzniku leukopenie. Účinek je podporován kodeinem, blokátory H2-histaminového receptoru a propranololem (zpomaluje inaktivaci). Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léku.

Fenylbutazon, barbituráty a další induktory mikrozomálních jaterních enzymů při současném použití snižují účinnost sodné soli metamizolu. Současné užívání s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, hormonálními antikoncepčními přípravky a alopurinolem může zvýšit toxicitu..

Současné užívání jiných narkotických analgetik, tricyklických antidepresiv, hormonálních antikoncepčních přípravků, alopurinolu, může vést ke zvýšené toxicitě metamizolu sodného.

Současné použití Analginu s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, antikoncepčními hormonálními přípravky a alopurinolem může vést ke zvýšené toxicitě.

Toxický účinek léčiva je zvýšen současným použitím s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy (amisol, doxepin), hormonálními antikoncepcemi a alopurinolem. Sarkolizin a merkazolil (tiamazol) zvyšují pravděpodobnost rozvoje leukopenie. Účinek léčiva je zvýšen histaminem H2-blokátory, propranolol (anaprilin), oslabení - barbituráty a další induktory mikrozomálních jaterních enzymů. Analgetický účinek léčiva je podporován sedativy a trankvilizéry (sibazon, trioxazin, valocardin, kodein atd.). Lék zvyšuje aktivitu perorálních hypoglykemických látek, nepřímých koagulancií, glukokortikosteroidů a indomethacinu (uvolňování ze spojení s krevními proteiny), sedativní aktivitu alkoholu, snižuje koncentraci cyklosporinu v plazmě. Současné použití fenothiazinových derivátů (klompromazinu atd.) Může vést k rozvoji těžké hypertermie.

Současné užívání metamizolu sodného s jinými narkotickými analgetiky a také s alopurinolem může vést ke vzájemnému zvýšení toxických účinků. Tricyklická antidepresiva a antikoncepční prostředky pro perorální podání narušují metabolismus sodné soli metamizolu v játrech a zvyšují jeho toxicitu. Barbituráty, fenylbutazon a další induktory mikrozomálních jaterních enzymů oslabují účinek sodné soli metamizolu. Současné použití metamizolu sodného s cyklosporinem snižuje jeho koncentraci v krvi. Sedativa a trankvilizéry zvyšují analgetický účinek metamizolu sodného. Účinek je zvýšen současným použitím s kodeinovými, N blokátory2- histaminové receptory a propranalon. Zvyšuje účinky ethanolu.

- syndrom analgetického astmatu nebo angioedém pro narkotická analgetika,

- nesnášenlivost k alkoholu. Tito pacienti mohou reagovat na alkoholické nápoje i v malém množství se symptomy, jako je kýchání, vodnaté oči a silné zarudnutí obličeje. Taková intolerance alkoholu může být známkou dříve nediagnostikovaných analgetik astmatu..

Léky proti bolesti obsahují derivát pyrazolonu - analgin, který může vyvolat vzácné, ale život ohrožující vedlejší účinky ve formě šoku a agranulocytózy. Pokud má pacient anafylaktoidní reakci na analgin, nelze vyloučit alergické reakce na jiná narkotická analgetika.

Zvýšené riziko hypersenzitivních reakcí na metamizol sodný způsobuje následující stavy: analgetické bronchiální astma nebo nesnášenlivost analgetik; bronchiální astma, zejména se souběžnou polypózní rinosinusitidou; chronická kopřivka; alkoholová nesnášenlivost (zvýšená citlivost na alkohol), vůči níž i při užívání malého množství alkoholických nápojů dochází u pacienta kýchání, slzení a výrazné zarudnutí obličeje.

- analgetické bronchiální astma nebo nesnášenlivost k analgetikům (typ urtikárie-angioedému);

Pacienti, u kterých se vyskytne anafylaktoidní reakce v reakci na užívání metamizolu sodného, ​​jsou také ohroženi jejich vývojem v reakci na použití jiných narkotických analgetik / NSAID..

Anafylaktické / anafylaktoidní reakce. Zvýšené riziko hypersenzitivních reakcí na metamizol sodný je určeno následujícími stavy: analgetický bronchiální astma nebo nesnášenlivost na analgetika; bronchiální astma, zejména se souběžnou polypózní rinosinusitidou; chronická kopřivka; nesnášenlivost na alkohol (přecitlivělost na alkohol), vůči níž i při užívání malého množství některých alkoholických nápojů dochází u pacienta kýchání, slzení a výrazné zarudnutí obličeje. Nesnášenlivost alkoholu může naznačovat dříve neurčený syndrom astmatu aspirinu; nesnášenlivost nebo přecitlivělost na barviva (například na tartrazin) nebo na konzervační látky (například na benzoát). Před použitím sodné soli metamizolu je nutné provést důkladný průzkum pacienta, aby bylo možné zjistit anamnestické informace.

Fenylbutazon, barbituráty a další hepatoinduktory se současným podáváním snižují účinnost sodné soli metamizolu. Současné podávání s jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, antikoncepčními hormonálními léčivy a alopurinolem může vést ke zvýšené toxicitě. Sedativum a anxiolytika (trankvilizéry) zvyšují analgetický účinek metamizolu sodného. Tiamazol a cytostatika zvyšují riziko vzniku leukopenie. Účinek je podporován kodeinem, blokátory H2-histaminového receptoru a propranololem (zpomaluje inaktivaci).

Analgin v kombinacích

Existují kontraindikace. Před zahájením léčby se poraďte s lékařem.

Jsou zde všechna narkotická analgetika a nesteroidní protizánětlivá léčiva.

Citramon byl zvažován na samostatné stránce.

Chcete-li se na něco zeptat nebo zanechat recenzi na lék (nezapomeňte v textu zprávy uvést název léku) zde.

Kombinované přípravky obsahující metamizol sodný (Analgin je v tabulkách redukován na A) - Metamizol sodný, ATX kód (ATC) N02BB02:

Kombinace Analgin + Pitofenon + Fenpiverinia bromid
Časté formy uvolňování (více než 100 nabídek v lékárnách v Moskvě)
TitulFormulář vydáníBaleníProducentská zeměCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Vzal (Bral)tablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)20 100 a 250Indie, MicroLabspro 20ks: 37- (průměr 75↗) -117;
na 100ks: 205- (průměrně 245) -460
pro 250ks: 315-350
606↘
Revalgintablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)20 a 100Indie, Shreyapro 20ks: 13- (průměr 91↗) -140;
na 100ks: 206- (průměr 303↗) -470
711↗
Revalgininjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)5Indie, Shreya63- (průměrně 132↗) -176136↘
Spasganinjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)5Indonésie, Wokhard20- (průměr 93↗) -196206↗
Spasgantablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)100Indie, Wokhard210- (průměr 226) -550269↘
Spasmalgoninjekční roztok (ve 2 ml - 1 000 mg + pitofenon 4 mg + fenpiverinium 0,04 mg)10Bulharsko, Farmahim65- (průměr 232↗) -319403↗
Spasmalgoninjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)10Bulharsko, Farmahim155- (průměr 207↗) -307196↗
Spasmalgontablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)dvacetBulharsko, Farmahimpro 20ks: 55- (průměr 99) -113;
pro 50ks: 49- (průměrně 132↘) -263
329↘
Spasmalintablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)10,20 a 100Indie a Indonésie, Torrentpro 10ks: 23- (průměr 25) -38;
pro 20ks: 59- (průměr 107↗) -163;
na 100ks: 145- (průměr 263 26) -385
250↗
Maxigantablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)10, 20 a 100Indie, Unicem20- (průměr 68) -252161↗
Zřídka nalezené a stažené z prodejních forem uvolnění (méně než 100 nabídek v moskevských lékárnách)
TitulFormulář vydáníBaleníProducentská zeměCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Baralgetasinjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)5Srbsko, Yugoremedia63-2842
Baralgetastablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)100Srbsko, Yugoremedia9-774↘
Spasmalininjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)25Indie, Torrent198- (průměr 325↗) -45493↘
Vzal (Bral)injekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,01 mg)5Indie, MicroLabsNeNe
Bioralgine (Bioralgine)tablety (A 500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinium 0,1 mg)100Rusko, BiopharmaNeNe
Bralangineinjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)5Rusko, Bryntsalov541↗
Spasmalgininjekční roztok (v 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinium 0,1 mg)1Indie, TorrentNeNe
Pentalgin a jejich analogy
Časté formy uvolňování (více než 100 nabídek v lékárnách v Moskvě)
TitulFormulář vydáníBaleníProducentská zeměCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Pentalgin (Pentalgin)tablety (paracetamol 325 mg + naproxen 100 mg + kofein 50 mg + drotaverin 40 mg + feniramin 10 mg)4, 12 a 24Rusko, Pharmstandardpro 4ks: 35- (průměr 67↗) -199;
pro 12ks: 70- (průměr 110↗) -186;
pro 24ks: 120- (průměr 179↗) -307
886↘
Pentalgin ICN (obsahuje kodein, předpis)tablety (A 300 mg + paracetamol 300 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)10, 12 a 20Rusko, Pharmstandard24- (průměr 163↗) -236350↘
Pentalgin Plus (obsahuje kodein, k dispozici na lékařský předpis)tablety (paracetamol 300 mg + propifenazon 250 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)12 a 24Rusko, Pharmstandard74- (průměr 149↗) -23920↘
Pentalgin-N (obsahuje kodein, předpis)tablety (A 300 mg + naproxen 100 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)10Rusko, Pharmstandard115- (průměr 167↗) -251239↘
Piralgin (obsahuje kodein, předpis)tablety (A 300 mg + naproxen 100 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)10Bělorusko, léky34- (průměrně 65↗) -99159↗
Sedal-M (obsahuje kodein, předpis)tablety (A 150 mg + paracetamol 300 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 15 mg + kodein 10 mg)10 a 20Bulharsko, Milwepro 10ks: 46- (průměr 97↗) -141;
pro 20ks: 84- (průměr 189↗) -273
121↘
Sedalgin-neo (obsahuje kodein, předpis)tablety (A 150 mg + paracetamol 300 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 15 mg + kodein 10 mg)10 a 20Bulharsko, Farmahimpro 10ks: 69- (průměrně 190) -389;
pro 20ks: 181-215
211↘
Ostatní kombinované přípravky obsahující analgin
Časté formy uvolňování (více než 100 nabídek v lékárnách v Moskvě)
TitulFormulář vydáníBaleníProducentská zeměCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Chininový analgintablety (A 200 mg + chinin 50 mg)10 a 20Bulharsko, Sofarmapro 10ks: 36- (průměr 69) -95;
pro 20ks: 36- (průměr 72) -153
819↘
Andipal (Andipal)tablety (A 250 mg + Bendazol 20 mg + Papaverin 20 mg + Fenobarbital 20 mg)10Rusko, jiné5- (průměr 41) -115810↗

Spazmalgon - návod k použití. Lék na předpis, informace jsou určeny pouze pro zdravotnické pracovníky!

Klinická a farmakologická skupina:

farmaceutický účinek

Antispasmodické kombinované složení, jehož kombinace složek vede k vzájemnému posílení jejich farmakologického působení.

Metamizol sodný je analgeticko-antipyretikum, derivát pyrazolonu. Má výrazný analgetický, antipyretický a slabý protizánětlivý účinek, jehož mechanismus je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů.

Pitofenon hydrochlorid - myotropní antispasmodikum, má přímý účinek na hladké svaly vnitřních orgánů a způsobuje jeho relaxaci (účinek podobný papaverinu).

Fenpiverinia bromid, který je m-anticholinergikem, má další relaxační účinek na hladké svaly.

Farmakokinetika

Sání a distribuce

Po i / m podání jsou účinné látky léčiva rychle a podstatně absorbovány z místa injekce. Vazba na plazmatické proteiny je 50-60%. Při užívání v terapeutických dávkách se vylučuje do mateřského mléka.

Metabolismus a vylučování

Metamizol sodný podléhá v játrech intenzivní biotransformaci. Hlavními metabolity jsou 4-methylaminoantipyrin, 4-formylaminoantipyrin, 4-aminoantipyrin a 4-acetylaminoantipyrin. Bylo identifikováno asi 20 dalších metabolitů, včetně derivátů kyseliny glukuronové. Hlavní čtyři metabolity se nacházejí v mozkomíšním moku. Vylučuje se hlavně ledvinami..

Indikace pro použití léčiva SPAZMALGON®

Syndrom mírné nebo střední bolesti se křečemi hladkých svalů vnitřních orgánů:

  • ledvinové koliky, křeče močovodu a močového měchýře;
  • žlučová kolika;
  • střevní kolika;
  • biliární dyskineze;
  • postcholecystektomický syndrom;
  • chronická kolitida;
  • algodismenorea;
  • onemocnění pánve.

Dávkový režim tabletové formy léčiva:

Dospělí a dospívající nad 15 let: 1–2 tablety 2-3 × denně, bez žvýkání, s malým množstvím tekutiny.

  • 12-14 let: jednorázová dávka - 1 tableta, maximální denní dávka - 6 tablet (1,5 tablety 4krát denně).
  • 8-11 let: jednorázová dávka - 0,5 tablety, maximální denní dávka - 4 tablety (1 tableta 4krát denně).
  • 5-7 let: jednorázová dávka - 0,5 tablety, maximální denní dávka - 2 tablety (0,5 tablety 4krát denně).

Dávkovací režim pro injekční formu léčiva:

Pro dospělé je léčivo podáváno intramuskulárně ve 2-5 ml roztoku 2-3krát denně. Délka léčby je stanovena v závislosti na klinických příznacích a etiopatogenezi onemocnění, neměla by však přesáhnout 5 dní.

Maximální denní dávka by neměla překročit 10 ml (respektive 5 g sodné soli metamizolu).

V případě neexistence terapeutického účinku by mělo být užívání léku přerušeno, s dobrým nebo uspokojivým účinkem byste měli přejít na perorální nebo rektální použití..

Před injekcí by měla být zahřátá v rukou.

Vedlejší účinek

Z močového systému: zhoršená funkce ledvin, oligurie, anurie, proteinurie, intersticiální nefritida, červené zbarvení moči.

Z hemopoetického systému: agranulocytóza, leukopenie, trombocytopenie.

Anticholinergní účinky: sucho v ústech, snížené pocení, paréza ubytování, tachykardie, potíže s močením.

Alergické reakce: kopřivka (včetně spojivek a sliznic nosohltanu), angioedém; ve vzácných případech maligní exsudativní erytém (Stevens-Johnsonův syndrom), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), bronchospasmus, anafylaktický šok.

Jiné: snížení krevního tlaku.

Lokální reakce: infiltrují v místě vpichu.

Kontraindikace při užívání léčiva SPAZMALGON®

  • inhibice hematopoézy kostní dřeně;
  • závažné selhání jater;
  • závažné selhání ledvin;
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • tachyarytmie;
  • těžká angina pectoris;
  • dekompenzované srdeční selhání;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • prostatická hyperplázie s klinickými projevy;
  • střevní obstrukce;
  • megakolon;
  • kolaps;
  • těhotenství (zejména první a třetí trimestr);
  • kojení (kojení);
  • děti do 5 let;
  • přecitlivělost na léčivo a jiné deriváty pyrazolonu.

Předepisuje se s opatrností v případech renální nebo jaterní nedostatečnosti, bronchiálního astmatu, „aspirinové triády“ (bronchiálního astmatu, kopřivky a akutní rinitidy vyvolané použitím kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID), náchylnosti k hypotenzi a zvýšené citlivosti na NSAID.

Užívání léku SPAZMALGON® během těhotenství a kojení

Užívání léku během těhotenství je kontraindikováno (zejména v trimestrech I a III).

Pokud je nutné během laktace používat Spazmalgon, kojení by mělo být během užívání léku přerušeno.

Používejte pro zhoršenou funkci jater

S opatrností předepsanou pro zhoršenou funkci jater. Kontraindikováno při těžkém selhání jater.

Použití pro zhoršenou funkci ledvin

S opatrností předepsanou pro zhoršenou funkci ledvin. Kontraindikováno při těžkém selhání ledvin.

speciální instrukce

Pokud máte podezření na agranulocytózu nebo přítomnost trombocytopenie, musíte přestat užívat tento lék.

Použití léku k úlevě od akutní bolesti břicha je nepřijatelné, dokud není objasněna příčina onemocnění.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat zavedení více než 2 ml roztoku (existuje riziko prudkého snížení krevního tlaku).

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Během léčby by měli být opatrní řidiči vozidel a osoby zapojené do potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují rychlé fyzické a duševní reakce..

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, gastralgie, oligurie, podchlazení, snížený krevní tlak, tachykardie, dušnost, tinnitus, ospalost, delirium, zhoršené vědomí, akutní agranulocytóza, hemoragický syndrom, akutní selhání ledvin a / nebo jater, křeče, ochrnutí dýchacích svalů.

Léčba: výplach žaludku, příjem aktivního uhlí, použití roztoků voda-sůl, provádění nucené diurézy, hemodialýza; s vývojem křečového syndromu - iv podávání diazepamu a vysokorychlostních barbiturátů.

Léková interakce

Současné užívání radiopryžových léků, koloidních krevních náhrad a penicilinu je kontraindikováno.

Při současném použití léčiva s cyklosporinem se jeho koncentrace v krvi snižuje.

Při současném použití metamizolu sodného zvyšuje vylučování perorálních hypoglykemických látek, nepřímých antikoagulancií, kortikosteroidů a indomethacinu z proteinové vazby.

Při současném použití fenylbutazonu snižují barbituráty a další induktory mikrozomálních jaterních enzymů účinnost metamizolu sodného.

Při současném použití s ​​jinými narkotickými analgetiky, tricyklickými antidepresivy, perorální hormonální antikoncepcí a alopurinolem se může toxicita zvýšit.

Současným užíváním sedativ a anxiolytik (sedativ) zvyšujte analgetický účinek Spazmalgonu.

Při současném použití tiamazolu a cytostatik zvyšuje riziko vzniku leukopenie.

Při současném použití je účinek léčiva zvýšen kodeinem, blokátory histaminových H2-receptorů a propranololem (zpomalení inaktivace)..

Při současném užívání léky s myelotoxickým účinkem zvyšují hematotoxický účinek Spazmalgonu.

Při současném předepisování s blokátory receptoru histaminu H1, butyrofenony, fenothiaziny, tricyklickými antidepresivy, amantadinem a chinidinem je možné zvýšení m-anticholinergního účinku.

Použití společně s chlorpromazinem nebo jinými deriváty fenothiazinu může vést k rozvoji těžké hypertermie.

Při současném použití Spazmalgon zvyšuje účinek ethanolu.

Farmaceutická interakce

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti farmaceutické nekompatibility nemůže být smíchán s jinými léky ve stejné stříkačce..

Podmínky lékárny

Lék na předpis.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí, suchý, chráněný před světlem, na místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Skladovatelnost - 5 let..

Pentalgin - návod k použití:

Klinická a farmakologická skupina:

farmaceutický účinek

Kombinované léčivo, má analgetický, protizánětlivý, antispasmodický a antipyretický účinek.

Paracetamol - analgeticko-antipyretikum, má antipyretický a analgetický účinek v důsledku blokády COX v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace.

Naproxen - NSAID, má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity COX, která reguluje syntézu prostaglandinů.

Kofein - psychostimulant, způsobuje expanzi krevních cév kosterních svalů, srdce, ledvin; zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost, pomáhá odstraňovat únavu a ospalost; zvyšuje propustnost histohematologických bariér a zvyšuje biologickou dostupnost narkotických analgetik, čímž přispívá k posílení terapeutického účinku. Má tonizující účinek na mozkové cévy.

Drotaverin - má myotropní antispasmodický účinek díky inhibici PDE 4, působí na hladké svaly trávicího traktu, žlučových cest, genitourinárního systému, krevních cév.

Feniramin je blokátor receptoru histaminu H1. Má antispasmodický a mírný sedativní účinek, snižuje účinky exsudace a také zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a naproxenu.

Farmakokinetika

Údaje o farmakokinetice Pentalgin® nebyly poskytnuty.

Indikace pro použití léčiva PENTALGIN®

  • bolestový syndrom různého původu, včetně bolesti kloubů, bolesti svalů, radikulitidy, algodismenorea, neuralgie, bolesti zubů (včetně v důsledku křečových cév mozku);
  • bolestový syndrom spojený se spazmem hladkého svalstva, vč. při chronické cholecystitidě, žlučníkové chorobě, postcholecystektomickém syndromu, ledvinové kolice;
  • posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom, včetně doprovázený zánětem;
  • nachlazení doprovázené febrilním syndromem (jako symptomatická terapie).

Dávkovací režim

Lék je předepisován perorálně 1 tableta 1-3 krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety.

Trvání léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dnů jako anestetikum. Pokračování v léčbě drog je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Nepřekračujte uvedené dávky léku.

Vedlejší účinek

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Z hemopoetického systému: trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza, anémie, methemoglobinémie.

Ze strany centrálního nervového systému: agitace, úzkost, zvýšené reflexy, třes, bolest hlavy, poruchy spánku, závratě, snížená koncentrace.

Z kardiovaskulárního systému: palpitace, arytmie, zvýšený krevní tlak.

Z trávicí soustavy: erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, nepohodlí v epigastriu, bolest břicha, zácpa, zhoršená funkce jater.

Z močového systému: zhoršená funkce ledvin.

Ze smyslových orgánů: ztráta sluchu, tinnitus, zvýšený nitrooční tlak u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem.

Jiné: dermatitida, tachypnoe (rychlé dýchání).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v pokynech zhorší nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v pokynech, musí o tom informovat lékaře..

Kontraindikace užívání drog PENTALGIN®

  • erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi);
  • gastrointestinální krvácení;
  • úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypózy nosu a paranazálních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID (včetně anamnézy);
  • závažné selhání jater;
  • závažné selhání ledvin;
  • inhibice hematopoézy kostní dřeně;
  • stav po roubování koronární tepny;
  • závažná organická onemocnění kardiovaskulárního systému (včetně akutního infarktu myokardu);
  • paroxysmální tachykardie;
  • častá komorová extrasystole;
  • těžká arteriální hypertenze;
  • hyperkalémie
  • těhotenství;
  • kojení (kojení);
  • děti a dospívající do 18 let;
  • přecitlivělost na složky léku.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností u pacientů s cerebrovaskulárním onemocněním, diabetem mellitem, onemocněním periferní tepny, anamnézou gastrointestinálních ulcerací, renální a jaterní nedostatečností mírné nebo střední závažnosti, virovou hepatitidou, alkoholickým poškozením jater, benigní hyperbilirubinemií (Gilbertův syndrom, Dubin- Johnson a Rotor), epilepsie, se sklonem ke křečím, záchvaty, nedostatek glukózy-6-fosfát dehydrogenázy, u starších pacientů. V přítomnosti některého z uvedených chorob a stavů musí pacient před použitím léku konzultovat lékaře.

PENTALGIN® během těhotenství a kojení

Užívání léku je kontraindikováno v těhotenství a během kojení (kojení).

Používejte pro zhoršenou funkci jater

Použití při těžkém selhání jater je kontraindikováno.

Použití pro zhoršenou funkci ledvin

Těžké selhání ledvin je kontraindikováno.

speciální instrukce

Je třeba se vyvarovat současného užívání léku Pentalgin® s jinými činidly obsahujícími paracetamol a / nebo NSAID a také s činidly ke zmírnění příznaků nachlazení, chřipky a nazální kongesce..

Pokud používáte Pentalgin® déle než 5-7 dní, je třeba sledovat počet periferní krve a funkční stav jater..

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v krevní plazmě.

Pokud je to nutné, stanovení 17-ketosteroidů Pentalgin® by mělo být zrušeno 48 hodin před studií. Mějte na paměti, že naproxen prodlužuje dobu krvácení.

Účinek kofeinu na centrální nervový systém závisí na typu nervového systému a může se projevit excitací i inhibicí vyšší nervové aktivity.

Během léčby by se měl pacient vyvarovat pití alkoholu..

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

V některých případech je možné snížit koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí, proto by měl být pacient během léčby opatrný při řízení vozidel a při provádění jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Předávkovat

Příznaky: bledost kůže, anorexie (nedostatek chuti k jídlu), bolest břicha, nauzea, zvracení, gastrointestinální krvácení, agitace, motorická úzkost, zmatenost, tachykardie, arytmie, hypertermie (horečka), rychlé močení, bolesti hlavy, třes nebo svalové záškuby; epileptické záchvaty, zvýšená aktivita jaterních transamináz, hepatonekróza, prodloužení protrombinového času. Příznaky dysfunkce jater se mohou objevit 12-48 hodin po předávkování. Při závažném předávkování se selhání jater vyvíjí s progresivní encefalopatií, kómatem, smrtí; akutní selhání ledvin s tubulární nekrózou; arytmie, pankreatitida. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Léčba: výplach žaludku, následovaný příjem aktivního uhlí. Specifickým antidotem pro otravu paracetamolem je acetylcystein. Zavedení acetylcysteinu je důležité po dobu 8 hodin po užití paracetamolu. Při gastrointestinálním krvácení je nutné zavést antacida a výplach žaludku ledovým 0,9% roztokem chloridu sodného; udržování plicní ventilace a oxygenace; s epileptickými záchvaty - při zavedení diazepamu; udržování rovnováhy tekutin a solí.

Léková interakce

Při užívání přípravku Pentalgin® s barbituráty, tricyklickými antidepresivy, rifampicinem, ethanolem se zvyšuje riziko hepatotoxického účinku (je třeba se těmto kombinacím vyhnout).

Paracetamol zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurických léků.

Dlouhodobé používání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.

Při současném použití paracetamolu s ethanolem se zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxických účinků paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko hepatotoxicity.

Naproxen je schopen způsobit snížení diuretického účinku furosemidu, zvýšení účinku nepřímých antikoagulancií, zvýšení toxicity sulfonamidů a methotrexátu, snížení vylučování lithia a zvýšení jeho koncentrace v krevní plazmě.

Při kombinovaném použití kofeinu a barbiturátů je možný primidon, antikonvulziva (deriváty hydantoinu, zejména fenytoin), zvýšení metabolismu a zvýšení clearance kofeinu; při užívání kofeinu a cimetidinu, perorálních kontraceptiv, disulfiramu, ciprofloxacinu, norfloxacinu - snížení metabolismu kofeinu v játrech (zpomalení jeho vylučování a zvýšení koncentrace v krvi).

Současné používání kofeinovaných nápojů a dalších stimulátorů centrálního nervového systému může vést k nadměrné stimulaci centrálního nervového systému..

Při současném použití drotaverinu může oslabit antiparkinsonský účinek levodopy.

Při současném použití feniraminu s trankvilizéry, hypnotiky, inhibitory MAO, ethanolem je možné zvýšit inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí, suchý, chráněný před světlem při teplotě nejvýše 25 ° C. Skladovatelnost - 2 roky..

Andipal - návod k použití:

farmaceutický účinek

Kombinované léčivo má vazodilatační, analgetický, antispasmodický a sedativní účinek..

Indikace

Bolestivý syndrom spojený se křečem periferních tepen, hladkými svaly gastrointestinálního traktu, mozkovými cévami; arteriální hypertenze.

Dávkovací režim

Uvnitř 1 tableta 2-3krát denně

Vedlejší účinek

Alergické reakce, ospalost, snížená rychlost psychomotorických reakcí, nauzea, zácpa, snížený krevní tlak, leukopenie, agranulocytóza, zhoršená funkce jater / ledvin.

Kontraindikace

Hypersenzitivita, těžká renální / jaterní nedostatečnost, nedostatek glukózy-6-fosfát dehydrogenázy, krevní choroby, tachyarytmie, těžká angina pectoris, dekompenzované chronické srdeční selhání, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty, střevní obstrukce, megakolon, těhotenství, laktace, 8 let ).

Těhotenství a kojení

Kontraindikováno v těhotenství a kojení (kojení).

Používejte pro zhoršenou funkci jater

Kontraindikováno při těžkém selhání jater.

Použití pro zhoršenou funkci ledvin

Kontraindikováno při těžkém selhání ledvin.

speciální instrukce

Při delším (více než 7 dnech) používání je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater.

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Během období léčby je nutné zdržet se provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Léková interakce

Zvyšuje hypotenzní účinek dusičnanů, blokátorů pomalých kalciových kanálů, beta blokátorů, blokátorů ganglionů, diuretik (včetně furosemidu, hypothiazidu), myotropních antispasmodik.

Vzájemné zvýšení rizika vedlejších účinků při užívání omamných analgetik.

Adsorbenty, adstringenty, obaly léků snižují absorpci léku ze zažívacího traktu.

Léčba bolesti hlavy v nemocnici Yusupov

Každý člověk pravidelně zažívá bolesti hlavy. To je spojeno s různými vnějšími faktory a prochází rychle, aniž by pilulky. 15% lidí trpí častými bolestmi hlavy. Lékaři nemocnice Jusupov provádějí vyšetření pomocí moderních instrumentálních a laboratorních diagnostických metod.

Pro bolesti hlavy lidé předepisují analgin, no-shpu, ascofen, citramon. Zmírňují záchvat bolesti, ale neovlivňují příčinu bolesti. Po zjištění příčiny bolesti hlavy provádějí lékaři neurologické kliniky komplexní terapii. Rehabilitologové používají inovativní nedrogovou léčbu.

Profesoři a lékaři nejvyšší kategorie diskutují obtížné případy na zasedání Rady odborníků. Přední odborníci v oblasti léčby bolesti hlavy společně rozvíjejí další taktiku řízení pacientů. Pacienti mají možnost podstoupit komplexní vyšetření a léčbu na partnerských klinikách nemocnice Jusupov.

NSAID léčba bolesti hlavy

S bolestí hlavy a migrénou dávají neurologové přednost nesteroidním protizánětlivým lékům (NSAID). Z bolesti hlavy pomáhá:

  • kyselina acetylsalicylová (aspirin) - maximální jednorázová dávka jsou 2 tablety, ale ne více než šest tablet 3-4krát denně;
  • naproxen - 2 tablety lze užít jednou, ale ne více než čtyři tablety 2krát denně.
  • diclofenac - užijte jednu tabletu 3x denně;
  • indomethacin - lze užít jednou tabletu 3krát denně nebo použít ve formě rektálních čípků;
  • Ketonal, Ketanov, Ketorol by měl být užíván perorálně ne více než 2 tablety na 1 dávku 3-4krát denně.

Podle recenzí, s bolestí hlavy, Nurofen pomáhá, nimesil dobře. Lékaři doporučují užívat všechny léky v této skupině po jídle s velkým množstvím vody. Účinek se vyvíjí po 0,5-2 hodinách po užití léku. Doba trvání analgetického účinku je 4-6 hodin. Tablety lze užívat samostatně po dobu nejvýše 4 dnů. Dexalgin pro bolesti hlavy je rychlý a efektivní.

Antispasmodika pro bolesti hlavy

Běžnou příčinou bolesti hlavy je křeč mozkových cév. V tomto případě pomáhají myotropické antispasmodics s bolestmi hlavy:

Neurotropní antispasmodika blokují přenos nervových impulzů do hladkých svalů, v důsledku čehož se spasmodické cévy rozšiřují. Neurotropní vazodilatátory zahrnují:

Pomáhá spasmalgon při bolestech hlavy? Lék má výrazný antispasmodický účinek a odstraňuje bolesti hlavy způsobené vazospasmem. Baralgin pro bolest hlavy pomáhá mnoha pacientům. Midokalm na bolesti hlavy může pomoci, pokud je příčinou bolesti svalové křeče.

Panadol patří do skupiny neselektivních nesteroidních protizánětlivých léčiv. Uvolňuje bolesti hlavy díky analgetickému účinku hlavní účinné látky - paracetamolu. Droga je účinná při bolestech hlavy způsobených horečkou..

Kombinované léky na bolest hlavy

Kombinovaný záchvat bolesti hlavy rychle zastaví kombinaci léků, které kromě léků proti bolesti zahrnují i ​​další složky. Midokalm má analgetický a antispasmodický účinek. Skládá se ze 3 účinných látek:

  • metamizol sodný - narkotický analgetikum;
  • pitofenon hydrochlorid - myotropní antispasmodikum;
  • fenpiverinia bromid - anticholinergikum.

Citramon může být považován za bolesti hlavy. Jedná se o kombinovaný lék, který má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky. Pomáhá citramon při bolestech hlavy? Je účinný, když je příčinou bolesti hlavy virová nebo bakteriální infekce. Složky, které tvoří citramon, zvyšují vzájemné účinky. Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizován prostřednictvím centrálního nervového systému.

Paracetamol má analgetický, antipyretický a velmi mírný protizánětlivý účinek. Kofein vzrušuje centrální nervový systém, podporuje rychlou penetraci analgetické složky hematoencefalickou bariérou.

Pacienti často berou tempalgin na bolesti hlavy. Složení léčiva zahrnuje hlavní aktivní látky - metamizol sodný, tempidon a pomocné látky. Tempalgin má analgetické a sedativní účinky. Jedna ze složek, sodná sůl metamizolu, působí jako silný prostředek proti bolesti. Další složka, tempidon, odstraňuje strach, úzkost a motorické vzrušení a přispívá k mírnému snížení krevního tlaku. Každá ze dvou složek doplňuje činnost ostatních..

Baralgin pro bolesti hlavy pomáhá díky vlastnostem tří složek:

  • metamizol sodný;
  • hydrochlorid pitofenonu;
  • fenpiverinia bromid.

Mají antispasmodické a analgetické účinky..

Andipal na bolest hlavy se užívá, je-li způsoben křečemi mozkových cév. Andipal tablety obsahují metamizol sodný, bendazol, papaverin hydrochlorid, fenobarbital. Ibuklin má analgetický účinek na bolesti hlavy. Zahrnuje nesteroidní protizánětlivé léčivo ibuprofen a narkotickou léčbu bolesti paracetamol.

Mnoho pacientů si bere na bolest hlavy. Skládá se z následujících hlavních složek:

  • metamizol sodný;
  • paracetamol;
  • kofein mg;
  • fenobarbital;
  • kodein fosfát.

Po perorálním podání jsou aktivní složky léčiva dobře absorbovány v gastrointestinálním traktu. Pentalgin platí čtyři hodiny.

Novigan je kombinovaný lék, který má analgetický, antispasmodický a protizánětlivý účinek díky vlastnostem složek, které do něj vstupují. Účinek léku je nejvýraznější u bolesti hlavy spojené s vazospazmy. Jedna dávka léku závisí na věku. Dospělí a dospívající nad 15 let by měli užívat bolesti hlavy 2 tablety noviganu.

Každá tableta Maksiganu - droga, která rychle zmírňuje bolesti hlavy, obsahuje následující složky:

  • metamizol sodný;
  • hydrochlorid pitofenonu;
  • fenpiverinia bromid.

Metamizol je derivát pyrazolonu. Má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Skládá se ze 3 složek:

  • analgin - anestetikum;
  • pitofenon - antispasmodikum;
  • fenpiverinia bromid - m-anticholinergikum.

Askofen s bolestí hlavy má analgetický účinek. Pokud kombinovaná léčiva nezmírní bolesti hlavy nebo záchvaty více než dvakrát týdně, kontaktujte nemocnici Yusupov. Lékaři provedou komplexní vyšetření a jednotlivě vyberou léky, které ovlivňují příčiny bolesti hlavy.

Nootropická bolest hlavy

Zlepšení výživy mozku přispívá k závažnosti bolestí hlavy. Za tímto účelem neurologové předepisují mexidol. Jedná se o lék na ochranu tělesných buněk před různými druhy vlivů, včetně poškození volnými radikály..

Mexidol má také následující účinky:

  • antihypoxic - zvyšuje odolnost proti hypoxii a zlepšuje využití kyslíku, který cirkuluje v těle;
  • ochrana proti stresu - chrání systémy podpory života před negativními účinky emocionální povahy;
  • nootropic - má specifický účinek na vyšší mentální funkci mozku;
  • antiepileptikum - zmírňuje svalové křeče různé geneze;
  • anxiolytic - snižuje úzkost, úzkost a strach.

Používá se také piracetam pro bolesti hlavy. Lék má následující účinek:

  • ovlivňuje procesy látkové výměny a krevního oběhu v mozku;
  • zvyšuje využití glukózy;
  • stimuluje redoxní procesy;
  • zlepšuje regionální průtok krve v ischemických oblastech mozku.

Glycin pomáhá pacientům s bolestmi hlavy. Zvyšuje mozkovou aktivitu, snižuje úzkost, zlepšuje kvalitu spánku. Fenibut zmírňuje bolesti hlavy, deprese a úzkost.

Pokud máte bolesti hlavy poprvé, udělejte si pauzu a užijte nesteroidní protizánětlivou pilulku. S jeho neúčinností můžete pít antispasmodikum nebo kombinovanou drogu. Pokud se bolest hlavy zesílí, zavolejte do nemocnice Yusupov. Lékaři nemocnice v Jusupově provádějí terapii bolesti hlavy pomocí moderních farmakologických přípravků, metastáz bez léků po komplexním vyšetření pacientů. Před předepsáním anestetika vyloučí neurologové organické poškození mozku a jiná onemocnění, která způsobují bolesti hlavy.