Hlavní
Migréna
Jaký je rozdíl mezi analginem a citramonem
Na konci minulého století byl rozsah tablet od hlavy velmi malý. Naše matky a babičky byly zachráněny citramonem, analginem, paracetamolem a známými kombinovanými drogami - triáda a pětinásobek.
Nyní další věc: léky proti bolesti hlavy, a to i v malé lékárně, zabírají samostatnou polici a osoba bez zvláštních znalostí může být zmatená.
Které pilulky jsou pro bolest hlavy lepší?
V ideálním případě vám lékař sdělí všechny nuansy různých léků a pomůže vám při výběru toho nejlepšího, ale často se nacházejí tak úžasní lékaři? Situace v lékárně je ještě horší, nemusíte se spoléhat na slušnost lékárníků, takže je důležité zjistit, která pilulka je nejlepší pro bolesti hlavy.
Souhlasíme s tím, že dnes zvážíme případ epizodické bolesti, kdy jedna dávka léku odstraní problém a vy se vrátíte do provozu. Pokud je bolest konstantní a silná, lokalizovaná v jedné části hlavy, musíte se obrátit na specialisty. Bez diagnózy budou i ty nejlepší prášky na bolesti hlavy (podle vašich přátel a známých) málo užitečné a dokonce škodlivé, protože budou skrývat příznaky nebezpečných nemocí.
Začněte paracetamolem nebo ibuprofenem. Pokud nepomohou, přejít na jiné léky. Je důležité pochopit, že čím jednodušší je droga, tím bezpečnější je. Pokud lék pomůže, pak experimentujte a nepokračujte v užívání jiných léků.
Musím přeplatit za inzerované jméno? Pomůže dražší nástroj efektivněji než levnější protějšek? Výběr léků proti bolesti je založen na anotaci, nikoli na reklamě, takže zjistěte:
- nejen indikace k použití, ale také kontraindikace;
- co je hlavní látkou v medicíně;
- kombinace s jinými drogami;
- dávkování a způsob aplikace.
Přípravky s jednou účinnou látkou
Pro mírné bolesti hlavy můžete užívat tablety, které obsahují pouze jednu účinnou látku. Balení vždy ukazuje složení se specifickými čísly v mg, pomocné látky jsou jednoduše uvedeny.
Zvažte příklad populárních tablet Panadol a Panadol Extra. Pokud je uvedeno, že 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu, následuje kukuřičný škrob, sorbát draselný, kyselina stearová, glyceryltriacetát atd. bez dávkování, pak zde je účinná látka jedna - paracetamol. Pokud složení: 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu, 65 mg kofeinu, pak v tomto přípravku existují dvě účinné látky.
Jednoduché, ale dobré přípravky proti bolesti na bolesti hlavy mají následující účinnou látku:
- paracetamol - Paracetamol, Kalpol, Panadol, Efferalgan, Daleron, Flutabs, Streamol a mnoho dalších;
- kyselina acetylsalicylová - kyselina acetylsalicylová, aspirin, upsarin;
- metamizol sodný - Analgin;
- ibuprofen - Ibuprofen, Nurofen, Brufen, Solpafleks, Bonifen, Deblock, Faspik, Advil, Ibalgin atd..
Jak vidíte, takové pilulky mají stejný název jako aktivní složka nebo název je odlišný, proto je důležité vybrat si ten správný, a proto je důležité se vždy podívat na složení a dávkování.
Která pilulka je nejlepší pro bolesti hlavy: paracetamol nebo analgin, aspirin nebo ibuprofen? Každý lék má své vlastní indikace k použití, nežádoucí účinky a kontraindikace:
- Při užívání kyseliny acetylsalicylové je důležité dávkování sledovat, protože tato účinná látka se používá nejen jako analgetikum a antipyretikum, ale také k ředění krve, ale v malých dávkách. Aspirin se nepoužívá při problémech se zažívacím traktem, může být nebezpečný pro děti do 15 let.
- Analgin v mnoha zemích je zakázán, protože narušuje játra a proces tvorby krve. Naši lékaři ho neodmítají, ale pro lidi do 18 let je zakázán.
- Paracetamol má ve srovnání s analginem a aspirinem mnohem méně vedlejších účinků, ve vhodné dávce je povoleno dětem snižovat teplotu. Pokud je bolest hlavy z kocoviny, pak je paracetamol vyloučen, protože při interakci s alkoholem se objevuje hrozba pro játra.
- Nedávno je ibuprofen stále více předepisován v případech, kdy byl paracetamol dříve používán. Je dobře tolerován, ale je důležité nepřekračovat denní dávku.
Než začnete užívat, musíte si důkladně přečíst pokyny a v případě pochybností odmítněte samoléčení. Přestože jsou tyto léky vydávány bez lékařského předpisu, neznamená to, že je lze polykat bez lékařského dohledu..
Kombinované léky proti bolesti
Existuje zavedený názor, že nejlepšími léky na bolesti hlavy jsou tablety, které obsahují několik účinných látek. Takové léky samozřejmě přinášejí téměř vždy pozitivní účinek, ale co se skrývá za tím? Jsou v bezpečí?
Zvažte obvyklý Citramon. Týká se tzv. Triády, protože má tři aktivní složky - analgetika (kyselina acetylsalicylová, paracetamol) a kofein. Výsledkem je kofein, který současně zvyšuje a prodlužuje účinek. Panadol Extra, který obsahuje pouze dvě složky - paracetamol a kofein, také dobře odstraňuje bolesti hlavy, takže není velký rozdíl - dvě nebo tři složky.
Nejlepší prášky na bolesti hlavy a migrény téměř vždy obsahují kofein, který ovlivňuje cévní tonus. Jsou to Citramon P, Citrapar, Excedrine, Coficil-Plus, Citrapak, Aquacitramon, Gevadal, Novalgin, Flukomp Extratab, Saridon.
Poznámka! Kofein v jakékoli formě stimuluje náš centrální nervový systém, což znamená, že je zakázáno u lidí s onemocněním kardiovaskulárního systému, aterosklerózy, podrážděnosti nebo nespavosti. Také tyto léky nemohou používat starší lidé, děti a těhotné ženy..
Kodeinoví odstraňovače bolesti
Mohou existovat ještě aktivnější komponenty a ty již budou - brky. Kompozice bude zahrnovat jeden nebo dva typy analgetik, kofein, fenobarbital (prášky na spaní) a kodein. Jedná se o nejnebezpečnější drogy pro lidi, kteří praktikují samoléčení, jsou však největším sortimentem a jsou velmi populární..
Účinek dává kodein, který sám anestetizuje, a zvyšuje práci analgetik. Výsledkem je také složení kofeinu a prášky na spaní. Následující léky na nejtěžší bolesti hlavy, s běžnou bolestí, jsou nadměrné:
- Pentalgin - kodein, kofein a fenobarbital zvyšují metamizol a paracetamol sodný;
- Santotitralgin - jako součást metamizolu (analgin), kodeinu, kofeinu, fenobarbitalu;
- Kofetin - paracetamol, kodein, kofein, propifhenazon;
- Solpadein - paracetamol, kodein, kofein;
- Nurofen Plus - ibuprofen, kodein.
Většina z těchto léků je na policích našich lékáren, jsou velmi drahé a neznalá osoba je bude považovat za nejlepší volbu, protože zdraví je nejdůležitější a nejdůležitější věcí, takže za to nemůžete ušetřit peníze, ale v tomto případě to není.
Upozornění: Kodein je návykový. Mnoho lidí, kteří pravidelně berou například solpadein, ani netuší, že mají skutečné drogové závislosti a nemají zvláštní bolesti hlavy..
Buďte rozumní! Nepoužívejte silné bolesti hlavy, zejména trvalé bolesti hlavy, používejte doporučení farmaceutů a reklamy v televizi a na internetu. Pokud je problém vyřešen pouze užíváním léků na silnou bolest, okamžitě vyhledejte lékaře, protože problém může být u vážnějšího onemocnění.
Nachlazení
17. prosince 2016
V poslední době často mluví o toxicitě nejběžnějších léků proti bolesti, které se prodávají na přepážce. Co dělat - vydržet bolest? Nebo kontaktovat léčitele? Je lepší nepodlehnout panice a pokusit se na to přijít.
Na první pohled je hojnost těchto drog taková, že ďábel si zlomí nohu. Ale většina známých analgetik má pouze 4 varianty hlavní účinné látky, v podstatě to samé se prodává v různých krabičkách.
Konkrétně: analgin, aspirin, paracetamol nebo ibuprofen.
Analgin (vědecky - metamizol sodný) je jedním z nejdostupnějších a běžných léků proti bolesti. Ale, bohužel, nejbezpečnější. Po několik desetiletí byl zakázán v Austrálii, Velké Británii, USA, Německu, Anglii. Předpokládá se, že při pravidelném užívání tento lék způsobuje velkou zátěž jater a může přispívat k narušené hematopoéze..
Ruští doktoři zacházejí s analginem blahosklonněji. Na jeho základě se nyní vyrábí mnoho léků: baralgin, pentalgin, spazgan, tempalgin. Nedoporučují však užívat analginum s již prokázaným porušením jater nebo krvetvorby. Analgin také není indikován u dětí mladších 18 let.
Paracetamol (v jedné terapeutické dávce 15 mg) je pro děti považován za docela neškodný. Paracetamol je dostupný jak v čisté formě, tak jako součást mnoha kombinovaných přípravků, například Coldrex, Fervex, Solpadein, Pentalgin. On se etabloval jako antipyretikum. Paracetamol byste však neměli používat jako lék na kocovinu hlavy - v kombinaci s alkoholem může způsobit jaterní komplikace. Nedoporučuje se užívat s antihistaminiky, které se používají při léčbě alergií. Přesto je paracetamol stále „menším ze všech zlých“. Počet vedlejších účinků je výrazně nižší než při použití analginu nebo aspirinu..
Aspirin (kyselina acetylsalicylová) se v medicíně používá více než 100 let a dnes se používá k výrobě široké škály léčiv, například aspenu, askofenu, novacefalginu, citramonu. Stejně jako analgin není určen pro děti do 15 let. Toto omezení vzniklo poté, co bylo prokázáno, že u dětí s chřipkou a planými neštovicemi může aspirin způsobit vzácné, ale velmi závažné komplikace - Reyeův syndrom, jakož i poškození žaludeční sliznice. Pro dospělé je droga považována za relativně bezpečnou. Jediné varování: aspirin berte opatrně v případě problémů s gastrointestinálním traktem (GIT) nebo zvýšenou křehkostností krevních cév.
V poslední dekádě získala další účinná látka ibuprofen zvláštní distribuci po celém světě. Na základě toho se nyní vyrábí několik léků, včetně nurofenu a brufenu (ten se používá hlavně pro revmatoidní bolesti). Rozsáhlá studie PAIN ve Francii v roce 1999 ukázala, že volně prodejný ibuprofen je tolerován alespoň stejně jako dříve považovaný bezpečnostní standard, paracetamol. Kromě toho má ibuprofen mnohem menší účinek na zažívací trakt než například aspirin. A přesto, aby se předešlo riziku, je nutné pečlivě sledovat dávkování léku - denní dávka ibuprofenu by neměla překročit 1200 mg. Jedna tableta Nurofenu například obsahuje 200 mg účinné látky..
To znamená, že nemůžete užít více než 6 tablet denně.
Při výběru analgetika tedy věnujte pozornost nejen barevnému balení, ale také anotaci. Přečtěte si to pozorně a zjistěte:
- Co je účinná látka, která je základem léku?
- Jaké je doporučené dávkování?
- Jaké jsou kontraindikace léku??
Pokud užíváte jiné léky, ujistěte se, že jsou kombinovány s tímto lékem..
Mnoho lidí nechce věnovat pozornost položce „vedlejší účinky“. Doporučujeme, abyste se s tímto seznamem seznámili. Jen se nemusíte bát marně - zde jsou uvedeny všechny komplikace, které se kdy vyskytly při užívání léku pro celou výzkumnou praxi.
Slovo „volně prodejné“ nezruší kontraindikace, ale pouze přesouvá odpovědnost na samotného pacienta. A pokud pochybujete o volbě analgetika (nebo bolest vás pravidelně pronásleduje), poraďte se s lékařem. V medicíně nejsou maličkosti. I když je to jen prášek na bolest.
Analgin, aspirin, paracetamol nebo ibuprofen?
Každé analgetikum: analgin, aspirin, paracetamol a ibuprofen má své vlastní vlastnosti, vedlejší účinky a indikace k použití. Proto by pro každou situaci měl být vybrán konkrétní lék. Analgin pomáhá při bolesti, může být použit jako injekce. Aspirin se užívá hlavně v tabletách a lze jej použít k ředění krve. Paracetamol je nežádoucí užívat během těhotenství, respektive, podívejte se na směr jiného léku. Ibuprofen je v sirupech a tabletách, ale má mnoho analogů. Více v článku..
Paracetamol a Analgin, je to možné? Zjistěte, jak se chovat!
Popis léků
Protizánětlivé léky jsou považovány za nejrozšířenější skupinu drog. Každý z těchto léků je však svým způsobem jedinečný a má své vlastní indikace. Paracetamol a analgin nejsou stejné léky, protože jsou jedním z nejčastějších protizánětlivých léků, mají také své vlastní rozdíly.
Struktura
- Složení analginu zahrnuje látku metamizol sodný. Jedna dávka je 0,5 - 1,0 g, maximální denní dávka je 6 g.
- V přípravku Paracetamol se účinná látka neliší od názvu samotné drogy. Jedna dávka pro dospělého je 500 mg, denní dávka až 4 g.
Znalost dávkování pro dospělé pomáhá při výpočtu množství léku pro děti. V závislosti na věku tvoří určitou část dávky pro dospělé:
- Až 6 měsíců - 1/10;
- 6 - 12 měsíců - 1/8;
- 1 - 2 roky - 1/7;
- 2 - 3 roky - 1/6;
- 3 - 4 roky - 1/5;
- 4 - 6 let - 1/4;
- 6 - 8 let - 1/3;
- 8 - 10 let - 1/2;
- 10-14 let - 3/4;
- 14 a starší - plná dávka pro dospělé.
Tento dávkovací režim je přijatelný pro všechna protizánětlivá léčiva používaná při léčbě dětí..
Mechanismus účinku
Zánět je komplexní biologický proces, který se skládá z pěti hlavních složek: horečka (lokální nebo obecná), zarudnutí (pokud je k dispozici zánět k vyšetření), otok, bolest a ztráta funkce. Každé z protizánětlivých léčiv ve větší či menší míře ovlivňuje všechny složky tohoto patologického procesu, existují však určité rysy. Paracetamol tedy hlavně snižuje tělesnou teplotu a Analgin - snižuje bolest.
Mechanismus účinku jakýchkoli protizánětlivých léčiv je založen na blokování enzymu cyklooxygenázy-2 (COX-2). Tato látka hraje důležitou roli při tvorbě biologicky aktivních látek, které způsobují místní i obecné projevy zánětlivé reakce (horečka, bolest atd.). Analgin a paracetamol však mají své vlastní vlastnosti..
- Převážně analgetický účinek Analginu je určen schopností léku snížit excitabilitu cest citlivosti na bolest. V důsledku toho mozek jednoduše přestane přijímat část bolestových impulsů, které člověk pociťuje ve formě snížení nepříjemných pocitů..
- Paracetamol je jediný lék, který blokuje COX-3. Tento enzym vykonává svou práci v centrech termoregulace mozku. Snížení aktivity COX-3 vede ke skutečnosti, že centrální nervový systém přestává vysílat signály o zvýšení tělesné teploty, stejně jako při nemoci.
Indikace
Indikace pro použití Paracetamolu:
- Bolest jakékoli lokalizace;
- Symptomatická léčba nachlazení;
- Tělesná teplota nad 38 ° C.
Indikace pro použití přípravku Analgin:
- Bolest kloubů;
- Bolest hlavy;
- Bolest zubů;
- Bolestivá menstruace;
- Bolest svalů (myalgie) nebo podél nervů (neuralgie);
- S ledvinami, játry, střevní kolikou (příliš silná a bolestivá kontrakce hladkých svalů orgánu);
- Srdeční infarkt (zablokování cévy) plic;
- Infarkt myokardu (pouze v případě mírné bolesti);
- Trombóza (zablokování) velkých cév;
- Jakákoli zánětlivá onemocnění;
- Zranění
- Popáleniny;
- Dlouhé stisknutí končetiny (v případě zhroucení, zemětřesení atd.);
- Šindele (vyrážky v mezistupňových prostorech doprovázené silnou bolestí);
- Syndrom bolesti s různými nádory;
- Pankreatitida (zánět slinivky břišní);
- Zvýšení teploty v důsledku otravy, zánětlivých procesů.
Seznam indikací pro použití Analginu se může jevit jako významný, nicméně téměř všechny tyto body sdílejí společný znak - přítomnost bolesti.
Kontraindikace
Analgin nelze použít v případě:
- Nesnášenlivost s drogou;
- Snížení počtu buněk v krvi;
- Těžká renální nebo jaterní nedostatečnost;
- Bronchiální astma aspirinu (astmatické záchvaty způsobené užíváním protizánětlivých léků);
- Těhotenství a kojení (neznámé účinky Analginu na tělo těhotné ženy a plodu).
- Individuální nesnášenlivost s drogou;
- Těžká renální nebo jaterní nedostatečnost;
- Alkoholismus;
- Věk do 6 let (s výjimkou případů vysoké tělesné teploty, odolné vůči užívání jiných drog).
Paracetamol je schválen pro použití u těhotných a kojících žen.
Vedlejší efekty
Analgin může způsobit:
- Snižte počet buněk v krvi;
- Vzhled modřin;
- Snížení krevního tlaku;
- Zánět ledvin;
- Alergické reakce.
Nežádoucí účinky Paracetamolu:
- Alergická reakce;
- Poškození jater nebo ledvin;
- Snižte počet buněk v krvi.
Uvolněte formuláře a cenu
Náklady na Analgin se liší v závislosti na výrobci:
- 500 mg tablety:
- 10 kusů. - 10 - 90 r;
- 20 ks. - 40 - 70 r;
- Roztok pro intramuskulární, intravenózní podání 50% 2 ml, 10 ampulí - 50 - 80 r.
Cena paracetamolu také velmi závisí na výrobci:
- Suspenze nebo sirup pro orální podávání dětem 120 mg / 5 ml, 100 ml - 45 - 90 r;
- Rektální čípky (pro děti) 100 mg, 10 ks. - 20 - 30 p;
- 500 mg tablety, 20 ks. - 14 - 53 r.
Paracetamol a Analgin spolu
Tyto léky mají kompatibilitu, použití kombinace antipyretického paracetamolu plus analgetika Analgin může být relevantní pro jakékoli zánětlivé procesy doprovázené bolestí. Mohou to být různá zubní onemocnění, sinusitida (zánět dýchacích cest lebky), pohrudnice (zánět pohrudnice, plicní membrány) atd. Nedává smysl používat Paracetamol s Analginem současně u dospělých: antipyretické vlastnosti Analginu se prakticky nijak neprojevují na pozadí působení Paracetamolu..
Jakékoli obavy z toho, co se stane, pokud pijete obě drogy společně, jsou zcela zbytečné. Jednorázové použití takové kombinace neovlivní stav těla za předpokladu, že jsou tolerovány jak Analgin, tak Paracetamol. Téměř všechny vedlejší účinky se mohou vyvinout pouze při dlouhodobém užívání drog.
Paracetamol s analginem pro děti
Indikace pro použití kombinace Paracetamolu s Analginem u dětí se neliší od indikací u dospělých. Hlavní věcí je mít na paměti, že dávky léků pro děti by měly být vybírány v závislosti na věku a Paracetamol by neměl být podáván do 6 let.
Jedním z vážných problémů ve vývoji zánětlivých onemocnění u dětí, včetně nachlazení, je vysoká horečka. Hlavní nebezpečí spočívá v riziku záchvatů se ztrátou vědomí při tělesné teplotě nad 38,5 C. To je zvláště nebezpečné pro děti do 3 let. V situaci, kdy teploměr neklesne i přes veškeré úsilí, mohou rodiče začít dávat všechny léky v řadě, což bude velká chyba. Při teplotě dítěte nemůže kombinace paracetamolu s analginem nijak pomoci.
Což je lepší: Analgin nebo Paracetamol?
Obě léky jsou dobré, když se používají podle jejich indikací, a proto je nelze obecně srovnávat. Paracetamol je například vhodný ke snižování teploty dospělého nebo dítěte, který se často používá při symptomatické léčbě akutních respiračních virových infekcí a chřipky. Vzhledem k dobrému antipyretickému účinku je Paracetamol součástí mnoha kombinačních léčivých přípravků propagovaných farmaceutickými společnostmi jako „prášky na studené symptomy“..
Příkladem takových ve vodě rozpustných prášků jsou Rinza, Teraflu. Jeden sáček takového přípravku může obsahovat od 200 do 500 mg paracetamolu a několika dalších aktivních složek. To by mělo být vždy považováno, aby nedošlo k předávkování lékem..
Jediný rozdíl je v tom, že se Analgin projevuje lépe, když je aplikován od bolesti zubů, bolesti hlavy, různých výronů, modřin a jiných zranění. Injekční forma léčiva může být dokonce použita k úlevě od bolesti po operaci.
Před použitím těchto léků byste se měli poradit se svým lékařem. Pouze on může zhodnotit vaše zdraví a předepsat přesnou léčbu
Paracetamol, Analgin, No-Shpa
Obzvláště populární mezi lidmi jsou „lidové“ kombinace tří léků, které zvyšují vzájemný účinek - trojice. Některé z těchto kombinací dobře fungují během léčby doma, někdy mohou být dokonce použity ve zdravotnických zařízeních pro pohotovostní péči.
Dávkování No-Shpy pro dospělé: 40 mg najednou, až 240 mg denně.
Jednou z těchto kombinací je Paracetamol, Analgin a No-Shpa. Složení posledně jmenovaného obsahuje účinnou látku drotaverin, která eliminuje křeče hladkých svalů. Tato kombinace léčiv se dobře projevuje silnou bolestí spojenou s křečemi, například různými koliky, bolestmi hlavy. Analgin a paracetamol mají přímý analgetický účinek a No-Shpa snižuje nepohodlí odstraněním křeče. Taková trojice samozřejmě může zmírnit příznaky během útoku koliky, ale absolutně není vhodná pro účinnou léčbu nemoci..
Triplet Analgin, Aspirin, Paracetamol
Další relativně oblíbenou kombinací jsou Analgin, Paracetamol a Aspirin (kyselina acetylsalicylová). Aspirin je také protizánětlivý a antipyretický, poněkud také ředí krev. Jelikož jsou všechny tři léky navzájem velmi podobné, je jejich kombinace neúčinná a výrazně zvyšuje riziko komplikací v podobě alergických reakcí, poruch zažívacího systému..
Dávkování aspirinu pro dospělé: 500 mg najednou, až 3 g denně.
Použití aspirinu a paracetamolu bez analginu se však velmi dobře projevuje při odstraňování bolestí hlavy a snižování teploty. Například i složení Citramonu zahrnuje paracetamol, aspirin a malé množství kofeinu.
Triplet Analgin, Paracetamol, Suprastin
Kombinace paracetamolu, analginu a suprastinu (antialergikum s uklidňujícím účinkem) lze použít na teplotu. Taková trojice dobře zvládne svůj úkol. Pokud však nahradíte Paracetamol nebo Analgin No-Shpu, bude antipyretický účinek několikrát silnější. Taková kombinace léků je dokonce možná pro jedno použití u malých dětí, aby se snížila vysoká tělesná teplota.
Dávkování suprastinu pro dospělé: 25 mg najednou, až do 100 mg za den.
Aspirin se tajemstvím
Existují léky, které se prodávají nejen bez lékařského předpisu, ale také bez pokynů.
Rozumí se, že všichni víme, jak používat prášky, jejichž jména jsou známá od doby našich babiček. Ale je to tak? Shromáždili jsme kontraindikace a tipy na pět nejpopulárnějších drog u lidí..
1 Analgin. Ačkoli to obal neříká, má tento lék vážné kontraindikace. V některých zemích je používání obvykle zakázáno. Proč?
Při delším používání negativně ovlivňuje systém krvetvorby.
V prvním trimestru těhotenství by neměl být užíván s bronchospasmem, zhoršenou funkcí jater nebo ledvin.
Nikdy to nedávejte dětem v prvních třech měsících života bez souhlasu lékaře. Obecně se nezobrazují děti do 15 let.
Po jídle si vezměte analgin. Maximální dávky pro dospělé: najednou - 0,25-1 g; za den - 3 g. Někdy pro silnější a rychlejší účinek nemůžete pilulku spolknout, ale umístěte ji pod jazyk, dokud se úplně nevstřebá..
2 Aspirin (kyselina acetylsalicylová). Je to jeden z nejčastějších a cenově dostupných léků proti bolesti, antipyretika a protizánětlivých léků. Kromě toho je nyní módní užívat aspirin k prevenci srdečních záchvatů a mozkových příhod. Při delším používání se však může objevit žaludeční nebo střevní krvácení, může dojít k poruchám krvácení..
Američtí lékaři dávají alarmující číslo: ve Spojených státech každoročně zemře více než 15 tisíc lidí na sebeovládání aspirinu a dalších podobných léků. V naší zemi bohužel takové statistiky neexistují..
Zvláštní pozornost by měla být věnována aspirinu lidem s alergiemi a pacientům s bronchiálním astmatem. U lidí s nekontrolovaným vysokým krevním tlakem, chronickými závažnými onemocněními jater a ledvin může zvýšit příznaky těchto onemocnění. Kontraindikováno u žen s menstruačními nepravidelnostmi a během těhotenství.
Při užívání aspirinu se musíte zdržet alkoholu.
3 Paracetamol. Jeden z nejpopulárnějších léků nachlazení. A bolesti hlavy se oslabí a ušetří se žáru. Vyrábí se jak v čisté formě, tak jako součást kombinovaných přípravků, například Coldrex, Fervex, Solpadein, Pentalgin. Fanoušci samoléčby často užívají několik drog současně, což je přímá cesta k nebezpečnému předávkování. Paracetamol má toxický účinek na játra. Problémy s játry mohou nastat také, pokud pijete paracetamol jako lék na kocovinu hlavy. V kombinaci s alkoholem je to obzvláště nebezpečné. Ze stejného důvodu je lepší při užívání léku odmítnout kávu, silný čaj, čokoládu. Neužívejte paracetamol s alergiemi. Nedoporučuje se u pacientů s bronchiálním astmatem, selháním ledvin, virovou hepatitidou, hematopoézou; s velkou péčí by ji měly užívat starší a těhotné ženy.
Paracetamol by měl být užíván s velkým množstvím tekutin 1-2 hodiny po jídle (pokud se ihned po jídle terapeutický účinek zpomalí). Maximální denní dávka pro dospělé je 4 g; maximální doba léčby je 5-7 dní.
4 Citramon. Lék se skládá z kyseliny acetylsalicylové, kofeinu, paracetamolu. Zpočátku obsahoval fenacetin, který byl vysazen kvůli nežádoucím vedlejším účinkům (zejména na ledviny a játra). Chtěli také zakázat citramon, ale potom nahradili fenacetin paracetamolem a droga se jmenovala citramon P.
Již jsme řekli o kontraindikacích pro aspirin a paracetamol a kofein v nadměrných dávkách vede k vyčerpání nervových buněk; pod jeho vlivem se zvyšuje dech a palpitace, což přispívá ke zvýšení krevního tlaku, nespavosti. Pokud trpíte ischemií, glaukomem nebo hyperaktivitou, neberte si citramon. Citramon by neměl být podáván dětem. Nepoužívejte lék současně s prášky na spaní a antikonvulzivy. A není kompatibilní s alkoholem.
Je nutné užít jednu tabletu s jídlem nebo ihned po ní, ne více než
každé čtyři hodiny. Při předávkování se objevují bolesti v žaludku, nevolnost, pocení, bledost kůže, bušení srdce, časté krvácení z nosu. První pomoc - výplach žaludku a příjem aktivního uhlí.
5 Aktivní uhlí. Jeden z "nejoblíbenějších" sorbentů (látky schopné absorbovat toxické látky a plyny při požití). S jeho pomocí byly léčeny a léčeny otravy léčivem, potravinami a alkoholem. Málokdo však ví, že tento lék není určen k dlouhodobému a nepřetržitému užívání. Koneckonců, váže se v žaludku nejen toxické, ale také mnoho látek a enzymů, které jsou pro tělo užitečné, a může významně oslabit nebo negovat účinnost jiných léků. Proto je důležité brát aktivní uhlí a dodržovat 2-3hodinový interval mezi užíváním jiných léků.
34 zemí konkrétně snížilo produkci dipyronu a ve Spojených státech, Norsku, Velké Británii, Nizozemsku a Švédsku je tento léčivý přípravek z prodeje obvykle vyloučen.
Lékaři: analgin a citramon jsou zdraví zdraví nebezpeční
Již dlouho je známo, že analgin je zdraví škodlivý. Mnoho lidí je však na tuto drogu stále příliš závislých..
Lékaři kategoricky proti neustálému používání analginu. A to nejen proto, že má toxický účinek na játra, ale také proto, že analgin může být závislý na drogě. Pokud pijete 3-4 tablety denně, považujte se za narkomana. Pro tuto podmínku již přišli se zvláštním termínem - týrání hlavy, píše sunhome.ru.
Tuto diagnózu lze zkontrolovat samostatně. Pokud máte bolesti hlavy a po užití tablety se uklidňuje na pár hodin a začne znovu bolet, což vyžaduje další dávku analginu, jste závislí na tomto léku.
Ještě horší je, že lékaři se týkají takové kombinace léků, jako je analgin s amidopyrinem. Dříve ambulanci odstranili horečku injekcí právě takové kompozice. Nyní se tato směs nazývá „krevní jed“. A každý lék je také samostatně.
Ukazuje se, že nemají nejlepší účinek na krev. Látky obsažené v těchto lécích ničí bílé krvinky..
Citramon také poškozuje krev. A mnoho občanů s nimi zachází s velkým potěšením..
Výroba těchto drog v naší zemi pokračuje bezpečně. Úplná výroba bude patrně uzavřena, až když lidé sami přestanou tyto škodlivé drogy užívat. Nebude žádná poptávka - přestanou nabízet.
Analgin: co pomáhá a jak se droga používá
Bolest v hlavě vadí mnoha. Důvody pro bolest hlavy může být hodně. Hlavní otázkou zůstává - jak anestetizovat tyto nepříjemné pocity. Dnes existuje mnoho léků, které se s takovým úkolem mohou vyrovnat, ale jejich cena může být velmi vysoká. Analgin je známý každému jako levný a účinný lék proti bolesti. Je to tak efektivní?
Popis
Analgin má analgetický účinek. Existují další farmakologické účinky - protizánětlivé, antipyretické. Analgin se však zřídka používá k úlevě od zánětu, v takových případech se používají účinnější léky..
Kolik drogy pomáhá? Účinek léku se objeví 30 minut po jeho použití.
Analgin je určen k odstranění bolesti a horečky. Je důležité pochopit, že velmi silné bolesti jsou eliminovány účinnějšími drogami - narkotiky.
Nejvhodnějším řešením by však bylo raději konzultovat lékaře a podstoupit vyšetření, než pravidelně přijímat analgin. Je důležité identifikovat a odstranit příčinu bolesti..
Pomáhá analgin při léčbě nemocí? Tento lék samozřejmě neléčí hypertenzi, hnisavou zánět středního ucha, angínu a nevylučuje mnoho dalších stavů. Droga pomáhá zbavit se jen nepříjemného symptomu, ale nikoli příčiny nemoci.
Tento léčivý přípravek se používá v případech, kdy je třeba rychle jednat. Složky jsou snadno rozpuštěny a absorbovány, což vysvětluje okamžitý účinek, který se vyvíjí v důsledku užívání léku. V těle se v krátké době dosáhne vysoké koncentrace účinné látky. Vzhledem k dobré rozpustnosti léčiva je povoleno parenterální podávání. Analgin a všechny léky, ve kterých je přítomen, jsou velmi populární.
Indikace pro použití
Směs lithia pro děti citlivá na teplotu se používá k rychlému zmírnění závažného stavu pacienta. Používá se, když je horečka vyšší než 38 ° C a všechna ostatní antipyretika nedala očekávaný výsledek..
Pokud horečka způsobuje záchvaty, podává se dětem lytická směs. Rodiče by měli pečlivě prověřit stav nemocného dítěte. Pokud má horečku a jeho nohy a paže jsou chladné a jeho kůže je příliš bledá, musíte okamžitě podat lék.
Formulář vydání
Nejčastěji používaný lék je ve formě tablet. Standardní dávka účinné látky metamizolu sodného v jedné tabletě je 500 mg. V prodeji je také léčivo obsahující 50, 100, 150 mg účinné složky. Ke směsi se navíc přidá stearát vápenatý, bramborový škrob. Mezi pomocné látky - moučkový cukr, mastek.
Protože je Analgin vysoce rozpustný ve vodě, používá se ve formě injekčních roztoků (25, 50%). Výrobek je k dispozici v ampulích o objemu 1 a 2 ml.
Lék je také k dispozici v práškové formě.
Cena analginu
Náklady na dipyron vám umožňují koupit tento lék bez porušení rodinného rozpočtu. Cena tohoto léku ve formě tablet se pohybuje od 12 rublů do 110. Některé varianty analginu jsou uváděny s přísadami, které ovlivňují cenu, a počet tablet v balení hraje významnou roli v nákladech.
Obvykle v jednom balení obsahuje 10 tablet, ale existují možnosti balení, když je počet tablet mnohem vyšší, a proto jsou náklady na takové léky vyšší.
Co analgin opravdu pomáhá
V zásadě je lék předepsán pro bolesti hlavy a bolesti jiných typů.
- Lék je účinný v případě bolesti různého původu a jakékoli závažnosti, včetně analginu pomáhá při bolestech zubů.
- Tento nástroj se používá pro myalgii a neuralgii..
- Lék se používá k odstranění pooperační bolesti, akutní bolesti po zranění. Používá se při výskytu biliární a jaterní koliky..
- Přiřadit k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění. V tomto případě se používá k odstranění bolesti a snížení tělesné teploty. Lék může být použit pro chřipku, horečnaté podmínky, kdy dochází k prudkému nárůstu teploty. Užívání léku se doporučuje při absenci výrazného antipyretického účinku po užití jiných léků.
- Analgin je předepsán pro revmatismus a radikulitidu. Lék pomáhá zbavit se bolesti při zánětlivých procesech ve svalech a svalových křečích vnitřních orgánů..
- Nástroj je účinný při bolesti, která doprovází nádorové procesy.
- V případech, kdy není možné provést jiná opatření, je analgin předepsán pro jiné intenzivní bolesti, které se vyskytují jak akutně, tak chronicky.
Tabulka použití lytické směsi
Tabulka maximální dávky lytické směsi:
Váha (kg | 3 | 6 | 10 | 12 | 14 | šestnáct | osmnáct | dvacet |
Jedna dávka, ml | 0,3 - 0,45 | 0,6 - 0,9 | 1,0 - 1,5 | 1,2 - 1,8 | 1.4 - 2.1 | 1,6 - 2,4 | 1,8 - 2,7 | 2,0 - 3,0 |
Denní dávka, ml | 1,2 - 1,8 | 2,4 - 3,6 | 4,0 - 6,0 | 4,8 - 7,2 | 5,6 - 8,4 | 6,4 - 9,6 | 7,2 - 10,8 | 8,0 - 12,0 |
Jak se přihlásit
Nestačí vědět, proč analgin pomáhá v tabletách a jiných formách, je důležité být schopen je používat. Lék se používá intravenózně, intramuskulárně a pro vnitřní použití. Optimální dávka je stanovena s přihlédnutím k intenzitě bolesti, horečky a reakci těla na složky, které tvoří léčivo.
Analgin-chinin
Tablety Analgin-Chinine se užívají po jídle, aniž by to narušovalo jejich integritu. Pijte hodně tekutin. Doporučená jednotlivá dávka pro dospělého je 0,25-0,5 g léku, frekvence použití je 2-3krát denně. Při revmatismu je povoleno zvýšení dávky léčiva až na 1 g s frekvencí užívání 3x denně. Dětem se intravenózně podává 5-10 mg léku na kilogram tělesné hmotnosti. Povoleno užívat lék 3-4krát denně.
Více o zdraví Antique zázvorová tinktura pro obnovení celého těla!
Injekce
Pokud je bolest silná, dospělí vstříknou lék do svalů, žíly. Injekce se provádějí 2-3krát denně za použití 1-2 ml roztoku. Maximální denní dávka je 2 g. Je-li dítěti injikován 25% roztok, podává se 0,2 až 0,4 ml léčiva na 10 kilogramů tělesné hmotnosti. Pokud je koncentrace roztoku 50%, sníží se jeho množství na 0,1 - 0,2 ml.
Subkutánní podávání se neprovádí kvůli riziku podráždění tkáně. Maximální jednotlivá dávka léčiva pro vnitřní použití dospělým je 1 g, denní dávka je 3 g. Pro zavedení do žíly a svalů je poskytována jednorázová dávka 1 ga denní dávka 2 g..
Tablety pro děti a starší osoby
Děti mladší 14 let jsou předepisovány 8-16 mg / kg, v případě potřeby nižší tělesná teplota - 10 mg / kg. Pro pacienty starší 15 let s hmotností vyšší než 53 kg je poskytnuta jediná dávka léčiva nejvýše 1 g. Pokud se nevyvolá požadovaný účinek, zvyšuje se frekvence užívání léku v maximální jednorázové dávce až čtyřikrát denně..
Starší pacienti vyžadují menší množství léčiva, protože k vylučování metabolitů může docházet pomalejším tempem. V případech, kdy ledviny plně nevykonávají své funkce, je narušena clearance kreatininu a nedoporučují se ani vysoké dávky léku. Stejná doporučení platí pro pacienty se sníženou funkcí jater a ledvin. Pokud plánujete užívání léku na krátkou dobu, není nutné dávku snižovat.
Není dovoleno používat produkt po dlouhou dobu. U ostatních pacientů s dlouhodobou terapií se doporučuje pravidelný test složení krve, včetně počtu bílých krvinek.
Pro dítě ve věku 10–14 let s hmotností 32–53 kg najednou je zajištěno použití jedné tablety s obsahem 500 mg účinné látky. Více než čtyři tablety se nekonzumují denně..
Dospělí
Pacienti starší 15 let s tělesnou hmotností nejméně 53 kg najednou užívají 1–2 tablety, tj. Od 500 do 1 000 mg, ale ne více než 8 tablet denně, což odpovídá 4 000 mg účinné složky.
Tablety
Léčba lytické horečky není nutná ve formě injekcí. Pokud je dítě při vědomí, nemá zvracení, může dávat pilulky. Dříve by měly být rozdrceny na prášek. Omyté vodou.
Je pravda, že zlepšení přijde až po 30 minutách. Pacient bude mít horečku, bude se potit hodně a bude chtít spát. Ujistěte se, že si vyměníte mokré oblečení a změníte dětské pyžamo.
Analgin, Paracetamol, Suprastin
Dítě starší tří let může dostat směs tablet. Předběžná příprava by měla být připravena, tj. Rozdrtit tablety na prášek.
Lytická směs pro dítě v tabletách (z celé části):
Prášek se nalije do lžíce a smíchá se s malým množstvím vařené vody. Léčivá směs se omyje teplým čajem nebo kompotem.
Analgin, Paracetamol, No-spa
Pokud Papaverine není v lékárničce, může být nahrazen No-spee. Dávka stejných léků se nemění.
Lytická směs pro děti - dávkování léku v tabletách (z celé části):
- Analgin: ¼.
- Paracetamol: ¼.
- No-shpa: ¼.
Doporučuje se používat Analgin k uvolnění tepla. Tento lék může dráždit stěny žaludku a vést k silné bolesti břicha a průjmu..
Baralgin, Papaverine, Suprastin
Dávkování léku je předepsáno lékařem na základě závažnosti onemocnění a věku dítěte. Můžete dát svým dětem pouze minimální dávky léku. Například: dospělý z horečky najednou dostane jednu celou tabletu každého léku.
Lytická směs pro děti - složení (z celé části):
Před použitím prostředků z drcených tablet se doporučuje poradit se s lékařem. Nepřekračujte dávkování. Pokud po 6 hodinách horečka nezmizí, můžete znovu použít lék ve stejných proporcích.
Kontraindikace
Je důležité vědět nejen to, proč analgin pomáhá, ale také v jakých případech je zakázáno jej používat. Lék se nepodává dětem mladším 10 let, není předepsán pro tyto podmínky:
- poruchy kostní dřeně a krevního systému;
- nadměrná citlivost těla na komponenty;
- akutní tekoucí přerušovaná porfyrie, doprovázená systolickým krevním tlakem nižším než 100 mm RT. Svatý.;
- těhotenství;
- astma aspirinu;
- nesnášenlivost vůči složkám analgetik a nesteroidních léků, které mají protizánětlivé účinky;
- hereditární hemolytická anémie vznikající z nedostatku glukóza-6-fosfát dehydrogenázy.
Vedlejší efekty
Po delším používání Analginu se zvyšuje pravděpodobnost inhibice krvetvorby. Vzhledem k přítomnosti takového rizika je důležité pravidelně kontrolovat složení krve.
Jsou známy případy vzniku alergických reakcí. Při intravenózním použití léku dochází u některých pacientů k anafylaktickému šoku..
Analogy
Dnes existuje poměrně mnoho analogů analginu, ale všechny tyto léky jsou spojeny jednou účinnou látkou, díky které má tento lék svou účinnost.
Podobné léky:
- Baralgin.
- Ilvagin.
- Devalgin.
- Nebagin.
- Metamizol sodný.
- Toralgin.
- Spazdolzin.
- Optalgin-Teva.
- Nobol.
Nesmíme zapomenout, že užívání léků proti bolesti může ublížit. Dojde-li v těle k patologickému procesu, který se projevuje bolestí, pak se zmenší syndrom bolesti, obraz onemocnění se rozmazá a diagnostika onemocnění bude obtížná.
Aspirin
Aspirin je znám již dlouhou dobu. Účinek tohoto léku je založen na analgezii, odstranění zánětlivého procesu a snížení tělesné teploty. Kyselina acetylsalicylová mimo jiné dokonale ředí krev, brání tvorbě krevních sraženin a blokuje krevní cévy.
Nemoci, u nichž je indikován aspirin
- Chřipka a nachlazení.
- Nemoci kardiovaskulárního systému.
- Mrtvice.
- 3 trimestru těhotenství.
- Komplikace diabetu.
- Pooperační období.
- Zánětlivé procesy.
- Bolest různé lokalizace.
Ve srovnání s analgetiky ztrácí aspirin, pokud jde o úlevu od intenzivní bolesti. Kyselina acetylsalicylová má skutečně kolosální soubor prospěšných vlastností, ale má také vedlejší účinky..
Vedlejší efekty
- Anorexie.
- Nevolnost.
- Průjem.
- Alergické reakce.
- Porucha funkce ledvin a jater.
- Trombocytopenie.
- Leukopenia.
- Léze gastrointestinálního traktu erozivního vředového typu.
- Poškození sluchu.
- Edém a tak.
Seznam negativních reakcí, které se mohou vyskytnout na pozadí neustálého příjmu aspirinu, je velmi dlouhý. Proto je před použitím tohoto léku, zejména při dlouhých kurzech, nutné se poradit s lékařem.
Citramon
Droga citramon se skládá z několika aktivních složek, které společně dokážou zastavit bolest hlavy.
Struktura:
- Aspirin.
- Kofein.
- Paracetamol.
Dnes existují různé variace citramonu, které se od sebe liší přítomností pomocných přísad, které neovlivňují hlavní účinek tohoto léku.
Citramon je schopen zmírnit bolest hlavy v mnoha podmínkách, díky čemuž je tato droga nejoblíbenější. Jeho cena je tak nízká, že si tento lék může koupit kdokoli.
Nemoci, při kterých citramon pomáhá:
- Migréna.
- Bolest v hlavě různých etiologií.
- Bolest zubů.
- Arthralgia.
- Horečka.
Analgetický účinek citramonu pomáhá účinně zmírňovat bolesti hlavy a zcela ji zastavuje. Pokud jde o bolest v jiných částech těla, je tento lék neúčinný. Dříve jsme také odpověděli na otázku, zda Citramon pomáhá s teplotou..
Stejně jako všechny léky má citramon své vedlejší účinky, které se svým projevem podobají vedlejším účinkům aspirinu.
Jak se mění tlak při užívání léku
Pomáhá analgin v případech, kdy je krevní tlak narušen? Droga má účinek na krev, protože mnoho lidí si myslí, že to pomůže s tlakem, pokud se zvyšuje. Ve skutečnosti složky léčiva snižují krevní tlak, takže hypotenzivy jsou lepší volbou jiného léku nebo pomocí Analginu velmi zřídka a ve velmi minimálním množství..
Co se týče pacientů s hypertenzí, lék se nepoužívá jako prostředek ke snížení krevního tlaku. Pod vlivem složek léku se krevní tlak významně mění, pozorovatelný výsledek je pozorován pouze při pravidelném používání analginu. Protože je však zakázáno pravidelně používat léky a nepatří k nejúčinnějším prostředkům určeným k řešení tohoto problému, není tato možnost léčby poskytována..
Kdo je zakázán analgin?
Přes dostupnost, efektivitu a popularitu takových léků ji ne každý může vzít. Člověk samozřejmě s lékařem nesouhlasí s přijetím takového nástroje, ale v některých případech je to nezbytné.
Nebo si pečlivě přečtěte anotaci před jejím přijetím. Zvláštní pozornost věnujte pravidlům přijetí, maximálnímu přípustnému dennímu dávkování a kontraindikacím.
Seznam kontraindikací:
- jaterní patologie;
- anémie;
- narušená hematopoéza;
- selhání ledvin;
- období těhotenství;
- dysmenorea;
- laktace;
- krevní nemoci.
Při použití dipyronu ve výše uvedených případech se neočekává terapeutický účinek, který se očekává. Naopak, analgin může pouze zhoršit klinický obraz patologie, vyvolat vývoj komplikovaných důsledků.
S kocovinou - je to účinek?
Pomáhá tento nástroj vyrovnat se s následky pití alkoholu? Analgin pomáhá s kocovinou, odstraňuje některé nepříjemné příznaky. Ale stojí za zmínku, že s kombinací léku s alkoholem se zvyšuje jeho negativní účinek na ledviny, játra a další orgány. Pokud jsou v ledvinách abnormality, je lepší zvolit jiný lék. Chcete-li chránit své tělo před intoxikací po požití alkoholu, musíte jíst proteinové jídlo, pít dostatek tekutiny v malých porcích.
Více o zdraví 15 věcí, které stojí za to koupit v lékárně, i když jste zdraví
Vedlejší účinek
Nevýhodou léčby pomocí drogy "Analgin" je možnost negativních reakcí těla. Největší nebezpečí spočívá v pravděpodobnosti vzniku agranulocytózy. Z tohoto důvodu mnoho zemí zakázalo používání léků. Kromě toho jsou pozorovány následující nežádoucí účinky:
- dysfunkce ledvin;
- oligurie;
- proteinurie;
- trombocytopenie;
- Anurie
- kopřivka;
- intersticiální nefritida;
- snížení tlaku;
- angioedém;
- leukopenie;
- anafylaktický šok (zřídka);
- bronchospastický syndrom (vzácný).
Pokyny k použití „Analgin“ zakazují použití pro:
- individuální nesnášenlivost;
- krevní choroby;
- revmatická horečka;
- aspirinová triáda, astma;
- selhání jater;
- anémie
- dysmenorea;
- 1 trimestr těhotenství;
- leukopenie;
- dysfunkce ledvin;
- během kojení.
Při předepisování přípravku dětem do 3 měsíců věku při dlouhodobém užívání alkoholu a při renálních patologiích je třeba postupovat opatrně. Pacient by měl být monitorován při nízkém tlaku, nestabilním krevním oběhu.
Jak brát ženy
S menstruací
Pomůže analginus s menstruací a stojí za to použít, když se objeví bolest? Během menstruace lze blahobyt zlepšit mnoha způsoby. Anestetika se používá pouze v případech, kdy se z důvodu silné bolesti dočasně stává pracovní neschopností..
S menstruací z břicha bude analgin účinně pomáhat. Jedná se o silný lék proti bolesti, proto se používá ve vzácných případech. Droga pomáhá při bolestech žaludku, ale při častém používání poškozuje zdraví. Ženy nesmějí užívat tento lék během těhotenství..
Se zimou
Léky jsou účinným lékem nachlazení. Navzdory skutečnosti, že při jeho použití není odstraněna příčina samotného onemocnění, se zdravotní stav zlepšuje. Je-li to nutné, může lékař provést injekci analginu z teploty. Kromě toho lék pomáhá při bolestech v krku..
Dr. Komarovsky na lytické směsi
Dr. Komarovsky věří, že horečka se nejlépe sníží injekcí. Při vysokých teplotách tělo trpí nedostatkem tekutin. Krevní zásobení je soustředěno pouze v životně důležitých orgánech. Střevní absorpce zpomaluje střeva.
- Během horečky musí být dítě často opilo.
- Vzduch v místnosti by měl být chladný.
- Nezabalujte dítě vysokou horečkou.
- Oblečení by mělo být volné..
- Pokud se dítě potí, je třeba prádlo vyměnit za suché.
Interakce s jinými drogami
Analgin + difenhydramin
Protože drogy mohou vzájemně interagovat, měli byste si tyto pokyny vždy pečlivě přečíst. Například v kombinaci s analginem a difenhydraminem je účinek léčiv výraznější. Směs se doporučuje pro horečku. Taková léčivá kompozice pomůže snížit teplotu v přítomnosti zánětu nebo infekce..
Doporučuje se kombinovat léky v případech, kdy zub bolí nebo dojde k bolesti hlavy, které jiné léky neodstraňují. Léky také pomohou s jaterní kolikou, odstraní bolest z popálenin, zranění.
Pokud směs s difenhydraminem nepomůže, co mám dělat v takových případech? Poraďte se s lékařem, vybere jiné léky nebo změní dávkování dříve předepsaných léků.
Difenhydramin + Analgin + Papaverin
Při horečce se spolu s drogou papaverin používají analgin a difenhydramin. Odstraňuje taková trojice rychle a účinně teplotu? Za tímto účelem se používá taková kombinace léčiv. Pokud není možné problém vyřešit jinými metodami, trojice pomůže.
Když zjistíte, proč analgin pomáhá, jak je používat a v jakém množství, můžete zlepšit vaši pohodu, když taková potřeba nastane. Nezapomeňte však, že lék nevyléčí nemoci. S jeho pomocí je možné dočasně maskovat příznaky, v budoucnu je v každém případě nutné vyšetření a léčba.
PŘIJÍMAČ NÁPOVĚDA TU: KLIKNUTÍ NA OBRÁZEK
Struktura
Ambulance lékaři obvykle používají k injekcím lithický účinný prostředek, když potřebují rychle „snížit“ příliš vysokou teplotu. Klasické složení této komplexní přípravy se skládá ze tří hlavních složek. Každá z nich usnadňuje stav pacienta.
Složení lytické směsi:
Jeho podíl je 50% zbytku. Je to antipyretické analgetikum.
Zvyšuje aktivitu Analgin. Jeho podíl je 1% zbytku. Jedná se o antihistaminikum, které zmírňuje alergickou reakci. Navíc má sedativní účinek. Může být nahrazen Suprastinem nebo Tavegilem.
Antispasmodikum, které rozšiřuje krevní cévy. Patří do skupiny opiových alkaloidů. Zvyšuje přenos tepla, snižuje riziko záchvatů. Její část tvoří pouze 0,1% z celkového složení. Může být nahrazen bez oštěpu.
Důležité! Když se kombinují společně v jedné směsi, tyto léky netvoří žádné nové složení. Zvyšují pouze vzájemnou činnost. Všechny složky lytického činidla nevyléčí žádné onemocnění. Pouze společně zmírňují akutní příznaky zánětlivého procesu, to znamená rychle „srazí“ horečku.
Bolest zubů
Z čeho může Analgin pomoci? Droga eliminuje bolesti zubů. Je lepší začít užívat 0,5 tablety. Pokud nepohodlí přetrvává, musíte pít zbytek.
Před užitím přípravku vypláchněte ústa teplou vodou s nízkým obsahem sodovky. Místo tohoto léku vezměte 1 tabletu Drotaverinum. Alkohol kafru umožňuje eliminovat bolesti zubů..
Analgin - výhody a poškození
Vědět, co Analgin pomáhá, ne všichni pacienti mají představu o možných negativních účincích léku. Vysoká účinnost léku, rychlost účinku způsobuje rozšířené užívání a časté užívání. Podobně jako jiné mají tablety Analgin nežádoucí účinky, jejichž závažnost je dána dávkou a četností užívání léku. U pacientů, kteří používají Analgin po dlouhou dobu a často, lze pozorovat následující nežádoucí účinky vyplývající z užívání tohoto léčiva:
- vyrážka;
- leukopenie (pokles počtu bílých krvinek v krvi);
- útok bronchospasmu;
- snížení krevního tlaku;
- zhoršená funkce ledvin, barvení moči červeně.
Další kombinace ke snížení teploty
Pomocí takových kombinací „Analgin“ lze odstranit celou řadu příznaků doprovázející horečku:
- V případě křečí provázejících horečku je nutné smíchat „Analgin“ ve formě roztoku s „No-shpa“ a „Suprastin“. „No-spa“ vám umožní zmírnit křeče a účinně odstranit bolest. Je však schopen negativně ovlivnit tělo dítěte, proto je nutné ho dávat se zvláštní péčí a v přísném souladu s věkem dítěte.
- V případě virových infekcí spojených s horečkou lze použít směs aspirinu a analginu..
- Směs analgetika s novokainem pomůže zmírnit bolest.
- Intenzivní horečka, která doprovází bolest v krku, je účinně zastavena směsí analgetika s Paracetamolem.
- Vzrušené podmínky jsou dobře eliminovány směsí difenhydraminu a analgetika. Dávkování by mělo být zvoleno přesně podle věku dítěte.
Použití kombinovaných směsí na bázi „Analgin“ při léčbě dětí je možné pouze po konzultaci s odborníkem. Pokud dítě dříve mělo alergické reakce na léky, lze přípravky na bázi metamizolu použít výhradně pod dohledem zdravotnického personálu. Je důležité si uvědomit, že „Analgin“, i přes nízkou cenu a prevalenci, není takový bezpečný lék. Použití ve velkém množství je nebezpečné.
Zkontrolovali jsme pokyny pro „Analgin“ pro děti.
Názory pacientů
Recenze tablet Analgin zanechávají smíšené pocity. Někteří lidé chválí lék za jeho účinnost. Mluví o rychlosti účinku léku a jeho použití i při silné bolesti. Mnozí berou lék bez lékařského předpisu na bolesti hlavy a bolesti zubů..
Zneužívají léky pro vedlejší účinky. U aspirinové triády způsobuje „Analgin“ otok nosohltanu. Recenze lékařů říkají o bezpečnosti léku při používání 1-2 tablet k odstranění příznaků bolesti. Pro děti je lepší nedávat to, ale používat více šetrných přípravků „Ibuprofen“, „Paracetamol“.
zjištění
Výrazné zvýšení tělesné teploty naznačuje, že ve vašem těle dochází k závažným zánětlivým procesům. Je velmi důležité zjistit jejich příčinu, protože jinak nebude léčba účinná.
Pečlivě se starejte o své zdraví, protože ho máte. Lék "Analgin" má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky. Tento nástroj však musíte používat rozumně. Lékaři velmi často předepisují tento lék svým pacientům, protože věří v jeho účinnost. Nástroj oslovil mnoho, protože má relativně nízkou cenu a zároveň dokonale zvládne svůj účel.
Postarejte se o sebe a postarejte se o sebe, a pak se o vás začne starat vaše tělo.
Vlastnosti a farmakokinetika
Analgin je schopen snížit intenzitu bolesti a snížit tělesnou teplotu během febrilní reakce (kvůli zvýšenému přenosu tepla). Má protizánětlivý účinek díky inhibici COX a prostanglandinů..
Po vstupu do gastrointestinálního traktu se účinná látka absorbuje rychle a téměř v plné výši. Účinek se projeví po 1/2 hodině po užití tablet a v průměru 30 minut po injekci. Hydrolýza sodné soli metamizolu probíhá ve střevní stěně a metabolity podléhají biotransformaci v játrech. Hladina jejich konjugace se sérovými proteiny dosahuje 60%. Metabolismus opouští tělo moči.
Stanovení dávky pro děti
Perfektně srazí teplotu „Analgin“ a dítě. V tomto případě je však samoléčení přísně zakázáno. Správnou dávku si může zvolit pouze lékař, a to na základě aktuálního zdravotního stavu dítěte a na individuálních charakteristikách jeho těla. Lékaři raději dávají přednost „paracetamolu“ a „ibuprofenu“ pro dětskou kategorii populace, protože právě tyto léky jsou co nejbezpečnější.
Aby bylo možné určit, jaké množství léku je vhodné pro dítě, je třeba vzít v úvahu jeho ukazatele věku a hmotnosti. Abyste mohli správně vypočítat nejoptimálnější množství účinné látky, musíte znásobit tělesnou hmotnost deseti. Získáte tak množství miligramů účinné látky.
Obvykle se u dětí ve věku tří let považuje dávka za sto miligramů. U dětí ve věku čtyř až šesti let může být dávka zvýšena na dvě stě miligramů. Čím je dítě starší, tím větší by mělo být dávkování. Lékaři obvykle předepisují půl gramu účinné látky denně patnáctiletým. Toto číslo musí být rozděleno do dvou - tří kroků.
Pro koho je Analgin obzvláště nebezpečný?
Pravděpodobnost výskytu závažných reakcí z přecitlivělosti je vyšší u pacientů s následujícími patologiemi:
- přecitlivělost na NSAID (astmatická nebo alergická reakce);
- bronchiální astma;
- nesnášenlivost ethanolu;
- nesnášenlivost na benzoáty (běžné konzervační látky).
Analgetikum se obětem mnohočetných traumatických poranění tkáně podává opatrně. Pokud je u pacienta diagnostikována akutní patologie srdce a krevních cév (zejména infarkt myokardu) nebo arteriální hypotenze, je nutné pečlivě sledovat hemodynamické charakteristiky. Vysoké riziko komplikací s touto drogou u lidí s dehydratací.
Důležité: pokud je diagnostikováno „akutní břicho“, nemělo by se podávat metamizol sodný ani jiná analgetika, aby nedošlo k „lubrikaci“ symptomů.
Nejsou k dispozici žádné údaje o pravděpodobnosti vzniku fetálních malformací pod vlivem Analginu. Vzhledem k nedostatku informací se ženám, které se chystají stát matkami, důrazně doporučuje zdržet se užívání této drogy v rané a pozdní fázi. Protože metamizol sodný částečně blokuje produkci prostaglandinů, je pravděpodobnost předčasného uzavření ductus arteriosus u nenarozeného dítěte povolena.
Metabolické produkty analginu jsou schopné proniknout do mateřského mléka, proto by ženy během laktace neměly pít tento lék. V extrémních případech můžete krmit dítě nejdříve 2 dny po užití.
speciální instrukce
Metamizol je derivát pětičlenného heterocyklického laktampyrazolonu, nenarkotického analgetika.
Hrubý vzorec látky je C13H16N3NaO4S.
Podle Státního lékopisu má látka formu bílého nebo slabě žlutého krystalického prášku, který se rychle rozkládá v přítomnosti vlhkosti. Snadno rozpustný ve vodě a obtížně etanol. Je prakticky nemožné rozpustit prášek v chloroformu, etheru a acetonu..
Wikipedia ukazuje, že metamizol byl poprvé syntetizován německým organickým chemikem L. Knorrem v roce 1920.
Aktivní metabolit uvolněný během biotransformace metamizolu může barvit červeně v moči.
Cheminoví nadšenci Analgin s Hydroperitem jsou zvyklí vyrábět „komín“. Z tohoto důvodu se složky berou v poměru 3: 1 a rozemele se na prášek v různých nádobách (to je velmi důležité!).
Při práci s činidly je třeba nosit rukavice (při broušení různých přípravků je třeba nosit různé rukavice, aby se částice přípravku Hydroperitai a Analgin nerozetřely v rukou) a na konci práce si důkladně umyjte ruce.
Po rozemletí tablet se prášky z různých nádob nalijí do jedné nádoby a smísí se. Reakce začíná při teplotě 25-30 ° C.
Pozornost! Použití Analginu v přítomnosti akutních bolestí nevysvětlitelné povahy před vyšetřením lékařem je nepřijatelné!
Dlouhodobé užívání léku vyžaduje pravidelné sledování počtu bílých krvinek.
V některých případech může podání Analginu barvit močovou červeň, což není známkou negativních účinků, je spojeno s uvolňováním intermediárního metabolického produktu metamizolu sodného a nevyžaduje stažení léčiva..
Tento produkt není kompatibilní s alkoholem..
Je nepřijatelné mísit Analgin s jinými léky ve stejné stříkačce.
Interaguje s jinými léčivými látkami, mění je a jeho terapeutickou aktivitu, proto je třeba při užívání jiných léků informovat ošetřujícího lékaře o použití Analginu.
Dávají dětem
V návodu k použití se uvádí, že děti dostávají analgin, pouze pokud existují závažné náznaky.
Poznámka! Při léčbě dětí starších 12 měsíců. Používají se pouze svíčky.
Tabletu lze dítěti podat až po 10 letech. Injekce se podávají výhradně při kriticky vysokých teplotách..
U dětí starších než 6 měsíců se analgin předepisuje v dávce 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti 3-4krát denně nebo 0,025-0,25 g na příjem, v závislosti na věku
Leukopenia
Analgin může vést k vývoji takového onemocnění ohrožujícího život, jako je leukopenie. V tomto případě je snížena produkce bílých krvinek, které chrání člověka před zánětlivými procesy. Zvláštním zdravotním rizikem je kombinace dvou léčiv - analginu a amidopyrinu, které před deseti lety pohotovostní lékaři píchali nešťastné pacienty z vysoké teploty. Tyto dvě drogy dohromady téměř úplně zabíjejí bílé krvinky..
Smrtící dávka dipyronu pro člověka je 15-20 gramů.
Výhody a poškození analginu jsou téměř rovnocenné a závisí pouze na osobě, která bere tento lék. Pokud užíváte tento lék podle pokynů svého lékaře a berete v úvahu kontraindikace, nezpůsobí to poškození zdraví.
Podmínky skladování
Analgin se musí skladovat na suchém místě mimo přímé světlo s teplotou vzduchu 8 - 15 ° C. U nepoškozeného balení je doba skladování 3 roky..
Udržujte mimo dosah dětí.!
Výdej na lékařský předpis.
Tablety jsou vydávány bez lékařského předpisu. K nákupu čípků a injekce je nutný předpis.
Rp: Sol. Analgini 50% - 1,0
Analginový roztok a tablety by měly být skladovány při teplotě 15-25 ° C, svíčky - při teplotě nepřesahující 15 ° C.
Doba použitelnosti tablet je pět let, roztok a čípky jsou tři roky..
Žal
Mohu pít „Analgin“ s výskytem bolesti srdce? Pro tyto případy se používají tablety. V případě nepohodlí můžete užít 1 tabletu. Droga začne působit za 15 minut.
Akce jako Corvalol, Valocordin, Validol mají vynikající účinek. “Analgin” může být nahrazen “Validol”, který je umístěn pod jazyk (1 tableta) nebo kape 30-40 kapek. Jak recenze potvrzují, pro bolest srdce je nutné vzít zvláštní prostředky, které lékař předepsal.
dodatečné informace
U starších lidí iu pacientů se zhoršenou funkcí ledvin se lék používá v nižších dávkách, protože metabolity hlavní látky se vylučují pomaleji než u mladých pacientů, stejně jako u těch, jejichž ledviny fungují normálně.
Se sníženou funkcí jater nebo ledvin je třeba se vyhnout vysokým dávkám. Bez snížení dávky je možné výjimečně krátkodobé užívání tohoto léčiva..
Pacienti, kteří dostávají tento lék po dlouhou dobu, by měli mít krevní testy ke sledování počtu bílých krvinek..
Kdy vzít Analgin?
Indikace pro jmenování Analgin jsou:
poúrazová a pooperační bolest;
Předávkovat
Je přísně zakázáno porušovat dávkování léku doporučené lékařem. Ve střevech se „Analgin“ rychle vstřebává, což vede k vysoké koncentraci v krvi, když se užívá velká dávka léku, což je pozorováno v nejkratším možném čase. Mnoho lidí používá "Analgin" systematicky pro bolesti zubů, ale je přísně zakázáno.
Jediný přebytek doporučené dávky a systematické zneužívání léčiv jsou vyjádřeny různými způsoby. Postupná akumulace účinné látky v těle vyvolává rozvoj zánětu.
Pacient má vředy v ústech, bronchitida a faryngitida se začínají zhoršovat. Toxický účinek „Analgin“ vyvolává obtíže při močení, obarvení kůže nažloutlou barvou, kašel a dušnost.
Pokud došlo k jednorázovému překročení dávky, mohou se příznaky otravy objevit okamžitě i do tří dnů. Žaludky pacienta se zanícují, vyvíjí se stomatitida, zánět močových cest a ve střevech a žaludku se objevují vředy. Kromě výše uvedených příznaků se může předávkování projevit ve formě:
- Prudký pokles krevního tlaku.
- Tinnitus.
- Nevolnost a zvracení.
- Bušení srdce.
- Akutní agranulocytóza.
- Záchvaty.
- Křeče a bolesti břicha.
- Neuralgické poruchy.
- Ztráta vědomí a bezvědomí.
Bolesti hlavy
Co Analgin pomáhá? Používá se při bolestech hlavy, protože má analgetický účinek. Maximální dávka je 2 tablety najednou. Denně je povoleno až 6 tablet. Lék se omyje vodou.
Přestože „Analgin“ pomáhá s bolestí, bude s ní jen vymýšlet, jak se zbavit příznaku, nemůže odstranit příčinu. K objasnění diagnózy je třeba se poradit s lékařem. Odborník určí příčinu a poté bude předepsána účinná léčba. „Analgin“ lze také nahradit 1 tabletou „Paracetamol“.
Kombinace s jinými léky
Při provádění komplexní terapie s použitím Analginu jako antipyretika je třeba mít na paměti, že neinteraguje se všemi léky. Kombinace Analgin s:
- Anestetické spektrum léčiv - zvyšuje stupeň toxických účinků na organismus, zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.
- Antidepresiva - zvyšují jeho toxicitu.
- Barbituráty - snižují jeho terapeutický účinek.
- Sedativa a sedativa - zvyšují jeho účinek, což vede k vedlejším účinkům.
- Paracetamol - může vést ke kolapsu a podchlazení, protože Paracetamol zvyšuje toxický účinek Analginu.
Kromě toho je přísně zakázáno míchat injekční roztok antipyretika s jinou léčivou látkou ve stejné stříkačce. Analgin také zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, léků hypoglykemické skupiny a glukokortikoidů, takže tato kombinace je v dětství zakázána.
Přípustné kombinace léku za účelem účinnějšího snížení teploty - Papaverin, difenhydramin, Suprastin, No-Shpa.
-
Skleróza
-
Léčba
-
Encefalitida
-
Léčba
-
Léčba
-
Léčba
-
Léčba
-
Encefalitida