Hlavní

Infarkt

Proč je Analgin zakázán?

Metamizol - to je název látky obsažené ve známém a populárním Analginu. V roce 2020 oslaví sto let a 50 let od doby, kdy začal být široce využíván po celém světě. Ve stejné době, věk-staré období užívání pouze přidalo rozpory s touto drogou. Je známo, že Analgin byl v některých zemích světa zakázán, uvidíme, jestli je tak děsivý.

Kde na světě je Analgin zakázán a proč?

Nejednoznačný postoj lékařů a farmakologů k metamizolu lze prokázat na příkladu progresivního Švédska, které jej nejprve zakázalo v roce 1974, vrátilo jej do lékáren v roce 1995 a znovu jej zakázalo a relativně nedávno to znovu povolilo. Analgin je zakázán v USA, Japonsku, západní Evropě, ale diskuse o vhodnosti omezení tam nezmizí, zejména v posledních letech.

Tento postoj je spojen s vedlejším účinkem přípravku Analgin, který způsobuje vzácný, ale velmi závažný vedlejší účinek ve formě onemocnění krve - agranulocytózy. Odhaduje se, že na každých 300 milionů lidí, kteří užívají Analgin jednou měsíčně, může nastat 50 až 500 úmrtí. V absolutním vyjádření to vypadá úžasně, ale statisticky to není tak velké množství ve srovnání s jinými volně prodejnými léky. Pokud by metamizol neměl bezpečnější alternativy ve formě ibuprofenu a paracetamolu (který je také předmětem diskuse, viz srovnání níže), jeho použití by ve výše uvedených zemích nebylo omezeno..

Zároveň se nepočítá, kolik životů Analgin zachránil jako antipyretikum (zejména v kombinaci s jinými drogami), když jiná antipyretika (například paracetamol) nebyla schopna snížit teplotu. Jeho výhoda je zde nekompromisní a v naší zemi je široce využívána nouzovými lékaři.

"Analgin" v injekcích (500 mg / ml)

Na druhé straně je v Rusku Analgin příliš populární jako anestetikum (představuje téměř 80% všech nakoupených léků k odstranění bolesti), především kvůli laskavosti. Současně jsou pro úlevu od bolesti břicha nejčastěji antispasmodika, která vykazují méně vedlejších účinků než metamizol a nejsou o nic dražší.

"Analgin" v tabletách (500 mg)

Dalším argumentem ve prospěch Analgin je nedávný výzkum (2014). Mezi jeho vedlejší účinky patří nejzávažnější a nejkontroverznější myelotoxický účinek a riziko agranulocytózy vyvolané metamizolem bylo považováno za přehnané. Zajímavé jsou studie zveřejněné v dubnu 2015, ve kterých byla frekvence nežádoucích účinků Analginu porovnávána s alternativami: aspirin, ibuprofen, paracetamol.

Analgin vs Aspirin

Ve skupině 227 pacientů užívajících metamizol si pouze 20 lidí stěžovalo na negativní účinky (neohrožující život) a téměř stejný počet (19) ze 149 pacientů, kteří dostávali aspirin. To znamená, že statistiky nesouhlasí s aspirinem..

Analgin vs Paracetamol

26 nežádoucích účinků bylo hlášeno u 164 pacientů, kteří dostávali metamizol, a 23 ze 166 pacientů, kteří dostávali paracetamol. Nebyly hlášeny žádné závažné nežádoucí účinky. Je pravda, že Analgin měl ještě více vedlejších účinků na kardiovaskulární systém - u 13 lidí ve srovnání se dvěma z paracetamolu. Je to kvůli hypotenznímu účinku (snížení tlaku) metamizolu..

Analgin vs. NSAID

1000 mg analginu mělo přibližně stejný analgetický účinek jako 600 mg ibuprofenu u pacientů s pooperační bolestí. Ve studiích v roce 2009, ve kterých byl Analgin porovnáván s jedním z nejsilnějších NSAID - jednorázovou dávkou ketorolaku, bylo zjištěno, že posledně jmenovaný způsobil stejnou úlevu od bolesti. Vzhledem k tomu, že ketorolak má sklon způsobovat závažné vedlejší účinky gastrointestinálního traktu ve formě vnitřního krvácení, nemluví to ve svůj prospěch.

Z 858 pacientů užívajících Analgin byly některé nežádoucí účinky pozorovány u 213 (z toho 9 závažných). Ve stejné době z 2986 lidí, kteří dostávali NSAID, 295 hlášených negativních účinků (24 z nich bylo závažných). Nejčastějšími nežádoucími účinky byly závratě a bolesti hlavy - u 49 lidí (Analgin) oproti 87 (NSAID).

zjištění

Mnoho spojuje omezení se spiknutím farmaceutických společností propagujících nové a dražší drogy. Toto hledisko se zdá být příliš spiklenecké. Navržené alternativy (například ibuprofen), dokonce ani ve vyspělých zemích, nejsou o nic dražší. Tak proč je tam zakázán analgin a máme ho na prodej zdarma? Zaprvé, přísnější regulace a kontrola farmaceutických výrobků. Ve stejných státech není možné bez lékařského předpisu koupit mnoho léků, které se z nás uvolňují, například antibiotika. Za druhé, frivolní přístup samotných pacientů k lékům proti bolesti. Pouze v kině může brutální hrdina s kamennou tváří okamžitě žvýkat hrst tablet proti bolesti bez následků. V reálném životě, překročení jedné dávky nejméně dvakrát, pouze ve vzácných případech projde bez povšimnutí játry nebo ledvinami.

Analgin: proč zakázáno

Analgin

Analgetikum se vyrábí ve formě tablet, roztoku pro intravenózní nebo intramuskulární podání, tobolek. V jedné tabletě nebo v 1 ml roztoku je přítomno 500 mg metamizolu sodného.

Tablety se ukládají do blistrů po 10–20 kusech, které jsou baleny v lepenkových krabicích. Roztok je ve 2 ml ampulích. Paleta s 10 ampulkami je umístěna v jedné krabici.

Populární výrobci Analgin v Rusku jsou Pharmstandard, Grotex Ltd., Obolenskoye fp, Organika. Cena analgetika se pohybuje od 7 do 100 rublů.

  • Zánětlivá a infekční horečka
  • Střední nebo mírná bolest (neuralgie, kolika, migréna, stomatologická onemocnění, myalgie, menstruace, pooperační období).

Analgin je kontraindikován pro použití při bronchospasmu, renální nebo jaterní dysfunkci, intoleranci na deriváty pyrazolonu, těhotenství, u dětí do 3 měsíců. Analgetikum se také nepoužívá pro zánět střeva, štěpování koronárních tepen, G6PD, krvácení a gastrointestinální vředy, rýma, leukopenie.

Další kontraindikace jsou hyperkalémie, krevní choroby, kopřivka způsobená NSAID, anémie, hematopoéza, CHOPN. Upozornění Analgin je předepsán pro hypotenzi, abstinenční syndrom, pyelonefritidu, somatická onemocnění, srdeční selhání, diabetes. Ischemická choroba srdeční, kouření.

Jedna dávka tablet pro dospělé je 0,5-1 pilulka (0,25-0,5 g). Pilulky se pijí 2-3krát po celý den po jídle.

Můžete pít maximálně 1 g metamizolu sodného najednou. Denně lze užít až 3 g analginu.

Dávka pro děti se počítá v závislosti na hmotnosti (5-10 mg / kg). Prášky dávají dítěti 2-3krát denně.

Analginový roztok se podává v / m nebo / in. Dávkování - 1-2 ml roztoku až 3krát denně. Denně lze použít až 2 g léčiva.

Dávkování pro děti je 0,1-0,4 ml na 10 kg hmotnosti. Dětem mladším než 1 rok se injekčně podá IM. Léčba může trvat maximálně 3 dny.

Nežádoucí účinky Analgin:

  • Renální dysfunkce
  • Anafylaxe
  • Bronchospasmus
  • Angioedém
  • Agranulocytóza
  • Srdeční selhání
  • Vyrážka
  • Snížený počet bílých krvinek
  • Hypotenze
  • Oligurie a tak.

Proč zakázáno

Analgin byl objeven v roce 1920 náhodou lékárníkem z Německa Ludwigem Knorrem. Vědec se pokusil vylepšit pyramidonskou recepturu. Během experimentu dostal řešení, jehož účinnost je několikrát vyšší než u aminofenazonu.

Ale už 50 let po objevení Analgin po celém světě se začaly objevovat alarmující zprávy, že NSAID mají mnoho negativních příznaků. Někteří lékaři navíc tvrdili, že 7% pacientů užívajících metamizol sodný zemřelo. V roce 1980 proto WHO doporučila, aby každá země opustila populární NSAID..

Proč je Analgin zakázán po celém světě, lze pochopit studováním výsledků studií provedených několika zeměmi. Vědci ze Španělska tak zjistili, že metamizol u alergiků často vyvolává anafylaxi, což někdy vede k náhlému úmrtí.

Analgin byl v USA zakázán v roce 1977. Důvodem je zvýšená pravděpodobnost agranulocytózy, což je smrtelné onemocnění krve..

Odborníci z Německa zjistili, že během 5 let (1981-1986) všech pacientů užívajících metamizol byl fatální výsledek zaznamenán v 94 případech. Současně zemřelo na agranulocytózu 46 lidí. Poté byl Analgin v Německu zakázán bez lékařského předpisu..

Negativní zkušenost potvrdili vědci ze Švédska. V této zemi byl tento lék v roce 1999 zakázán. V roce 2000 byla společnost Analgin přerušena v Singapuru a Irsku..

Abyste pochopili, proč je Analgin v Evropě zakázán, měli byste se seznámit s výsledky řady studií..

Odborníci z Itálie, USA a Německa tedy prokázali, že receptory kanabinoidů jsou vázány v procesu štěpení Analginem. Tyto složky interagují s cyklooxygenázami typu 1-2..

Výsledkem je, že imunitní obrana oslabuje a tělo snáze přijímá infekce různého druhu (horečka, vřed, onemocnění kloubů, stomatitida). Na pozadí těchto nemocí se může objevit dušnost a otok hrtanu.

Předpokládá se nebezpečná komplikace těchto stavů - pneumonie, enteropatie (nekrotická), toxická hepatitida. Taková onemocnění mohou vést k úmrtí pacienta..

Když vyšlo najevo, proč je Analgin v Evropě zakázán, každý, kdo nakupuje NSAID v ruských lékárnách, by si měl myslet, že tento lék lze použít pouze ve výjimečných případech. A když se objeví bolest, je lepší se poradit s lékařem. Ve skutečnosti dnes existuje mnoho bezpečnějších NSAID, které nemají méně slabý terapeutický účinek..

Proč je analgin zakázán po celém světě

V posledních letech stále častěji od okresních lékařů uslyšíte, že byste neměli dávat analginum dětem ani dospělým, protože pro celý civilizovaný svět je to dlouho zakázáno. Když je teplota vysoká, neměli byste tento lék ihned podávat, terapeut dokonce řekne, že když zavoláte lékaře doma.

I když ne všichni zástupci moderní medicíny, samozřejmě sledujte tento globální trend. Jako vždy musíte vyřešit problém sami a pochopit, co a jak dělat, abyste během nemoci dostali dobrý a vhodný lék..

Je třeba poznamenat, že dříve, dokonce i v sovětských dobách, byl analgin téměř v přítomných ampulkách v domě, dnes je možné koupit tablety. Přestože je Analgin zakázán po celém světě, v naší zemi je dokonce předepisován lékaři pro celou řadu problémů: je bolestivé polykat, řezat zuby, bolesti hlavy nebo horečku.

Důležité! V lékařské terminologii se lék Analgin nazývá také „metamizol sodný“. Až donedávna bylo v naší zemi toto analgetikum velmi populární. Ale v Evropě je tato droga již dlouho zakázána a informace o tom, proč je analgin zakázán po celém světě, se dostává do našich zemí, našich zdravotnických zařízení a lékařů.

Pokud čtete vědecké články na internetu, najdete o analginu spoustu zajímavých věcí. Například ve Švédsku byl tento lék zakázán od roku 1972, v USA byl zakázán v roce 1977. Tento lék nemůžete použít v Japonsku a Austrálii, protože při užívání tohoto léku existuje riziko rozvoje agranulocytózy. Tento stav se vyznačuje výraznou změnou složení krve, díky které se tělo stává bezbranným vůči bakteriím a plísním. Vývoj této choroby často vede k smrti..

Pozor na vedlejší účinky dipyronu, proč je celosvětově zakázán:
* Funkce kostní dřeně je potlačena.
* Snížení počtu leukocytů a krevních destiček v krvi, zejména při pravidelném a nepravidelném příjmu.
* Může vyvolat těžké alergie.
* Být co nejpřesnější a pozornější při onemocnění ledvin a jater, žaludku.
* V přítomnosti žaludečních vředů je přísně zakázán analgin.

Zajímavý! Jak vidíte, při užívání tohoto léku existuje mnoho vedlejších účinků. Je však třeba samostatně poznamenat, že tento léčivý přípravek má své vlastní výhody. Opravdu zmírňuje akutní bolest a je levná ve srovnání s jinými léky proti bolesti. Můžete si volně koupit v jakékoli lékárně, a to nevyžaduje lékařský předpis.

Samozřejmě, že každý lék má své vlastní vedlejší účinky z užívání a popírání
je to k ničemu. Ale daleko od každé instrukce k léku bude napsáno černobíle, že komplikace mohou nakonec vést ke smrti. Nelze najít lék, který je zcela bezpečný, a to ani v moderním světě. Na druhé straně analgin není zdaleka neškodný, protože mnoho moderních, i když poněkud drahých léků..

Rovněž je třeba poznamenat, že v každém případě analgin nevyléčí, ale pouze mírně odstraní hlavní projevy nemoci. Ale každý zdravý člověk ví, že to nestojí za odstranění příznaků, musíte aktivně léčit nemoc od prvních minut, abyste urychlili zotavení.

Jaká relevantní zjištění pomohou vyladit správný příjem analginu nebo jej úplně opustit:
1. Pijte pouze v případě, že je naléhavě nutné zmírnit bolest, snížit teplotu. Nikdy neužívejte tento lék předem.
2. Tablety zmírňují pouze symptom bolesti, ale příčina stavu zůstává. Nestarejte se o své zdraví, ujistěte se, že jdete k lékaři a budete léčeni.
* Nepij často, nekontrolovaně.
* Když můžete použít analgin a nebát se následků, jak mnozí domácí lékaři říkají: záchvat migrény je silný, bolestivý období, od syndromu kocoviny, od bolesti zubů, antipyretika (pokud je teplota udržována na 40-41 stupních).

Při rozhodování, zda pít tuto drogu, která je zakázána po celém světě, ale nikoli ve vaší zemi, si ji každý vezme za sebe. Tento materiál ukazuje, jak nebezpečné může být pravidelné, špatně koncipované a nekontrolované podávání analginu. V každé situaci se doporučuje konzultovat s lékařem, aby se předešlo nepříjemným následkům v důsledku nevědomosti nebo nedbalosti.

Co s námi zachází: Analgin. Utopit bolest nebo porazit nemoc

Jaké je nebezpečí jednoho z nejdostupnějších a nejznámějších léků proti bolesti v naší zemi, proti jakým druhům bolesti je efektivní, jak proti lékařským vědcům bojují se společnostmi a mezi sebou, proč Švédsko nejprve zakázalo Analgin, poté povolilo a poté znovu zakázalo, přečtěte si v materiálu Indicator.Ru z rubriky „Jak se s námi zachází“.

Léky určené k potírání bolesti, horečky a zánětu jsou jedny z nejvyhledávanějších léků na farmaceutickém trhu. Leží v jakémkoli lékařském kabinetu a v Rusku jsou často vydáváni bez lékařského předpisu, ale ve skutečnosti mnoho z nich může vážně ohrozit zdraví, zejména pokud nejprve nezvažujete všechny výhody a nevýhody takového léčení a ignorují rizikové faktory.

Hlavní postavou současného čísla rubriky „Jak se s námi zachází“ je Analgin, přítel všech - levný a cenově dostupný lék proti bolesti a antipyretikum. Možná vás překvapí, ale je zakázáno jej prodávat v západní Evropě a ve Spojených státech a také v několika dalších zemích..

Z čeho, z čeho

Účinná látka analginu se nazývá metamizol. Poprvé byl syntetizován v roce 1920 Ludwigem Knorrem, který je také známý tím, že objevil a studoval několik nesteroidních protizánětlivých léků, jako je antipyrin; Zajímal se také o vlastnosti morfinu a kodeinu. Na začátku 20. století neexistovalo tolik pravidel a komplikovaných postupů pro schvalování drogy, jako je tomu nyní, takže lék byl zahájen až po dvou letech od jeho objevu. Na Západě je droga založená na metamizolu zvaná Dipiron.

Molekula metamizolu. Žluté atomy jsou síra, šedé jsou uhlík, červené jsou kyslík, modré jsou dusík a bílé jsou vodík

Vědci dosud nezavedli přesný mechanismus této molekuly, ale pravděpodobně metamizol blokuje syntézu prostaglandinů v mozku a míchy. Srdcervoucí příběh, že příčiny bolesti a zánětu spočívají právě v jejich nevhodném chování po setkání s sestrami cyklooxygenázy, jsme již řekli v článku o Nurofenovi. Metamizol však není tak pracovitý jako naši předchozí hrdinové: nejde jen o potlačení povstání nešťastných prostaglandinů osobně, ale o odeslání jeho derivátů. Nebyl zaznamenán ani v souvislosti s kanabinoidními receptory prvního typu umístěnými v buňkách centrálního systému, které se používají k nabíjení látek z konopí, jakož i paracetamolu. I když s největší pravděpodobností má na tento systém nějaký vliv. Jiní autoři naopak tvrdí, že ačkoli tam samotný Analgin nepracoval, jeho metabolitoví podřízení mohli podle svého „tipu“ na kanabinoidní receptory prvního typu dobře jednat.

Cochraneova spolupráce věnovala recenzi našemu hrdinovi, který zkoumal středně a vysoce kvalitní studie hodnotící schopnost metamizolu pomoci s pooperační akutní bolestí. I přes zmatek tento přehled potvrzuje: tento lék opravdu funguje.

Ve srovnání s placebem, které pomohlo pouze 30% pacientů, jedna dávka 500 mg metamizolu zlepšila stav 70% účastníků studie. Autoři však měli pochybnosti o srovnání účinné látky Analgin s jinými léky proti bolesti: výsledky byly příliš smíšené a vzorky pacientů byly malé.

Rovněž je prokázán účinek Dipironu (Analgin) na akutní záchvaty bolesti (například po odstranění zubu moudrosti) a ledvinové koliky. V druhém případě vědci také prokázali, že intravenózní injekce pomáhají lépe než intramuskulární.

Vedlejší efekty

Analgin může být nebezpečný z úplně jiného úhlu: naše granulocyty, jeden z typů bílých krvinek, ho nemají rádi. Jsou spojeny s vedlejším účinkem dlouhodobého podávání léčiva - agranulocytózou, tj. Snížením hladiny granulocytů na 5% nebo dokonce nižším.

Granulocyty jsou granulované leukocyty, bílé krvinky, které se vyznačují jasně viditelným jádrem a velkými granulemi uvnitř. V každém krychlovém milimetru naší krve najdete asi 2-6 tisíc těchto buněk. Jejich cílem je boj proti infekcím nebo imunitní obrana hranic našeho těla. Agranulocytóza může být spojena s účinkem Analginu na kanabinoidní receptory druhého typu.

Pro tuto myšlenku existují vědecké důkazy. Vědci z Německa, USA a Itálie dokazují, že látky vytvořené v důsledku rozkladu metamizolu jsou schopné vázat oba kanabinoidní receptory. Rovněž dokazují, že tyto látky reagují s cyklooxygenázami prvního a druhého typu in vitro i v živé tkáni..

Když je řada imunitních obranců tak ztenčena, tělo se stává zranitelným vůči mnoha bakteriálním a plísňovým infekcím. Stomatitida, vředy na sliznicích, horečka, bolest v krku a klouby jsou prvními nepříjemnými projevy tohoto stavu. Z tohoto důvodu se může vyvinout hrtanový edém a dokonce i zadušení. Takový soubor klinických příznaků může lékaře zmást, proto není vždy možné správně určit příčinu těchto projevů..

Se komplikacemi se vyskytuje atypická forma pneumonie, která je obtížně diagnostikovatelná z důvodu nepřítomnosti kašle a sputa, nekrotické enteropatie (poškození střevní stěny, bolesti a nadýmání v břiše, uvolněné stolice), které mohou vést ke smrti pacienta, pokud bakterie z jeho střev vstoupí do krevního řečiště. Také se závažnou agranulocytózou se může vyvinout toxická hepatitida - vážné poškození tkáně jater.

Je pravda, že vědci stále hádají o tom, jak často užívání Analginu vede k této nemoci..

První články o nebezpečích Analginu se začaly objevovat na konci 60. let a jeden z nich způsobil rozruch mezi zahraničními lékaři: podle tohoto článku 0,79% pacientů užívajících Dipiron také dostalo agranulocytózu a třetina pacienti s agranulocytózou zemřeli.

Poté byl ve Velké Británii zakázán Analgin-Dipiron. Příklad Spojeného království následovaly další země, kde drogy na bázi metamizolu zmizely z lékáren v sedmdesátých letech. Současně byly stejné drogy snadno a volně prodávány ve východní Evropě a Latinské Americe, protože byly považovány za bezpečné analgetika. Evropané se proto nezklidnili a pokračovali v hledání důkazů, které by potvrdily zapojení metamizolu do výskytu agranulocytózy nebo ospravedlnily léčivo.

Byla provedena mezinárodní studie, na níž se podíleli zástupci sedmi evropských měst a Jeruzaléma, ale rozsáhlé vyhledávání trvající šest let vedlo k poměrně skromnému číslu: 1 případ na 1,1 milionu pacientů týdně. Vypadá to jako vynikající alibi, pokud neberete v úvahu, že zahrnovalo pouze pacienty v nemocnici, a pod kontrolou byli pacienti s agranulocytózou, od kterých zjistili, zda pili metamizol. Kromě toho je tento případ - ukazatel používaný vědci - zcela neobvyklý. Pokud přepočítáte stejná data za rok, bude to úplně jiné číslo - 20 000.

Kolegové z Latinské Ameriky v těchto studiích viděli mnoho zaujatosti: podle jejich názoru jsou hodnocení rizik při užívání drogy velmi vysoká. Lékaři ze São Paulo proto nenašli žádná zvláštní nebezpečí při používání tohoto léku a uvedli, že to samozřejmě zvyšuje riziko rozvoje agranulocytózy, ale tak slabě, že to lze zanedbat, aniž by lidé nechali bez dostupného léku.

Provedli další studii, včetně Mexika a Argentiny, ale výsledky byly stejné. Je pravda, že autor ruské recenze Maria Avksentieva poznamenává, že tato studie byla financována společností, která absorbovala výrobce metamizolu. V obou studiích bylo riziko agranulocytózy asi polovina osoby na milion za rok.

Švédi také drogu zakázali. Po rozsáhlém evropském projektu jej znovu vrátili do lékáren, ale nejen to, ale za účelem studia. Indikace se zúžily: pouze pro krátkodobé použití u ledvin a jater, koliky a akutní bolesti po operaci, a poté začali lékaři zaznamenávat vedlejší účinky. Výsledky pak přesvědčily švédské lékaře, že existuje nebezpečí, a v roce 1999 byla droga znovu zakázána.

Nizozemci studovali účinky léků na agranulocytózu po dobu 20 let, kteří také považovali metamizol za nebezpečný, i když v malém počtu případů..

V hodnocení barcelonských lékařů se metamizol umístil na čtvrtém místě v seznamu léků, které zvyšují riziko agranulocytózy, a z nějakého důvodu nikdo nebude vítězům zakázat toto „pódium“. Mimochodem, v čele byl metimazol, používaný k nápravě příliš aktivní štítné žlázy (to je, jak důležité je nezměnit si jméno).

V posledních letech se na toto téma objevilo několik dalších článků. Autoři dalšího systematického přehledu poté, co prozkoumali 22 článků o vedlejších účincích metamizolu, rovněž potvrdili, že riziko agranulocytózy se zvyšuje, avšak jeho úroveň se v jednotlivých studiích velmi liší. V další rozsáhlé studii jediného použití metamizolu proti pooperační bolesti vědci vyhodnotili vedlejší účinky tohoto léku ve skupině 1177 dětí mladších šesti let. Lék byl podáván jednou a intravenózně a u pacientů nebyly zjištěny žádné známky agranulocytózy. Stejné údaje pro dospělé potvrzuje přehled, který vyhodnotil údaje ze 79 studií.

S ohledem na 77 zpráv ze Švýcarska a 1 417 mezinárodních Světová zdravotnická organizace také shrnula: podle závěrů svých odborníků je riziko 0,46–1,63 na milion osobododenních použití.

Většina výsledků se tak scvrkne na skutečnost, že byste neměli dlouho užívat léky na bázi metamizolu, ačkoli podle některých zpráv může být jediná dávka relativně bezpečná. Ať už je to jakkoli, přistěhovalci z Latinské Ameriky do USA pokračují v nelegálním užívání metamizolu, přísahají na místní legislativu, a někteří učenci naznačují, že droga má silnější účinek na haploskupiny běžné v Evropě, takže latinskoameričané a Asiaté jsou mnohem méně..

Indicator.Ru doporučuje: můžete se přihlásit, ale ne na dlouhou dobu

Údaje z výzkumu naznačují relativní nebezpečí léku při dlouhodobém užívání, i když ne všichni vědci s tímto názorem souhlasí. Navíc v mnoha vyspělých zemích je droga buď stažena z oběhu nebo přísně prodávána podle předpisu, ale v jiných je volně prodávána, jako v Rusku. Co dělat? Z bezpečnostních důvodů je lepší dbát na varování a pokud pijete Analgin, pak s akutními záchvaty bolesti, ale ne přetrvávající, chronické. Můžete si také vybrat v jeho prospěch, pokud ostatní léky proti bolesti nepomáhají nebo nesedí, ale také se do této drogy nezapojí a neberou ji déle než několik dní v řadě..

Neustálé používání analgetik může být nebezpečné: některé, jako mnoho nesteroidních protizánětlivých léků, zvyšují riziko srdečního infarktu a gastrointestinálního krvácení, jiné, jako je Analgin, mohou kriticky snížit hladinu imunitních buněk, druh bílých krvinek, v krvi. A pokud k tomu dojde, stanete se bezbranní proti řadě závažných onemocnění, která mohou na konci tohoto eposu vést k pneumonii, hepatitidě a smrti..

Ale vždy pamatujte, že utopení bolesti neznamená porazit nemoc samotnou. Proto je lepší se pokusit zjistit příčinu problému a odstranit ji, pokud bolest přetrvává po několika dnech, než brát analgetika po dobu několika týdnů, zavírat oči před možným ohrožením vašeho zdraví nejen od sebe, ale také ze skutečnosti, že zapomenete na „léčbu“ symptomů samotná nemoc.

A pokud stále pijete Analgin, pozorně poslouchejte své zdraví: i těžká stomatitida a horečka mohou být alarmujícím příznakem, po kterém je lepší jít k lékaři a požádat o krevní test, aby vás tyto bílé krvinky počítaly.

Naše doporučení nelze srovnávat s jmenováním lékaře. Než začnete užívat tento nebo ten lék, nezapomeňte se poradit s odborníkem.

Zabijáci drog 26. Analgin: neslavný konec světa a znovuzrození v Rusku

Zničení genofondu

Na ruském trhu stále mluvíme o zabijácích drogách. Dnes budeme hovořit o drogě s širokým spektrem použití, která je k dispozici téměř v každé domácnosti. Ethodipyron, známý ruským obyvatelům jako analgin, je nejoblíbenější antipyretikum, analgetikum, protizánětlivé léky.

Historie Dipiron: neslavný konec světa a oživení v Rusku

Náš obvyklý, známý, jako domácí pantofle, známý analgin na světě, je prakticky neznámý. Ale nebylo to vždy tak. Najednou to trvalo více než deset let lékařské komunitě, aby se úplně zabavila nebo uvalila velmi vážná omezení této smrtící drogy. Před třiceti lety věda zjistila, že užívání dipyron-analginu může způsobit agranulocytózu (ztráta velkého počtu bílých krvinek v důsledku poškození kostní dřeně), stejně jako anafylaktický šok (těžká alergická reakce) s fatálním následkem.

První zemí, kde se lékařům podařilo vyvolat poplach, byly Spojené státy. V roce 1973 vydala Americká lékařská asociace zprávu, že „použití dipyronu jako obecného analgetika, léku na artritidu nebo standardního antipyretika nemůže být odůvodněno.“ V roce 1977 byl tento léčivý přípravek stažen z trhu..

Pak přišla řada na Evropu. V roce 1986 němečtí lékaři získávali statistiky, analyzovali údaje o úmrtnosti a identifikovali 94 úmrtí poté, co užili drogy obsahující dipyron od mezinárodní společnosti Hoechst se sídlem v Německu. Agranulocytóza byla příčinou smrti ve 46 případech a anafylaktický šok ve 39 případech. Vládní úřady okamžitě zakázaly volný prodej všech dipyronových drog, zavedly léky na předpis a omezily použití silné bolesti v důsledku chirurgického zákroku, zranění nebo otoku. Všechny dipyronové přípravky byly zabaveny a prodej kombinovaných drog (Baralgan, Baralgin a další) byl dočasně pozastaven až do rozhodnutí soudu. Začátkem roku 1987 společnost Hoechst Corporation, která se rozhodla, že se nebude hádat s úřady země, ve které má sídlo, „dobrovolně“ zabavila veškerý svůj baralgin z německého trhu.

Do této doby byla společnost, která vytvořila Dipiron v roce 1922, největším světovým výrobcem této drogy. V roce 1987, pouze v Bulharsku, přinesly dvě drogy s dipyronem novalginem a baralginem zisk společnosti Hoechst Corporation více než 190 milionů dolarů, což představuje více než 5% jeho celosvětového prodeje drog. Stejné dvě drogy byly nejprodávanějšími Hoechstovými prodejci v Pákistánu. Baralgin byl šestým nejprodávanějším značkovým lékem v Indii, představujícím více než třetinu celkového obratu společnosti Hoechst na Filipínách. Anovalgin byl nejslavnějším a nejrozšířenějším analgetikem v Bolívii. Kromě toho mnoho společností vyrábělo dipyron na základě licence od společnosti Hoechst; pouze v Jižní Koreji 33 společností nabídlo 42 značkových analogů této drogy a v Jugosláviidipyronu, pokud byly přidány všechny analogy, byl to druhý lék z hlediska objemu použití... Je zřejmé, že korporace takové zisky neztratí. Firemní magnáti se rozhodnou financovat mezinárodní výzkumný program - tzv. Bostonskou studii.

V roce 1978 program zahájil Katedra drogové epidemiologie na Bostonské univerzitě. Univerzita si stanovila za cíl shromáždit všechny údaje o pacientech s agranulocytózou a aplastickou anémií, kteří byli přijati do nemocnice s těmito podmínkami v sedmi městech s celkovou populací 22,3 milionu lidí: Barcelona, ​​Ulm, Západní Berlín, Milán, Budapešť, Sofie a Stockholm a také v Izraeli, Brazílii a Indonésii. Po finančních injekcích od společnosti Hoechst se ukázalo, že výsledky mezinárodní studie byly zcela absurdní, a otázka spojení smrtelné choroby kostní dřeně s dipyronem byla zmatená. V Barceloně a dvou německých městech, kde vědci začali pracovat bez financování od korporace, byly získány šokující výsledky: riziko agranulocytózy při použití dipyronu bylo 23,7krát vyšší než bez použití tohoto léku. V Izraeli a Budapešti se však smrtící vedlejší účinek drogy ukázal jako zanedbatelný - 1,1 případu na milion uživatelů týdně. V Brazílii a Indonésii byl výzkum jednoduše frustrován. Výsledkem je, že společnost Hoechst Corporation oznámila celému světu, že riziko pyrogenní agronulocytózy způsobené letým pyronem bylo stanoveno jako „extrémně nízké“ a že „hlavní otázka s dipyronem je nyní odstraněna“. Hans-Gunther Grigolight, marketingový ředitel společnosti Hoechst, oznámil, že „vzhledem ke zlepšené situaci rizika a prospěchu dipyronu není třeba měnit právní postavení dipyronu na větší omezení“.

Americká lékařská komunita, která zahájila studii, popsala tuto interpretaci jako „zavádějící“ a vydala prohlášení, v němž výslovně uvedla, že při skutečném používání tohoto léku dochází každoročně vinou společnosti k více než 7 000 úmrtím. Nevěřil jsem tycoonům a

německý regulační úřad pro drogy, BGA, také shledal, že interpretace bostonské studie Hoechstem je nepřijatelná. Na slyšení konaném v září 1986 němečtí úředníci rozbili „metody“ magnátů na kousky. Omezení byla zachována a do roku 1990 dipyron zcela zmizel z německého trhu.

Poté byl proces eradikace dipyronu nezvratný. Vrcholoví úředníci Hoechstu doslova spěchali po celém světě, přednášeli na lékařských zařízeních a na univerzitách v nejodlehlejších a nejexotičtějších zemích, protože mohli zkreslit fakta a vysvětlit jejich verzi bostonské studie, ale bylo pozdě. Po Spojených státech, Británii a Německu byl Dipiron zakázán vládními agenturami v Austrálii, Norsku, Kanadě, Švédsku, Dánsku, Řecku, Irsku, Izraeli, Itálii, Japonsku, Bangladéši, Egyptě, Fidži, Malajsii, Novém Zélandu, Filipínách, Saúdské Arábii, Singapuru, Venezuele, Pákistán... Blížila se jedna z nejpůsobivějších havárií v historii léčiv. Naštěstí se však naštěstí pro společnost Hoechst Corporation a její partnery zhroutila a všechny megatony dipyronu, které vyhodily státy pěti kontinentů, nalily do Ruska.

Dnes je dipyron dipyron zastoupen v našich lékárnách, zdravotnických a vzdělávacích institucích, lékárnách více než třiceti „čtyřhra“ (pojmenujeme novaldin, salpirin, baralgin M, nebagin, spazdolzin, ronalgin...). Arzenál kombinovaných léčiv s dipyronem ve složení je ještě rozsáhlejší (nejoblíbenější jsou pentalgin, andipal, baralgin, novalgin, nebalgan, anapirin, benalgin, tempalgin...). Kromě toho řada ruských výrobců nadále vyrábí levné domácí analginy ze sovětské éry, protože celá historie dipyronu prošla pozornost lékařů, veřejnosti a občanů Sovětského svazu zapojených do „perestrojky“. A v moderní době se ruští úředníci, rušné vycpávky, snažili před populačními informacemi o tomto globálním skandálu úplně skrýt. Co se podařilo.

V současné době je plná verze příspěvku "Killer Medicines"

Omlouváme se za nepříjemnosti a možné nefunkční odkazy, tento příspěvek byl opakovaně odstraněn nebo nedostupný. Doufám, že se informace již na internetu dostatečně rozšířily, a nyní tyto „zázraky“ skončily.

Zdraví, výhody a hodně štěstí všem, kteří čtou tento materiál, a těm, kteří jsou vám blízcí!

Proč je Analgin zakázán?

Metamizol - to je název látky obsažené ve známém a populárním Analginu. V roce 2020 oslaví sto let a 50 let od doby, kdy začal být široce využíván po celém světě. Ve stejné době, věk-staré období užívání pouze přidalo rozpory s touto drogou. Je známo, že Analgin byl v některých zemích světa zakázán, uvidíme, jestli je tak děsivý.

Kde na světě je Analgin zakázán a proč?

Nejednoznačný postoj lékařů a farmakologů k metamizolu lze prokázat na příkladu progresivního Švédska, které jej nejprve zakázalo v roce 1974, vrátilo jej do lékáren v roce 1995 a znovu jej zakázalo a relativně nedávno to znovu povolilo. Analgin je zakázán v USA, Japonsku, západní Evropě, ale diskuse o vhodnosti omezení tam nezmizí, zejména v posledních letech.

Tento postoj je spojen s vedlejším účinkem přípravku Analgin, který způsobuje vzácný, ale velmi závažný vedlejší účinek ve formě onemocnění krve - agranulocytózy. Odhaduje se, že na každých 300 milionů lidí, kteří užívají Analgin jednou měsíčně, může nastat 50 až 500 úmrtí. V absolutním vyjádření to vypadá úžasně, ale statisticky to není tak velké množství ve srovnání s jinými volně prodejnými léky. Pokud by metamizol neměl bezpečnější alternativy ve formě ibuprofenu a paracetamolu (který je také předmětem diskuse, viz srovnání níže), jeho použití by ve výše uvedených zemích nebylo omezeno..

Zároveň se nepočítá, kolik životů Analgin zachránil jako antipyretikum (zejména v kombinaci s jinými drogami), když jiná antipyretika (například paracetamol) nebyla schopna snížit teplotu. Jeho výhoda je zde nekompromisní a v naší zemi je široce využívána nouzovými lékaři.

"Analgin" v injekcích (500 mg / ml)

Na druhé straně je v Rusku Analgin příliš populární jako anestetikum (představuje téměř 80% všech nakoupených léků k odstranění bolesti), především kvůli laskavosti. Současně jsou pro úlevu od bolesti břicha nejčastěji antispasmodika, která vykazují méně vedlejších účinků než metamizol a nejsou o nic dražší.

"Analgin" v tabletách (500 mg)

Dalším argumentem ve prospěch Analgin je nedávný výzkum (2014). Mezi jeho vedlejší účinky patří nejzávažnější a nejkontroverznější myelotoxický účinek a riziko agranulocytózy vyvolané metamizolem bylo považováno za přehnané. Zajímavé jsou studie zveřejněné v dubnu 2015, ve kterých byla frekvence nežádoucích účinků Analginu porovnávána s alternativami: aspirin, ibuprofen, paracetamol.

Analgin vs Aspirin

Ve skupině 227 pacientů užívajících metamizol si pouze 20 lidí stěžovalo na negativní účinky (neohrožující život) a téměř stejný počet (19) ze 149 pacientů, kteří dostávali aspirin. To znamená, že statistiky nesouhlasí s aspirinem..

Analgin vs Paracetamol

26 nežádoucích účinků bylo hlášeno u 164 pacientů, kteří dostávali metamizol, a 23 ze 166 pacientů, kteří dostávali paracetamol. Nebyly hlášeny žádné závažné nežádoucí účinky. Je pravda, že Analgin měl ještě více vedlejších účinků na kardiovaskulární systém - u 13 lidí ve srovnání se dvěma z paracetamolu. Je to kvůli hypotenznímu účinku (snížení tlaku) metamizolu..

Analgin vs. NSAID

1000 mg analginu mělo přibližně stejný analgetický účinek jako 600 mg ibuprofenu u pacientů s pooperační bolestí. Ve studiích v roce 2009, ve kterých byl Analgin porovnáván s jedním z nejsilnějších NSAID - jednorázovou dávkou ketorolaku, bylo zjištěno, že posledně jmenovaný způsobil stejnou úlevu od bolesti. Vzhledem k tomu, že ketorolak má sklon způsobovat závažné vedlejší účinky gastrointestinálního traktu ve formě vnitřního krvácení, nemluví to ve svůj prospěch.

Z 858 pacientů užívajících Analgin byly některé nežádoucí účinky pozorovány u 213 (z toho 9 závažných). Ve stejné době z 2986 lidí, kteří dostávali NSAID, 295 hlášených negativních účinků (24 z nich bylo závažných). Nejčastějšími nežádoucími účinky byly závratě a bolesti hlavy - u 49 lidí (Analgin) oproti 87 (NSAID).

zjištění

Mnoho spojuje omezení se spiknutím farmaceutických společností propagujících nové a dražší drogy. Toto hledisko se zdá být příliš spiklenecké. Navržené alternativy (například ibuprofen), dokonce ani ve vyspělých zemích, nejsou o nic dražší. Tak proč je tam zakázán analgin a máme ho na prodej zdarma? Zaprvé, přísnější regulace a kontrola farmaceutických výrobků. Ve stejných státech není možné bez lékařského předpisu koupit mnoho léků, které se z nás uvolňují, například antibiotika. Za druhé, frivolní přístup samotných pacientů k lékům proti bolesti. Pouze v kině může brutální hrdina s kamennou tváří okamžitě žvýkat hrst tablet proti bolesti bez následků. V reálném životě, překročení jedné dávky nejméně dvakrát, pouze ve vzácných případech projde bez povšimnutí játry nebo ledvinami.

Léky, které nejsou na západě Text vědeckého článku v odboru „Veterinární vědy“

Podobná témata vědeckých prací na veterinárních vědách, autor vědeckých prací -

Text vědecké práce na téma „Léky, které nejsou na Západě“

Tohle je užitečné vědět

Léky, které nejsou na Západě

Poznámka editora: Tento materiál byl vytvořen pro nejširší publikum. Zdálo se nám však, že taková publikace by mohla být zajímavá pro profesionální lékařské publikum. Tedy „pro semeno“: z diskuse může vycházet zajímavá diskuse.

Citramon, analgin, validol - osobě narozené a vychované v SSSR nebo v SNS není třeba vysvětlovat, o jaké drogy se jedná a na co se používají. Značnou rezervu těchto prostředků lze nalézt v každém domácím lékařském kabinetu a vzácný cestovatel, který cestuje do zahraničí, je s sebou „nebere v případě požáru“. Což je obecně odůvodněné, protože v žádné evropské lékárně nemůže najít ani citramon, ani dipyron, ani sladké srdce. A nejde o rozdíl v předpisech a seznamech OTC, jen o mnoha lécích, které jsme věděli od dětství, o kterých naši západní kolegové nikdy neslyšeli, a některé z těchto drog se v západní medicíně dlouho nepoužívaly z různých důvodů - od prokázaného poškození až po neprokázanou účinnost. Dobře, ponořte se do skříňky domácí medicíny?

Analgin. Analgetikum a antipyretikum (antipyretikum).

Proč se neprodává v Evropě? Protože je v mnoha zemích ukončena a zakázána z důvodu schopnosti způsobit agranulocytózu, to znamená drasticky snížit počet imunitních buněk určitého typu - makrofágy granulocytů. Protože normální zástupci této skupiny jsou neutrofily, jsou první, kdo účinně a masivně napadá bakterie vstupující do těla. Snížení hladiny neutrofilů je spojeno s velkými problémy, jako jsou četné závažné infekce až do sepse, a úmrtnost v takových podmínkách může dosáhnout sedmi procent. Pravděpodobnost rozvoje agranulocytózy při užívání analginu je nízká - asi dvě procenta, ale proč i tato procenta rizika, pokud trh analgetik a antipyretik je nyní zaplaven jinými, účinnějšími a bezpečnějšími prostředky?

Co místo toho? Aspirin, paracetamol, ibuprofen v různých variantách, jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva.

Arbidol. Pravděpodobně - antivirové a imunomodulační léky. Vynález sovětského farmaceutického průmyslu, který se nedávno stal příčinou vážné debaty, se někdy mění v ošklivé skandály. V ruské literatuře se doporučuje k léčbě virových onemocnění a prevenci nachlazení. Vyrábí se v Rusku a Číně, je tam distribuována a bylo provedeno několik neinformativních testů. Světová zdravotnická organizace odmítla uznat Arbidol jako účinný antivirový lék.

Proč se neprodává v Evropě? Ano, všechno je stejné - účinnost tohoto léku není prokázána.

Co místo toho? Ve skutečnosti se lékařům důrazně doporučuje, aby se očkovali proti chřipce a aby imunomodulátory přenášené rostlinami považovali za profylaxi. Ale pokud opravdu chcete být léčeni antivirovým lékem proti chřipce, pak v lékárnách můžete koupit Tamiflu (oseltamivir), jehož účinnost byla potvrzena rozsáhlými klinickými studiemi. V některých evropských zemích je tento lék k dispozici pouze na lékařský předpis..

Valocordin a Corvalol. Sedativní (sedativní) léky. Oblíbené kapky z palpitací, mírné neurózy, záchvaty strachu, úzkosti a nespavosti, vznikající z náhlého stresu. Mohou způsobit ospalost, uklidnit úzkostný nervový systém, rozšířit krevní cévy, uklidnit tep a jemně a mírně snížit tlak. Kategoricky by neměly být léky běžného užívání, ale jsou docela účinné v situacích silného stresu a nežádoucích účinků, které jsou s ním spojeny. Oba přípravky mají velmi podobné složení a obsahují poměrně silné sedativa, fenobarbitál a deriváty kyseliny a-bromisovalerové a mátou peprnou a chmelovým olejem. Valocordin byl patentován v Německu před druhou světovou válkou a poté byl vyroben v Německé demokratické republice a byl replikován sovětskými lékárníky pod názvem Corvalol. Nyní je hlavním trhem pro Corvalol a Valocardin země SNS.

Proč se neprodává v Evropě? Protože žádné z těchto léků není zařazeno na seznam léků certifikovaných Evropskou lékařskou agenturou. A v některých zemích nemohou být ani importovány kvůli fenobarbitálu obsaženému v jejich složení.

Co místo toho? Evropský sedativní OTC sedativní trh je extrémně malý a je zastoupen zejména rostlinnými látkami a jejich extrakty. Hloh, valerián, jmelí, medunica mají hypotenzivní a sedativní účinky. Ale samozřejmě, na rozdíl od valocordinu a corvalolu, žádný z bylinných čajů nemůže sloužit jako prostředek k rychlému odstranění stresem vyvolané tachykardie, záchvatu paniky nebo nespavosti, pokud není placebem.

Validol. Oblíbená droga všech nervů a těch, kteří jsou ve stresové situaci. Má vazodilatační účinek a mírný sedativní účinek. Funkce - sublingvální aplikace (pod jazykem) a rychlost účinku (do pěti až sedmi minut). Dalším rysem - díky přítomnosti mentolu tento lék zmírňuje bolesti hlavy způsobené užitím nitroglycerinu.

Proč se neprodává v Evropě? Validol nebyl prokázán jako účinný, léčivo není certifikováno pro evropský farmakologický trh.

Co místo toho? Ano, ve skutečnosti nic: sedněte si, uklidněte se, zhluboka a pomalu dýchejte.

Oxolinová mast. "Oxolinka" je v bývalém SSSR již dlouho znám jako nástroj léčby a prevence chřipky. Použití oxolinové masti na nosní sliznici údajně snižuje schopnost virů vázat se na buněčnou stěnu a pronikat do buňky..

Proč se neprodává v Evropě? Účinnost není prokázána, neexistuje žádný certifikát a nikdo se jej nepokusil získat.

Co místo toho? Nic nového: očkování proti chřipce, použití imunomodulátorů s prokázanou účinností, vitamin C.

Citramon Analgetikum. Citramon je název směsi několika aktivních složek, jejichž složení prošlo v průběhu několika desetiletí značnými změnami. V současné době je recept na pravý citramon stejně ztracený a nezměnitelný jako recept na „klobásu stejného lékaře“ nebo skutečný absint. První verze citramonu zahrnovala analgetikum, které bylo dlouhodobě přerušeno kvůli vedlejším účinkům spojeným s ledvinami, stejně jako káva, kakao, acetylsalicylová kyselina a kyselina citrónová. Nyní je to jen směs aspirinu, paracetamolu a kofeinu. Tento poslední způsob mimochodem dělá citramon o něco účinnějším v některých typech migrén..

Proč se neprodává v Evropě? Protože v Evropě takový lék není znám a není certifikován, celá výroba citramonu je směrována na domácí trhy zemí SNS.

Co místo toho? Migrenol (směs kofeinu a paracetamolu), nesteroidní protizánětlivá a analgetická léčiva jako ibuprofen.

Toto je krátký seznam obvyklých drog, které cestující pravděpodobně do zahraničí nedostanou. Samozřejmě stále existují drobnosti s faktem, že mnoho léků, které jsou volně dostupné v CIS, se vydává na Západě pouze na lékařský předpis (například stejný No-Shpa, antibiotika, antikoncepční prostředky), ale je to úplně jiný příběh..

Analgin tablety: návod, recenze, analogy

Analgin je léčivo ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), která má výrazný antipyretický (antipyretický) a analgetický účinek. Proto se Analgin používá jako anestetikum nebo antipyretikum k úlevě od bolesti a normalizaci tělesné teploty vyvolané z jakéhokoli důvodu..

Na rozdíl od jiných léků ze skupiny NSAID má Analgin minimální výrazný protizánětlivý účinek, proto se prakticky nepoužívá ke snížení zánětu jakékoli lokalizace.

V tomto článku se budeme zabývat tím, proč lékaři předepisují lék Analgin, včetně pokynů k použití, analogů a cen tohoto léku v lékárnách. REÁLNÉ PŘEZKUMY lidí, kteří již použili Analgin, lze přečíst v komentářích.

Složení a forma uvolňování

Podle návodu k použití je Analgin k dispozici v tabletách, rektálních čípcích a ampulích (roztok pro intramuskulární a intravenózní použití). U dětí se analgin uvolňuje ve formě rektálních čípků a tablet..

  • Účinná látka: sodná sůl metamizolu; 1 tableta obsahuje 500 mg sodné soli metamizolu; bramborový škrob, stearát vápenatý, talek.

Obvykle se všechny odrůdy léku jednoduše nazývají „Analgin“, ale v některých případech, pokud jde o jakoukoli konkrétní lékovou formu, se přidá objasňující slovo, například „Analgin pro děti“, „Analgin tablety“, „Analgin čípky“, „Analginové injekce“ " atd.

Co pomáhá Analginu?

Použití Analginu pomůže s bolestovými syndromy různého původu: bolesti hlavy a migrény, neuralgie, myalgie, bolesti zubů, algodismenorea, chorea, revmatismus, radiculitida, horečka způsobená infekčními a zánětlivými chorobami.

Lék se také používá v chirurgické praxi k odstranění pooperační bolesti. U ledvin a biliárních kolik je použití Analginu účinné v kombinaci s antispasmodiky.

farmaceutický účinek

Je to derivát pyrazolonu. Vyznačuje se výrazným analgetickým, antipyretickým a malým protizánětlivým účinkem..

  1. Protizánětlivý účinek metamizolu je také způsoben inhibicí produkce prostaglandinů..
  2. Antipyretický účinek Analginu je způsoben schopností snižovat produkci a uvolňování chemických látek, které ovlivňují produkci tepla.
  3. Analgetický účinek je poskytován schopností účinné látky inhibovat cyklooxygenázu a syntézou prostaglandinů (podílejí se na vývoji zánětlivých a bolestivých reakcí). Kromě toho metamizol blokuje přenos impulsů bolesti a zvyšuje práh citlivosti center bolesti, snižuje reakci mozkových struktur na bolest způsobenou určitým dráždivým prostředkem..

Analgin také působí antispasmodicky na hladké svaly žlučových cest a močových cest.

Návod k použití

Podle návodu k použití se analgin předepisuje perorálně, intramuskulárně nebo intravenózně. Dávkování závisí na intenzitě bolesti, horečky a individuální reakci v reakci na užívání Analginu. Měla by být vybrána nejmenší účinná dávka, která potlačuje bolest a horečku. Tablety se polykají celé a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (například sklenicí vody)..

  • Vezměte si po jídle. Dávka pro dospělé - 0,25-0,5 g 2-3krát denně; s revmatismem - až 1 g 3krát denně. Děti uvnitř - 5-10 mg / kg 3-4krát denně.
  • Intramuskulárně nebo intravenózně (pro silnou bolest) se podává dospělým 1 až 2 ml 50% nebo 25% roztoku 2-3krát denně; ne více než 2 g denně. Děti se podávají v dávce 0,1 až 0,2 ml 50% roztoku nebo 0,2 až 0,4 ml 25% roztoku na 10 kg tělesné hmotnosti..

Vyšší dávky pro dospělé uvnitř: jednotlivé - 1 g, denně - 3 g; intramuskulárně a do žíly: jeden - 1 g, denně - 2 g. Vysokým dávkám je třeba se vyhnout se sníženou funkcí ledvin nebo jater. Krátkodobé použití je možné bez snížení dávky. Dlouhodobé používání není možné. Dlouhodobá léčba vyžaduje pravidelnou kontrolu krve, včetně počtu bílých krvinek..

Kontraindikace

V anotaci jsou uvedeny následující kontraindikace k použití přípravku Analgin:

  • přecitlivělost na metamizol sodný, na další složky léčiva a / nebo deriváty pyrazolonu (propifenazon, aminofenazon, fenazon);
  • inhibice hematopoézy (agranulocytóza, neutropenie, leukopenie);
  • anémie, včetně dědičné hemolytické anémie spojené s nedostatkem glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • astma způsobená kyselinou acetylsalicylovou;
  • selhání ledvin a / nebo jater;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • věk do 15 let.

V pediatrické praxi se tablety používají od deseti let, čípky - u dětí starších než jeden rok. Intramuskulárně by tento léčivý přípravek neměl být podáván dětem mladším než tři měsíce a dětem s hmotností do pěti kilogramů. Kontraindikace pro intravenózní podání Analgin je věk dítěte od tří do jedenácti měsíců.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky při používání Analginu se mohou vyskytnout ve formě:

  1. Alergické reakce: kopřivka (včetně spojivek a sliznic nosohltanu), angioedém, ve vzácných případech maligní exsudativní erytém (Stevens-Johnsonův syndrom), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), bronchospastický syndrom, anafylaxe.
  2. Z močového systému: zhoršená funkce ledvin, oligurie, anurie, proteinurie, intersticiální nefritida, červené zbarvení moči.
  3. Hematopoetické orgány: agranulocytóza, leukopenie, trombocytopenie.

Jiné: snížení krevního tlaku. Lokální reakce: při podávání i / m jsou možné infiltráty v místě vpichu.

Analogy

Synonyma Analgin jsou následující drogy:

  1. Baralgin a Baralgin M;
  2. Metamizol sodný;
  3. Spazdolzin.

Analogy s úzkým mechanismem účinku: Akofil, Antipyrin, Braralgin, Pentabufen, Revalgin, Spazmolgon, Tetralgin.

Náklady na různé formy Analginu v různých lékárnách se liší v rámci následujících limitů:

  • 500 mg tablety, 10 kusů - 6 - 45 rublů;
  • Tablety 500 mg, 20 kusů - 25 - 73 rublů;
  • Tablety Analgin-Khinin, 20 kusů - 51 - 80 rublů;
  • Roztok 50% (500 mg na 1 ml), 10 ampulí 2 ml - 90 - 135 rublů.

Podmínky skladování

Lék je uchováván v původním obalu, chráněn před slunečním zářením a vlhkostí, mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C. Doba použitelnosti tablet Analgin je 5 let. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky prodeje

Tablety jsou vydávány bez lékařského předpisu. K nákupu čípků a injekce je nutný předpis.

Na Západě je Analgin obecně zakázán kvůli vysokému riziku rozvoje agranulocytózy (závažné onemocnění krve), takže bych si byl vědom toho, že ho vezmeme, zejména v množství, v jakém ho naši lidé berou. Pak se zamyslete nad hematology, odkud nemoc pochází..

Nechápu, proč byl analgin zakázán v Americe a Evropě. Zdá se mi, že se jedná o PR krok k prodeji drahých a údajně lepších léků. Četl jsem, že ve složení těchto léků a našel stejný metamizol sodný, tj. Stejný analgin. Analgin mě zbavuje téměř všech bolestí. Jediným vedlejším účinkem je otok obličeje, protože ovlivňuje ledviny. Proto by se neměl používat tak často a ne ve velkých dávkách. Žaludek to přijímá normálně, neexistuje pálení žáhy, jako u aspirinu. Stále existuje mínus, jedná se o krátkodobý efekt a rychlou závislost na těle.

Byl jsem přesvědčen, že nemá smysl pít analgin, pokud neexistuje způsob, jak ovlivnit příčinu bolesti. Zkoušel jsem to s prostatitidou, myslel jsem si, že to bude snazší. Ale bolest, pokud to pustilo, nebyla dlouho. Když se však začal léčit indometacinem a Smartprostem s Vitaprostem, bolest samotná zmizela. Analgin již není potřeba.

Analgin mě osobně způsobuje nevolnost, a on není pomocníkem mého srdce, každý ví. Proto si volím dialrapid, i když je nadprůměrný, ale nemá to žádný vedlejší účinek a funguje to za pouhých 5 minut.