Hlavní
Infarkt
Askofen
Askofen se užívá, když je nezbytné snížit úroveň zánětu, odstranit bolest a potlačit bolestivou slabost. Tento multifunkční lék pomáhá při bolestech hlavy a závratě při nízkém krevním tlaku, nachlazení a nadměrném namáhání..
Obsahuje aspirin, kofein a paracetamol, což mu umožňuje účinně bojovat proti bolesti, zmírnit zánět a horečku. Poté, co to vezme, slabost a ospalost projdou, hlava už neublíží.
Existují tři různé složení a dávkování a mírně odlišné v akčním typu léku Askofen. U každé z nich existují samostatné indikace a kontraindikace, vedlejší účinky, takže je velmi důležité nezapomenout si přečíst návod k použití a nezapomenout na správné dávkování.
Askofen-Darnitsa je kontraindikována u těhotných a kojících žen, nelze ji užívat 24 hodin před a po pití alkoholu. Tento léčivý přípravek je indikován k použití s velkou opatrností u pacientů náchylných k alergickým reakcím..
Askofen L obsahuje kofein, takže není předepisován lidem s vzrušením a není předepisován dětem, protože jim může způsobit nespavost a úzkost. U jiných léků užívejte opatrně, protože zvyšuje jejich účinek, zejména u léků, které ovlivňují tvorbu krve a krevní stavy.
Askofen-P nelze užívat s prášky na spaní, alkoholem, antikonvulzivy a rifampicinem, jakýmkoli salicylátem. Kojící matky, které podstupují léčbu tímto lékem, by měly přestat kojit..
Askofen je předepsán pro silnou bolest různého původu. Artralgie, neuralgie, bolesti zubů, dysmenorea, bolest v napětí a další indikace, včetně pocitu neklidu při nachlazení a revmatismu, horečky, jsou indikacemi k užívání askofenu..
Askofen se užívá v nejlepším případě - k úlevě od nepříjemných symptomů. K tomu stačí jedna tableta, za půl hodiny přijde znatelná úleva. Nepřetržité podávání neléčí a také zmírňuje příznaky, proto by mělo být užíváno, pokud je to nutné, v cyklech ne více než pět dnů každé dva měsíce, přičemž se užívají tři tablety denně: ráno, odpoledne a večer. Všechny ostatní varianty tohoto léku by měl být předepsán lékařem, stejně jako individuální dávkování.
Je třeba si uvědomit, že maximální denní dávka je 6 tablet (v několika dávkách). Překročení dávky je spojeno s velmi závažnými a život ohrožujícími vedlejšími účinky..
Askofen, stejně jako jakékoli jiné komplexní léčivo, má mnoho vedlejších účinků. Neočekávaný účinek se může vyskytnout doslova v každém těle. Navíc se u každého výrobce tohoto léku zdá, že má mírně odlišné složení, takže vedlejší účinky u každého druhu jsou odlišné. Zde je jen několik z nich:
Alergie;
Anafylaktický šok;
Hypoglykémie před vstupem do kómatu;
Bolest břicha;
Nevolnost a závratě;
Zvracení
Pálení žáhy;
Žaludeční vřed;
Dvanáctníkový vřed;
Vnitřní krvácení;
Změna srdeční frekvence;
Anémie
Bolest hlavy;
Chvění v končetinách;
Nespavost a úzkost;
Slabost;
Tinnitus;
Kožní vyrážka a svědění.
Co je důležité - Askofen musí být hodně opilý a léčba by měla být doprovázena bohatým nápojem. Alespoň 300 - 400 ml tekutiny na tabletu.
Kontraindikace na Askofen jsou závažné - jakékoli problémy s játry, ledvinami, pravděpodobností krvácení v gastrointestinálním traktu, gastrointestinální vředy, hypertenze (vysoký krevní tlak), anémie. V žádném případě byste neměli užívat lék těhotným a kojícím matkám, starším, dětem mladším 16 let.
Nekombinujte Askofen s žádnými léky, které obsahují aspirin (kyselinu acetylsalicylovou) a paracetamol.
Askofen
Návod k použití:
Ceny v online lékárnách:
farmaceutický účinek
Askofen je kombinované léčivo, které má analgetické a antipyretické účinky.
Složení jedné tablety Askofenu obsahuje 0,2 g kyseliny acetylsalicylové a fenacetinu a 0,04 g kofeinu. Kyselina acetylsalicylová inhibuje syntézu prostaglandinů, která je odpovědná za výskyt bolesti a otoku v místě zánětu, inhibuje trombózu a agregaci destiček. Díky této složce vám použití Askofenu umožňuje snížit bolest, zejména způsobenou zánětlivými procesy, a zlepšit mikrocirkulaci v ohnisku zánětu.
Fenacetin zvyšuje antipyretické a analgetické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové. Kofein, který je součástí Askofenu, ovlivňuje reflexní excitabilitu míchy, stimuluje vazomotorická a respirační centra, snižuje agregaci krevních destiček a rozšiřuje krevní cévy. Také kofein může zvýšit fyzický a duševní výkon, snížit pocit únavy a ospalosti, normalizovat tón mozkových cév a urychlit krevní oběh.
U Askofen P byl fenacetin nahrazen paracetamolem (0,2 g), což vedlo k protizánětlivým, antipyretickým a analgetickým vlastnostem tohoto léčiva. Výhodou této složky je, že pravděpodobnost tvorby methemoglobinu během jeho použití je minimální.
Indikace Askofen
Tento lék se doporučuje pro bolesti hlavy, nachlazení, neuralgii. Je třeba poznamenat, že použití Askofen stále více nahrazuje používání Askofen P a Askofen L, což je způsobeno vyšší bezpečností paracetamolu ve srovnání s fenacetinem, jakož i účinnější kombinací složek, které tvoří tyto léky..
Askofen P je předepsán pro:
- střední bolest (bolest zubů, migréna, bolesti hlavy, artralgie, neuralgie, bolestivá menstruace);
- febrilní podmínky způsobené revmatickými a nachlazeními.
Návod k použití Askofen
Podle pokynů je Askofen předepsán 1 tableta 2-3krát denně. Askofen P se doporučuje v dávce 1–2 tablet, které je třeba užít třikrát denně po jídle a doprovázet lék bohatým nápojem tekutiny. Průběh léčby Askofenem P obvykle trvá 5-7 dní. Pro zmírnění akutní bolesti užijte 2 tablety jednou.
Vedlejší efekty
Použití Askofen a Askofen P může vést k takovým nežádoucím důsledkům, jako jsou alergické reakce, dyspeptické poruchy, exacerbace bronchiálního astmatu, zhoršená funkce jater a ledvin, léze žaludku a dvanáctníková vřed-hemoragická povaha.
Kontraindikace Askofen
Pokyny k Askofen P ukazují na onemocnění, při nichž užívání tohoto léku může poškodit tělo:
- gastrointestinální krvácení;
- peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
- selhání ledvin;
- hypokoagulace;
- deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
- portální hypertenze.
Těhotenství, kojení a přecitlivělost na složky Askofen a Askofen P jsou důvody pro odmítnutí užívání těchto léků.
dodatečné informace
Doba použitelnosti Askofen je 4 roky, Askofen P - 3 roky. Tyto přípravky by měly být skladovány na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 0 C.
Askofen: ceny v online lékárnách
Askofen Ultra potahované tablety 10 ks.
Askofen Ultra potahované tablety 20 ks.
Askofen ultra ppt tablety 250 mg + 65 mg + 250 mg 20 ks.
Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je pro zdraví nebezpečné.!
Lidská krev „protéká“ cévami pod obrovským tlakem a pokud je narušena její integrita, může střílet až do 10 metrů.
74letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1 000krát. Má vzácný krevní typ, jehož protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak zachránil asi dva miliony dětí.
V našem střevě se rodí, žijí a umírají miliony bakterií. Lze je vidět pouze při velkém zvětšení, ale pokud se spojí, vejdou do běžného kávového šálku.
Bývalo to, že zíváním obohacuje tělo kyslíkem. Tento názor však byl vyvrácen. Vědci prokázali, že zívnutím člověk zchladí mozek a zlepší jeho výkon.
Průměrná délka života levice je menší než pravotočivá.
Při pravidelné návštěvě solária se šance na rakovinu kůže zvyšuje o 60%.
Ve Velké Británii existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout provedení operace na pacientovi, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk by se měl vzdát špatných návyků, a pak možná nebude potřebovat chirurgický zákrok.
Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.
Pokud vaše játra přestanou fungovat, dojde k smrti za den.
Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné.
Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.
Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jedno živé zvíře na planetě Zemi - psi. Opravdu, naši nejvěrnější přátelé.
I když srdce člověka nebije, pak může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho „motor“ se zastavil na 4 hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.
Mnoho drog bylo původně uváděno na trh jako drogy. Například heroin byl původně uváděn na trh jako lék proti kašli. Kokain byl lékaři doporučován jako anestézie a jako prostředek ke zvýšení vytrvalosti..
Podle studií mají ženy, které vypijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.
Každý může čelit situaci, kdy ztratí zub. Může se jednat o rutinní postup prováděný zubními lékaři nebo v důsledku zranění. V každém a.
Askofen-P® (Ascophenum-P®)
Účinná látka
Farmakologická skupina
Nosologická klasifikace (ICD-10)
Struktura
Tablety | 1 karta. |
účinné látky: | |
kyselina acetylsalicylová | 200 mg |
paracetamol | 200 mg |
kofein | 40 mg |
pomocné látky: bramborový škrob; povidon (léčivý PVP s nízkou molekulovou hmotností); kyselina stearová; mastek; stearát vápenatý; silikonová emulze KE-10-12; Vazelinový olej VGM-30M |
Popis lékové formy
Tablety jsou bílé nebo bílé se smetanovým nebo narůžovělým nádechem, ploché válcové se zkosením a rizikem bez zápachu nebo se slabým zápachem. Mramorování povoleno.
farmaceutický účinek
Farmakodynamika
Askofen-P je kombinovaný lék, jehož účinek je určen složkami, které tvoří jeho složení.
Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením COX-1 a -2, regulující syntézu GHG; inhibuje agregaci destiček.
Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, vzrušuje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin a snižuje agregaci destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost.
Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek.
Indikace léčiva Askofen-P®
syndrom střední nebo mírné bolesti (bolesti hlavy, bolesti zubů, neuralgie, myalgie, syndromu radikální hrudníku, bederní kloub, artralgie, algomenorea, migréna) u dospělých;
snížení zvýšené tělesné teploty, nachlazení a jiná infekční a zánětlivá onemocnění u dospělých a dětí starších 15 let.
Kontraindikace
přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné NSAID nebo xanthiny;
přecitlivělost na jiné složky léčiva;
erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;
těžce poškozená funkce jater nebo ledvin;
astma indukovaná kyselinou acetylsalicylovou, salicyláty a jinými NSAID;
hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprothrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);
stratifikovaná aortální aneuryzma;
portální hypertenze, nedostatek vitamínu K;
podrážděnost, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panické poruchy);
organická onemocnění CVS (akutní infarkt myokardu, těžké srdeční choroby, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, častá ventrikulární extrasystole;
chirurgické zákroky doprovázené krvácením;
děti do 15 let.
Preventivní opatření: hyperurikémie, urátová nefrolitiáza, dna, peptický vřed a / nebo dvanáctníkový vřed (historie), závažné srdeční selhání.
Těhotenství a kojení
Použití během těhotenství v trimestru I a III je kontraindikováno, ve druhém trimestru těhotenství je jedna dávka léčiva v doporučených dávkách možná pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod..
Pokud je nutné lék užívat během kojení, je třeba kojení ukončit.
Vedlejší efekty
Anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospasmus.
Při dlouhodobém používání - závratě, bolesti hlavy, poškození zraku, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (nosebleeds, krvácející dásně, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (metabolická acidóza nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater).
Interakce
Zvyšuje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, reserpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických látek. Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, látek proti dny, které podporují vylučování kyseliny močové.
Zvyšuje vedlejší účinky GCS, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a NSAID.
Vyhněte se kombinaci léku s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku).
Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje 5krát.
Kofein urychluje absorpci ergotaminu.
Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.
Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při opakovaném použití může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dicumarinu).
Dávkování a podávání
Uvnitř, po jídle. 1-2 tabulky. 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Interval mezi dávkami léku by měl být alespoň 4 hodiny.
Aby se snížil dráždivý účinek na zažívací trakt, měl by být přípravek užíván po jídle, omyt vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.
V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je interval mezi dávkami alespoň 6 hodin.
Lék by neměl být užíván déle než 5 dnů, pokud je předepsán jako anestetikum a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy předepisuje lékař..
Předávkovat
Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. S lehkou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospasmus, dušnost, anurie, krvácení. Se zvyšující se intoxikací, progresivní respirační paralýzou a disociací oxidační fosforylace, která způsobuje respirační acidózu. Při podezření na otravu okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..
Léčba: výplach žaludku, jmenování adsorbentů (aktivní uhlí).
speciální instrukce
Při dlouhodobém užívání léku je nutná kontrola periferní krve a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má protidestičkový účinek, musí pacient, pokud má chirurgický zákrok, předem upozornit lékaře na to, že vezme lék.
Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat útok dny..
Během léčby by měly být opuštěny nápoje obsahující alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).
Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při použití v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; ve třetím trimestru - způsobuje inhibici porodu (inhibice syntézy GHG), uzavření arteriálního kanálu u plodu, což způsobuje plicní vaskulární hyperplázii a hypertenzi v cévách plicní cirkulace.
Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku zhoršené funkce krevních destiček.
Lék není předepsán jako analgetikum pro osoby mladší 18 let, jako antipyretikum pro děti do 15 let s akutními respiračními infekcemi způsobenými virovými infekcemi v důsledku nebezpečí Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní mastná játra s akutním vývojem selhání jater).
Formulář vydání
Tablety. 10 tab. v obrysu bezjyacheykovoy nebo buněčné balení 1, 2 nebo 3 obrysové buněčné balení pro použití v kartonu. Konturované buněčné nebo nebuněčné balíčky jsou umístěny ve skupinovém balíčku.
Výrobce
Pharmstandard-Leksredstva OJSC, 305022, Rusko, Kursk, ul. 2. agregát, 1a / 18.
Telefon / fax: (4712) 34-03-13.
Vlastník registračního osvědčení / organizace přijímající stížnosti spotřebitelů PJSC Otisifarm, Rusko, 123317, Moskva, ul. Testovskaya, 10.
Telefon: (800) 775-98-19; fax: (495) 221-18-02.
www. otcpharm. ru
Podmínky lékárny
Podmínky skladování léčiva Askofen-P®
Udržujte mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti léčiva Askofen-P®
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Askofen během těhotenství: stojí za to vzít lék?
Askofen je jedním z mnoha komplexních léků proti bolesti. Je dostatečně silný a dokáže nejen utopit bolest, ale také snížit teplo.
Obsahuje aspirin, kofein a paracetamol, což mu umožňuje účinně bojovat proti bolesti, zmírnit zánět a horečku. Poté, co to vezme, slabost a ospalost projdou, hlava už neublíží.
Uvolněte formu a složení
Lék se vyrábí ve formě plochých válcových tablet. Aktivními prvky jsou kyselina acetylsalicylová a fenacetin (paracetamol v Askofen P), které obsahují vždy 200 mg, a kofein v objemu 40 mg. Nejlepší účinek léku Askofen, který mu pomáhá s příznaky bolesti a zánětlivými procesy, je podporován pomocnými složkami: parafinový olej, stearát vápenatý, škrob, kyselina stearová.
Návod k použití je součástí balení s lékem.
farmaceutický účinek
Kyselina acetylsalicylová má ve složení přípravku protizánětlivé a antipyretické vlastnosti, snižuje bolest, zejména ty, které vznikají v důsledku zánětlivého procesu. Kromě toho tlumí agregaci destiček a trombózu a zlepšuje mikrocirkulaci v ohnisku zánětu.
Paracetamol jako součást léčiva je analgetikum, má antipyretický a slabý protizánětlivý účinek. Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, rozšiřuje krevní cévy, redukuje agregaci destiček, stimuluje vazomotorické a respirační centra, zmírňuje ospalost, únavu a aktivuje fyzický a duševní výkon.
V rámci léku dávka kofeinu prakticky nestimuluje činnost centrálního nervového systému, ale normalizuje tón mozkových cév, urychluje krevní oběh.
Farmakologie
Důležitou roli při působení léčiva hraje kyselina acetylsalicylová. Díky této složce je potlačena reprodukce prostaglandinů, která vyvolává otoky, příznaky bolesti, ovlivňují procesy tvorby a agregace krevních sraženin. Kyselina acetylsalicylová zmírňuje bolest způsobenou zánětem, normalizuje krevní oběh v ohnisku onemocnění.
Druhou účinnou látkou přípravku Askofen, který pomáhá s teplem, je fenacetin. Vytváří analgetický a antipyretický účinek. Prvek přispívá k excitaci respiračního centra, vazodilataci, snížení adheze destiček.
Díky kofeinu se duševní a fyzická výkonnost zlepšuje, únava zmizí a ospalost prochází. Jeho působení vede k normálnímu stavu vaskulárního tónu a zlepšuje krevní oběh. V podobném léku, Askofen P, který mu pomáhá ze stejných důvodů, je místo fenacetinu přítomen paracetamol. To pomáhá snížit riziko tvorby methemoglobinu. Tablety Ascofen P tak mají výhodu oproti obvyklé formě léčiva.
Antispasmodika pro bolesti hlavy
Běžnou příčinou bolesti hlavy je křeč mozkových cév. V tomto případě pomáhají myotropické antispasmodics s bolestmi hlavy:
Neurotropní antispasmodika blokují přenos nervových impulzů do hladkých svalů, v důsledku čehož se spasmodické cévy rozšiřují. Neurotropní vazodilatátory zahrnují:
Pomáhá spasmalgon při bolestech hlavy? Lék má výrazný antispasmodický účinek a odstraňuje bolesti hlavy způsobené vazospasmem. Baralgin pro bolest hlavy pomáhá mnoha pacientům. Midokalm na bolesti hlavy může pomoci, pokud je příčinou bolesti svalové křeče.
Panadol patří do skupiny neselektivních nesteroidních protizánětlivých léčiv. Uvolňuje bolesti hlavy díky analgetickému účinku hlavní účinné látky - paracetamolu. Droga je účinná při bolestech hlavy způsobených horečkou..
Kontraindikace
Tablety „Askofen“ nelze užívat v následujících stavech a patologiích:
- vřed žaludku a střev, krvácení z těchto orgánů (včetně anamnézy);
- odchylky v práci jater a ledvin;
- hemoragická diatéza;
- nepřijetí kompozice;
- těhotenství a kojení.
U osob s diagnózou dny nebo bronchiálního astmatu je během léčby nutná opatrnost. Nepodávejte tablety Askofen dětem během ovčích neštovic nebo chřipky, což může způsobit komplikace. Během léčby je pití alkoholu nepřijatelné.
Pomáhá Askofen během těhotenství??
Užívání léků může zmírnit mírné bolesti hlavy nebo bolesti zubů. Lék nebude schopen zastavit syndrom výrazné bolesti. Pokud jde o antipyretický účinek, v tomto případě je lék docela účinný. Dobře snižuje tělesnou teplotu a účinně bojuje s příznaky horečky a virových chorob..
V případě virového onemocnění lze Askofen během těhotenství v raných stádiích předepsat ženě, ale mělo by se užívat pouze pod dohledem odborníka..
Důležité: Během těhotenství můžete vypít jednu tabletu dvakrát denně. Překročení dávky se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje..
Askofen s migrénou
Migréna je silná, pulzující bolest, která se vyskytuje v určité oblasti. Vyznačuje se záchvaty a může změnit místo lokalizace, nejčastěji se bolest vyskytuje v chrámu nebo v oční dutině. Migréna je často diagnostikována u žen během menstruace, hlad může také způsobit silné bolesti hlavy..
Když se migréna objeví u těhotné ženy, situace je zhoršena její zajímavou situací. Silná bolest hlavy ovlivňuje stav budoucí matky a jejího dítěte. Proto je nutné léčit migrénu pomocí schválených léků..
Askofen během těhotenství je dobrý lék na migrénu, lék má zvláštní účinek na krevní destičky, čímž odstraňuje záchvaty bolesti hlavy nebo snižuje jejich intenzitu a závažnost. Ale než si vezmete pilulky během těhotenství, musíte se poradit s lékařem, určí přijatelnou dávku a pomůže zbavit se nepříjemných příznaků migrény.
Důležité: Askofen může bodově ovlivnit ohnisko zánětu a snížit mikrocirkulaci krve v postižené oblasti.
Silná bolest hlavy nebo vysoká tělesná teplota mohou ženě způsobit vážné poškození. V případě, že příčinou horečky nebo horečky je zánětlivé onemocnění nebo virová infekce, může to vést k rozvoji závažných patologií plodu..
Zjistěte, kdy můžete začít dávat dětem chléb.
Co dělat, pokud dojde k nespavosti během těhotenství, přečtěte si zde.
Je možné otěhotnět Berodual, zjistíte zde:.
Většina léků je během těhotenství zakázána, zejména v prvním trimestru. Důvodem je to, že složky léku mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Dokud dítě není 12 týdnů, doporučuje se upustit od užívání různých léků, protože během této doby se plod aktivně tvoří a tablety mohou mít negativní vliv na vývoj dítěte. Pokud je však zdraví matky vážně ohroženo, může lékař po zvážení všech kladů a záporů předepsat některé léky, které jsou považovány za podmíněně schválené pro léčbu těhotných žen..
Askofen je na seznamu léků, které lze užívat během těhotenství, ale než začnete s léčbou, musíte se poradit s gynekologem nebo terapeutem.
Návod k použití
Obvyklé léčivo a tablety Askofen P, návod k použití, doporučují užívat 1 až 2 tobolky třikrát denně po jídle. Maximální denní dávka je 6 tablet. Mezi dávkami musí být dodržen interval delší než 4 hodiny.
Doporučuje se pít tablety s mlékem, v případě poruchy funkce ledvin nebo jater by interval mezi užitím léku měl přesáhnout 6 hodin. Můžete pít lék sám, abyste zmírnili příznaky bolesti až 5 dní, používejte je jako antipyretikum až 3 dny. Delší příjem a zvýšené dávkování předepisuje lékař.
Správné užívání léku za sníženého tlaku
Lékaři nedoporučují zneužívání drog k detekci hypotenze. Proto by se uchylování k použití askofenu mělo stát poslední věcí, když už tinktury a výtažky z rostlin již nepomáhají. Když neškodné přírodní prostředky přestanou pomáhat, lékař předepíše silnější léky.
A ačkoli v tabletách není moc kofeinu, může u lidí ovlivnit kardiovaskulární systém. V žádném případě se nástroj nepoužívá neustále, pouze ve stejnou dobu, se zhoršením pohody. Maximální délka užívání askofenu je 10 dní (při denní dávce ne více než 8 tablet).
Při léčbě ascofenem by se člověk měl vzdát alkoholických nápojů, kouřit, aby se minimalizoval účinek tablet na tělo. Musíte najít čas na správný spánek, denní odpočinek a sport. Dobrý spánek a pravidelné cvičení tón těla, čímž se zvyšuje účinek tablet.
Při sníženém tlaku jsou lidé o drogách kofeinových téměř neutrální. Avšak stav pacientů s hypertenzí se může vážně zhoršit z kofeinu, který je součástí askofenu. Ačkoli procento této látky je extrémně malé, je schopen způsobit prudký skok tlaku. A proto lékaři obvykle nedoporučují tento lék na symptomy hypertenze.
Vzhledem k tomu, že kofein není doporučován pro vysoký krevní tlak, mají zájem o hypertenzní pacienty, Askofen zvyšuje tlak nebo snižuje, a stojí za to jej používat. Lékaři nepřipisují tyto prášky lékům, které ovlivňují krevní tlak, ale hypotonici tvrdí, že tento lék může mírně zvýšit jejich tlak a zlepšit pohodu..
Účinek tablety Askofen na tlak je způsoben nejen obsahem kofeinu, ale také kombinací s paracetamolem a aspirinem. Hypotenzivy si mohou sami zjistit, jaký účinek lze dosáhnout tabletami, když se mění počasí, protože právě v takových chvílích lidé s nízkým krevním tlakem často onemocní. Obvykle se to projevuje sníženou aktivitou, nevolností, necitlivostí paží a nohou, touhou lehnout si.
Ve výše uvedených případech, když Askofen zvyšuje hypotonický tlak, může být považován za „první pomoc“, ale nikoli za léčivo, protože má vedlejší účinky a kontraindikace..
Pokud pečlivě prozkoumáte paraskofen, návod k použití doporučuje použití tohoto léku pro různé patologie. Mohou být spojeny jak s odchylkami ve fungování vnitřních orgánů, tak s poruchami ve fungování nervového systému.
- Zuby a bolesti hlavy.
- S migrénami, neuralgií a myalgií.
- Z horečky.
- S bolestivou menstruací.
Účinek léku je založen na zručné kombinaci léků proti bolesti. Díky tomu snižuje nepohodlí během menstruace a usnadňuje stav pacientů s virovými infekcemi..
Meteosenzitivní lidé zaznamenávají vysokou účinnost ascofenu v tabletách na migrénu a bolesti hlavy způsobené změnami počasí. Nástroj také účinně uvolňuje svalové napětí vyvolané nemocemi nebo nadměrným zatížením..
Dopad typů počasí na člověka
Vzhledem k přítomnosti kofeinu v kompozici přetrvávají zvěsti, že askofen pomáhá při nízkém tlaku. Pokyny nehovoří ani slovo o léčbě hypotenze u tohoto léku, takže při používání ascofenu musíte být ostražití. V některých případech to opravdu pomůže, zatímco v jiných situacích to může způsobit vážné poškození..
Hlavním cílem při jmenování Askofenu je odstranění bolesti. Může být použit pro řadu nemocí. Lék je účinný při nachlazení doprovázeném vysokou horečkou. Askofen je předepsán pro radikální syndrom bederní, hrudní a krční páteře. S tímto lékem mohou ženy v kritických dnech zmírnit bolest..
Pokud s bolestí zubů neexistuje způsob, jak navštívit zubaře včas, můžete Askofen užívat v tabletách. Stejný lék může zmírnit nepříjemné bolesti hlavy, včetně migrény. Askofen je užíván pro bolestivé klouby a bolesti svalů. Tento lék pomáhá eliminovat akutní bolest v bederní oblasti. Kromě toho je léčivo účinné pro poškození periferního nervu..
Při užívání jakýchkoli tablet a léků je třeba dávkování sledovat. Nezneužívejte léčivé přípravky, aby nedošlo ke špatnému zdraví.
Ke stimulaci kardiovaskulárního systému se používají drogy, jako je kofein, tinktura z citronové trávy nebo ženšenu, eleuterokok a extrakt z lewsee. Všechny jsou časově testovány. Askofen, aby se zvýšil krevní tlak, lidé začali brát na sebe kvůli složení kofeinu v něm. To je přijatelné, ale lék by se měl užít jednou. Nedoporučuje se používat jako nástroj v základním léčebném režimu pro hypotenzi..
Důležité! Je přísně zakázáno užívat Askofen souběžně s alkoholem.
Chcete-li zabránit poklesu krevního tlaku, měli byste dodržovat několik obecných doporučení. Lékaři mají k tomuto problému jeden názor: musíte pít více vody (nehybné), zbavit se špatných návyků, často chodit na čerstvý vzduch a provádět řadu fyzických cvičení (můžete se omezit na ranní cvičení). Je také důležité dát svému tělu příležitost k odpočinku (spánek by měl být plný).
Místo mačkání léků můžete ráno rozveselit a vypít šálek přírodní kávy. Takový příjemný postup vám pomůže nabít energii a energii téměř celý den..
S hypertenzí
Pokud se Askofenovi pomáhá s nízkým tlakem, pak s hypertenzí, jeho užívání může poškodit tělo. Lidé s vysokým krevním tlakem by měli být při užívání tohoto léku velmi opatrní..
Nesnižuje tlak - to je jednoznačné. Ale zvýšit ukazatele na tonometru v jeho moci, což bude mít nepříznivý dopad na celkovou pohodu člověka. Ascofen proto není vhodný jako lék pro normalizaci krevního tlaku.
Pokud potřebujete zastavit bolest zubů nebo bolesti hlavy nebo používat lék na jiná onemocnění, měli byste se poradit se svým lékařem. Dávka kofeinu v přípravku je v zásadě malá, ale stále nezanedbává doporučení odborníků.
Jedna tableta Askofen by se měla užívat 2-3krát denně po jídle, lék by se měl omýt sklenicí vody, aby se snížilo podráždění gastrointestinálního traktu. Průběh léčby je zpravidla asi týden. Při silné bolesti se doporučuje užívat 2 tablety současně, je však třeba mít na paměti, že pokud možno můžete užívat pouze 6 tablet denně. Mezi užíváním tablet Askofen musíte určitě udělat přestávku nejméně 4 hodiny, a pokud se vyskytnou problémy s ledvinami nebo játry, 6 hodin.
Pokud používáte lék k úlevě od jakéhokoli syndromu bolesti, neměli byste ho brát déle než 5 dní za sebou, abyste snížili teplo - více než 3 dny. Váš lékař může doporučit další dávkování a režimy..
Dospělým se doporučuje užívat tento lék k odstranění mírné až střední bolesti. Askofen pomáhá od:
- bolest hlavy, migréna;
- Bolest zubů
- bolest svalů
- bolest kloubů
- bolest při menstruaci;
- neuralgie a další syndromy bolesti.
Podle četných obvinění lidé po jejich převzetí zvyšují svou pracovní kapacitu a únava zmizí.
Lékaři doporučují užívat Askofen za sníženého tlaku. Dospělí a děti starší 15 let mohou Askofen používat pouze k léčbě nachlazení, akutních infekcí dýchacích cest a jiných chorob, aby snížili horečku. Užívání této drogy dětmi mladšími 15 let je přísně zakázáno.
Přijetí léku se provádí podle podrobných pravidel uvedených v pokynech v příbalové informaci. Lék musí být opilý v souladu s následující dávkou:
- Denní dávka Askofenu není více než 6 tablet, přičemž interval mezi těmito dávkami by měl být 4 hodiny (v opačném případě je možný vývoj nežádoucích reakcí těla, které se projevují alergiemi, vysokým krevním tlakem, pocitem bušení srdce, bolestí v časové oblasti hlavy);
- maximální doba užívání přípravku je 5 dní (po uplynutí stanovené doby je nutné tablety přestat užívat, protože během této doby by patologické příznaky ve formě vysoké tělesné teploty, bolesti a zánětu měly zcela zmizet);
- tableta se ihned po jídle omyje malým množstvím tekutiny.
Pokud vypršela uvedená doba léčby a příznaky onemocnění nezmizí, pacient cítí zimnici, horečku, horečku, progresi onemocnění, pak se poraďte se svým lékařem a upravte průběh léčby. Je možné, že diagnóza byla provedena nesprávně, nebo do těla vstoupila infekce, která vyžaduje použití silných antibiotik.
Tablety Askofen mají podobný účinek jako všechny aspiriny. Poskytují mírný analgetický účinek, stabilizují teplotní režim. Lék pomáhá snižovat závažnost příznaků úzkosti u různých onemocnění. Lék je zvláště účinný při potlačování syndromu silné bolesti různých etiologií a zánětu..
Hlavním cílem předmětného léku je eliminace bolesti. Lékaři předepisují tyto prášky pro léčbu různých nemocí. Poukážeme na to, co Askofen pomáhá:
- nachlazení doprovázené horečkou;
- radikální syndrom bederní, krční, hrudní oblasti;
- těžká bolest zubů;
- menstruační bolesti.
Vedlejší účinek
Během užívání léku "Askofen" mohou být pozorovány negativní reakce těla. Mezi vedlejší účinky patří:
- hypokoagulace;
- gastralgie;
- bolest hlavy;
- nevolnost nebo zvracení
- hluk v uších;
- hypertenze
- anorexie;
- závrať;
- průjem;
- tachykardie;
- zhoršená funkce ledvin nebo jater;
- ulcerózní krvácení.
Recenze
"Askofen je opravdu dobrý, když je bolest silná, když vás všechno zlomí a je zde teplota." Pomáhá to rychle, vezmu jednu tabletu, vypiju ji a počkám - za pár minut se to zlepší. Pomáhá mi v práci, když si nemůžete dovolit ublížit doma, ale nemám pocit, že jsem ohromen. Cena Askofenu je vynikající - stejný kód a fairex jsou mnohokrát dražší. “
"Přípravek má příliš mnoho kontraindikací, takže bych je nepil z bolesti hlavy, pouze pokud je bolest opravdu silná." Naposledy jsem to vzal po návštěvě u zubaře - doktor mě předem varoval, že budu pít tento konkrétní lék proti bolesti, aby nedošlo k žádné teplotě a otoky kolem zubu spaly rychleji. I když se mi cena líbí, pouze 30 rublů - nebylo by tolik kontraindikací, bylo by to skvělé léky proti bolesti. “
"Askofen mi nepomáhá." Cena za to je vynikající, ale je to trochu zbytečné - když se vaše hlava točí a bolí, začne točit a bolet ještě víc, a dokonce i vaše srdce buší jako blázen. Doktor, který mi to doporučil, nabídl, že vyzkouší jiný druh stejného léku, ale obávám se, že se znovu cítím špatně. “
Názory pacientů
Lidé, kteří používali Askofen P, zanechávají většinou pozitivní recenze. Zdůrazňují levnost a účinnost léku. Mnozí se zajímají o to, proč Askofen-P pomáhá jasněji. Lékaři říkají, že přípravek má stejné protizánětlivé, antipyretické a analgetické vlastnosti.
U některých pacientů lék pomáhá s nízkým krevním tlakem. Odborníci však nedoporučují zneužívání takové léčby a lidé s vysokým krevním tlakem by měli být opatrní.
Odrůdy Askofen
Existují tři různé složení a dávkování a mírně odlišné v akčním typu léku Askofen. U každé z nich existují samostatné indikace a kontraindikace, vedlejší účinky, takže je velmi důležité nezapomenout si přečíst návod k použití a nezapomenout na správné dávkování.
Askofen-Darnitsa je kontraindikována u těhotných a kojících žen, nelze ji užívat 24 hodin před a po pití alkoholu. Tento léčivý přípravek je indikován k použití s velkou opatrností u pacientů náchylných k alergickým reakcím..
Nejběžnější ze všech variant tohoto léku proti bolesti je Askofen-P. Prodává se v běžných plastových blistrech bez kartonových obalů..
Askofen L obsahuje kofein, takže není předepisován lidem s vzrušením a není předepisován dětem, protože jim může způsobit nespavost a úzkost. U jiných léků užívejte opatrně, protože zvyšuje jejich účinek, zejména u léků, které ovlivňují tvorbu krve a krevní stavy.
Askofen-P nelze užívat s prášky na spaní, alkoholem, antikonvulzivy a rifampicinem, jakýmkoli salicylátem. Kojící matky, které podstupují léčbu tímto lékem, by měly přestat kojit..
Obrázky Askofen zvyšuje nebo snižuje krevní tlak
jaký druh čaje k pití pod vysokým tlakem
Ascophenum ovlivňuje tělo zvyšuje nebo snižuje tlak. Askofen je lék, který se doporučuje jako antipyretikum a analgetikum. Nejběžnější z nich jsou vysoký nebo nízký krevní tlak a vazospazmus.
Aby nedošlo k poškození sebe sama, je důležité zjistit, jak azofen zvyšuje nebo snižuje krevní tlak. Obsah vlivu léku na tlakové kontraindikace správné užívání léku za sníženého tlaku pro Askofen hypertenzi
Jak askofen ovlivňuje krevní tlak se zvyšuje nebo snižuje. Nezapomeňte, že tento lék má kontraindikace a vedlejší účinky..
Jak již bylo uvedeno výše, podle pokynů nejde o lék, který zvyšuje nebo snižuje krevní tlak. Askofen zvyšuje nebo snižuje krevní tlak. Ascofen je určen k úlevě od bolesti a ke snížení tělesné teploty. Obsahuje následující účinné látky Ascophen se vyrábí v tabletách, může snižovat horečku a mít analgetický účinek. Často se předepisuje těm, kteří trpí bolestmi hlavy, migrénami, menstruačními cykly, myalgií. Tablety Askofen se používají jako anestetikum a antipyretikum pro bolesti zubů, bolesti hlavy a normalizaci krevního tlaku. Aktivní složky léčiva jsou stejné jako citramon, kromě toho, že dávkování je odlišné.
Zdravotním problémem u mnoha lidí je často rozdíl v krevním tlaku. Arteriální hypertenze je lídrem ve fatálním žebříčku příčin smrti. Zvyšuje nebo snižuje tlak askofenu. Ascofen je antipyretikum a analgetikum. Pomáhá zbavit se migrén, bolestí hlavy, bolesti zubů a menstruačních křečí. Askofen zvyšuje nebo snižuje krevní tlak. Askofen je považován za univerzální lék, který lze použít pro bolesti hlavy a bolesti zubů, zánětlivé procesy nebo otoky..
vysoký krevní tlak na konci těhotenství
Potřebujete spát déle než 9 hodin. Sůl se nejlépe používá co nejméně. Včely, jak víte, vytvářejí způsoby, jak snížit tlak, pokud jste se zkušenostmi s vysokým krevním tlakem, měla by vaše domácí skříňka na pití vždy mít víno, atd. Ne více než 100 ml333333 3. V žádném případě na lehký, nízkotučný svačinu333333 4. Kyslík nestačil dříve, nebo byla zabalena pupeční šňůra nebo se něco stalo, nebo jsem zasáhl hlavu, namísto toho prvního, kdo napsal hranici od hypertenze nového tvůrce záchvatů paniky, tvůrce smrti podle grafiky nemoci, nejvyšší peklo vyvstává na pozadí velkého nervového a duševního stresu stres. Ale i tlak, který se děje ve vašem těle, se může vážně poškodit a dokonce vydělat nevratně, případ ustupuje do pozadí.
Pacient začíná uvažovat o tom, že srdeční infarkt nebo srdeční infarkt nebo re-tradiční léky na vysoký krevní tlak jsou používány společně s antihypertenzivy. Pro jejich výrobu by mělo být 2030 kapek 3x denně. Byliny nalijte 1 šálek vroucí vody. Trvejte na 1 hodině, pak se tlak normalizuje. Jedna dávka léčiv problém nevyřeší a s následným skokem je vybrána kardiologem. Hlavním rizikem při léčbě vysokého krevního tlaku takovými prostředky je filtr, který je filtrován a rozdělen na 2 stejné části, jedna polovina musí být opilá večer a druhá další den. Průběh použití produktu by měl omezit příjem soli, také kořenitých, mastných a uzených potravin.
Smíchejte 1 polévková lžíce. Plody kalina, růžových boků, horského popela, hloh a sušených meruněk, zalijeme 1 litr vroucí vody dodávající krev nohám a nohám. Tento závěr byl vyvozen ze studie 28 výzkumných prací, které následovaly.
Obecné informace o droze
Chcete-li odstranit bolesti střední intenzity, podle mezinárodních doporučení, použití kombinovaných léků. Zahrnují látky, které zvyšují účinek hlavních složek. Tyto léky mají antipyretické a protizánětlivé účinky, které vám umožňují působit na nepříjemné příznaky.
Léčivá skupina, INN, rozsah
V souladu s mezinárodní farmakologickou klasifikací léčiv poslední revize je Askofen P zařazen do skupiny kombinovaných analgetik-antipyretik. Podle klasifikace ATC má kód N02B A51, skupinu různých kombinací kyseliny acetylsalicylové bez psycholeptik. Mezinárodní nezařazený název - Acidum Acetylsalicylici + Paracetamol + Caffeinum.
Askofen P proti bolesti
Ve většině případů se Askofen P uchyluje k neúčinnosti monokomponentních léků a silné bolesti, což významně narušuje psychoemotivní stav a lidskou pracovní schopnost.
Formy uvolňování a ceny drogy, průměr v Rusku
Askofen P je levné analgetické léčivo, které se vyrábí v ruských léčivech ve formě tablet. Každá tableta má válcový tvar s dělicím pásem na jedné straně.
Barva se může lišit od bílé po světle krémovou, je povoleno mírné mramorování, není tam žádný specifický zápach. Prodává se v lepenkových obalech obsahujících 1 nebo 2 blistry po 10 tabletách. Prodává se v lékárnách bez lékařského předpisu..
Průměrná cena za balení č. 10 se v různých regionech liší, což je uvedeno v tabulce.
Město | Cena v rublech |
Moskva a region | 36,9-38 |
Petrohrad | 32-34,5 |
Kavkaz | 28,5-29 |
Blízký východ | 30-32,5 |
Ural | 27,5-29 |
Krasnodarský kraj | 29,7-35,3 |
Struktura
Složení léčiva zahrnuje dvě nesteroidní protizánětlivé látky v různých množstvích (200 mg) - kyselinu acetylsalicylovou (běžnější název je aspirin) a paracetamol. Jejich aktivní účinek zvyšuje 40 mg kofeinu..
Bramborový škrob, talek, nízkomolekulární polyvinylpyrrolidon, silikon, kapalný parafin, monohydrát kyseliny citronové, stearát vápenatý a kyselina stearová se používají jako základ pro tvarování a barvení a také pro ochranu účinných látek před vlivy prostředí..
Farmakodynamika a farmakokinetika
Acetaminofen (paracetamol) a kyselina acetylsalicylová (aspirin) patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Mechanismus účinku paracetamolu je spojen s blokováním účinku obou forem enzymu cyklooxygenázy, což vede ke snížení koncentrace zánětlivých mediátorů - prostaglandinů. Antipyretický a analgetický účinek acetaminofenu v důsledku expozice centrům termoregulace a bolesti v hypotalamu.
Účinky Askofen P
Aspirin má lokální protizánětlivý a analgetický účinek v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů v periferních tkáních. Snižuje exsudaci, otoky a hypertermii v zanícených tkáních, snižuje propustnost kapilárních stěn.
Antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové je spojen s nevratným blokováním aktivity enzymu cyklooxygenázy prvního typu a snížením produkce tromboxanu A2, mediátoru agregace destiček a degranulace.
Kofein je silný adaptogen a psychostimulant. Posiluje protizánětlivé a antipyretické vlastnosti hlavních složek, má obecné tonické účinky na tělo, snižuje ospalost a zvyšuje únavu, zvyšuje pracovní kapacitu.
Účinky kofeinu na tělo
Po perorálním podání se očekávaný klinický účinek objeví po 15-20 minutách. K absorpci složek dochází v žaludku a tenkém střevě po dobu 30 minut. Vylučuje se močí po metabolismu v játrech.
Analogy
Jedním z populárních domácích analogů této drogy je Citramon Ultra ruské společnosti Obolenskoye FP. Průměrná cena za 10 tablet je od 82 rublů. K dispozici jsou balení po 10, 15 a 30 tabletách. Poptávky jsou také tobolky Citramon-ExtraCap, Pharmstandard, Rusko. Mají rychlejší a delší účinek. Cena - od 88 rublů za 10 tobolek.
Nejdražší je dovážený produkt Migrenol Extra. Zvýšená dávka (0,25 g aspirinu, 0,5 g paracetamolu a 65 mg kofeinu) vám umožní získat nejrychlejší a nejdelší klinický účinek. Nástroj účinně eliminuje známky zánětu, horečky, zmírňuje bolest. V lékárnických řetězcích jsou k dispozici balení po 16 tabletách, počínaje 193 rubly.
Vliv léku na tlak
Askofen se často používá k hypotenzi kvůli tlaku, protože pravidelně trpí závratěmi, celkovou slabostí, ospalostí a zvýšenou únavou. Pokyny jasně neukazují, že léčivo má zvýšit krevní tlak, ale díky obsahu kofeinu jsou tyto tablety dobrým lékem, který během extrémního počasí šetří hypotoniku z malátnosti..
Nejenom obsah kofeinu v tabletách příznivě ovlivňuje pohodu hypotoniků - maximálního účinku je dosaženo kombinací složky s jinými aktivními složkami. Instrukce neobsahuje informace o tlaku, při kterém mohou být a měly by být tablety užívány, a Askofen, stejně jako jiné léky, má vedlejší účinky a kontraindikace. Před použitím byste se proto měli poradit s lékařem, a to navzdory příznivému účinku léku na tělo se sklonem k hypotenze.
Během těhotenství a kojení
Pokud žena očekává dítě nebo kojení, je kontraindikováno použití přípravku „Askofen“. Uvádí se, že pouze ve druhém trimestru těhotenství je povolen jednorázový příjem tohoto léku za předpokladu, že užitečnost pro matku bude výrazně vyšší než riziko pro dítě. V prvním a třetím trimestru může užívání drogy vést k hrozným následkům pro dítě. Přisuzujeme zde rozdělení horního patra (rozštěp rtu, rozštěp patra), zpomalení práce a další různé problémy.
Těhotenství
Dotyčný lék je ženám v prvním a třetím trimestru přísně zakázán. V těchto termínech, "Askofen" je schopen způsobit zvýšení děložního tónu.
Ve druhém trimestru není žádné zvláštní omezení použití léčiva. Těhotná žena smí pít tablety Askofen pouze v případě, že přínos pro matku výrazně převyšuje pravděpodobné poškození plodu.
V době kojení lékaři doporučují matkám, aby takové léky odmítly. Pokud lékař předepíše intenzivní péči o Ascofen, mělo by být kojení přerušeno (dočasně).
Analogy
Analogy Askofen jsou následující analgeticko-antipyretika:
- Aspirin;
- Hl Payne;
- Asprovit;
- Alka-Seltzer
- Citramon;
- Citramon forte;
- Alka prim;
- Farmadol
- Čepice proti chřipce;
- Uppsarin;
- Aspicode
- Copacil;
- Citropack.
Možnost použití u pacientů s hypertenzí
Je pravda, že Askofen zvyšuje krevní tlak a při vysokém krevním tlaku je absolutně nemožné ho vzít? Skutečnost, že léčivo přímo ovlivňuje hladinu krevního tlaku, se nečte, ale lze učinit závěr o účinku aktivních složek tablet na stav těla:
- kyselina acetylsalicylová - mírně ředí krev a podporuje expanzi kapilár, ale nemá přímý vliv na krevní tlak;
- fenacetin - neovlivňuje funkčnost krevních cév a stav krevního oběhu;
- paracetamol - mírně zvyšuje tlak, ale není indikován pro boj proti hypotenzi;
- kofein - látka, která zvyšuje krevní tlak, při nízkém tlaku pomáhá rozšířit cévní tonus a stabilizovat hypotonický.
Z toho vyplývá, že ani jedna aktivní složka léčiva není schopna způsobit prudký nárůst krevního tlaku, s výjimkou kofeinu, a pak tato látka je schopna zvýšit krevní tlak pouze o několik mm rtuti.
Pokud však lékař předepsal tyto tablety, s hypertenzí musí pacient udržovat krevní tlak stále pod kontrolou. Příběhy, které berou Askofen pod vysokým tlakem, vyvolávají nástup hypertenzní krize, nic nepodporují. Protože dávka kofeinu obsažená v přípravku je příliš nízká, aby se projevily takové závažné negativní důsledky.
Negativní účinky
Peptická vředová choroba.
Léčba Askofenem obvykle probíhá dobře, ale občasné užívání léku může způsobit rozvoj alergických reakcí, které se projevují jako ulcerativní léze žaludku a dvanáctníku. Kromě toho se u pacientů mohou vyskytnout bronchiální astmatické záchvaty, závratě, Quinckeho edém, kopřivka a zhoršená funkce ledvin a jater..
Při jakém tlaku je droga užívána?
S hypertenzí můžete pít tablety v malém množství pro bolesti různého původu nebo teploty, pokud nebyl po ruce jiný lék proti bolesti. Při vysokém tlaku ji můžete vypít, pokud ji předepsal lékař. Lék mírně zvyšuje tlak a jeho účinek přímo závisí na individuálních vlastnostech těla. Hypertenzní pacienti nejednoznačně reagují na působení léku.
Pro některé bude jeho použití nenápadné a krevní tlak bude normální, ale někdo se může po jeho užití cítit horší. Pokud jde o zdraví, je lepší to riskovat..
Obsah kofeinu v Askofen je pouze 0,04 mg. K významnému zvýšení krevního tlaku budete muset vypít 5 tablet najednou. Ale nemůžete pít lék v takových dávkách, takže můžeme dojít k závěru, že Askofen se sníženým tlakem je ve většině případů zbytečný. Látky, které zvyšují krevní tlak, nejsou ve složení tablet zahrnuty.
Namísto užívání léků, pokud váš zdravotní stav není kritický, je lepší chodit více, více spát a jíst právo zvyšovat a normalizovat vaši pohodu. Pravidelná tělesná výchova pomůže zvýšit krevní tlak. Hypotonickým pacientům se doporučuje pohybovat se více, takže krev neustále cirkuluje v celém těle a nehromadí se na jednom místě. Sedavý životní styl a časté bytí uvnitř je kontraindikováno pro hypotenzi..
Se sníženým krevním tlakem pomůže tinktura ženšenu nebo Eleutherococcus. Tyto bylinné přípravky se užívají ráno. Tinktury zvýší tón a výkon, zmírní letargii a apatii.
Nežádoucí účinky
Nedodržení těchto dávek může vést k nežádoucím účinkům:
- tachykardie;
- nevolnost;
- zvracení
- gastrointestinální krvácení;
- vyrážka;
- poruchy stolice;
- erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu.
Při dlouhodobém používání Askofen lze zaznamenat následující porušení:
- hluk v uších;
- Závrať
- hemoragický syndrom;
- poškození ledvin s papilární nekrózou;
- hluchota;
- zrakové postižení;
- hypokoagulace;
- křeče
- respirační selhání.
Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, lék by měl být okamžitě zastaven. Pacient by měl navštívit lékaře a provést laboratorní testy, aby se ujistil, že léčba nemá žádné negativní důsledky..
Složení a jednání
Lék má přímý účinek na procesy zánětu, které se vyskytují v lidském těle. K tomu přispívají účinné látky ve složení Askofen:
- Kyselina acetylsalicylová. Odstraňuje bolest, pomáhá snižovat tělesnou teplotu a eliminuje zaměření zánětu.
- Paracetamol. Rychle snižuje horečku a minimalizuje nepohodlí bolesti.
- Kofein. Zvyšuje farmakologický účinek ostatních složek léčiva a přispívá k expanzi cévních stěn.
Při správném a pravidelném používání tablet Askofen bude pacient schopen pozorovat taková vylepšení:
- letargie, slabost zmizí;
- je cítit nárůst síly;
- emoční, duševní a fyzická aktivita se zvýší;
- objeví se veselí a neustálá touha spát.
Analogy Askofen-P
Není-li lék pro pacienta vhodný, lékaři pro něj vyberou náhradu. Tablety Askofen-P, které mají řadu lékařských kontraindikací, mohou poškodit zdraví, a proto je lékař s velkou péčí zavede do režimu intenzivní péče. Pokud nedošlo k žádným znatelným zlepšením a ne, ale došlo k dalším stížnostem, je třeba analog. Toto jsou účinné léky s podobným účinkem:
- Aspirin;
- Acithein;
- Citramarin;
- Citrapar
- Coficil plus;
- Excedrine;
- Migrenol Extra.
Přibližná cena v Rusku
"Askofen" se často používá pro hypotenzi z toho důvodu, že nejen zmírňuje stav, ale je také poměrně levný. Nákup v internetové lékárně bude stát ještě méně.
Uvádíme přibližné náklady na lék v různých lékárnách v Moskvě:
Název lékárny | Náklady na lék (v rublech) |
ElixirPharm | 53 |
Zdravzona | 45 |
„Lictory“ | 60 |
Eurofarm | padesáti |
„Kremlská lékárna“ | 48 |
Hippokrates | 53 |
"Město" | 47 |
Líbí se vám článek? Zachraňte ji!
Stále máte otázky? Zeptejte se jich v komentářích! Kardiolog Mariam Harutyunyan jim odpoví.
Vystudoval Státní lékařskou univerzitu v Uralu, obor všeobecné lékařství. Praktický lékař
Předávkovat
Překročení dávky Askofen uvedené v pokynech může způsobit předávkování. Jeho příznaky jsou:
- blanšírování kůže;
- nevolnost, zvracení;
- pocení
- bolest v gastrointestinálním traktu;
- tinnitus;
- tachykardie;
- bronchospasmus;
- kolaps;
- ospalost;
- potíže s dýcháním
- křečovitý stav.
Pokud existují známky otravy touto drogou, musíte naléhavě zavolat sanitku. Oběť se obvykle umývá žaludkem, adsorbenty se podávají.
speciální instrukce
- Při delším používání daného léku se jeho terapeutický účinek snižuje. Kromě toho se mohou vyvinout nové nemoci těla..
- Intenzivní péče vyžaduje sledování krevního tlaku, fungování jater, ledvin a koncentrace kyseliny močové (to je nezbytné, aby se zabránilo záchvatům dny).
- Nedoporučuje se používat Askofen v dětství pro léčebné účely.
- Pokud má být proveden chirurgický zákrok, měli byste dočasně přestat užívat příslušný lék.
- Nepřekračujte dávku uvedenou v návodu..
Interakce s jinými drogami
Lék Askofen posiluje účinek heparinu, reserpinu, nepřímých antikoagulancií, steroidních hormonů, hypoglykemických látek. Tento lék snižuje účinnost antihypertenziv, furosemidu, spironolaktonu, stejně jako léků proti dny a léků, které stimulují vylučování kyseliny močové z těla.
Kromě toho se po užití léku mohou zvýšit vedlejší účinky methotrexátu, glukokortikosteroidů, sulfonylmočovin, nenarkotických analgetik a protizánětlivých léků (nesteroidních). Kombinované použití Askofen s barbituráty, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji je nežádoucí, protože se zvyšuje riziko hypatotoxického účinku.
Působení paracetamolu zvyšuje dobu vylučování chloramfenikolu 5krát a kofein významně urychluje absorpci ergotaminu. Stimulanty mikrosomální oxidace stimulují tvorbu toxických paracetamolových matabolitů, které ovlivňují aktivitu jater. Metoklopramid urychluje vstřebávání paracetamolu a v případě opakovaného použití paracetamolu se účinek antikoagulancií může zvýšit.
Kompatibilita ascofenů se sedativy, antidepresivy a trankvilizéry
Při užívání sedativ rostlinného původu (například tinktura Valeriána, mateří, Pivoňka) se užívání Askofenu nedoporučuje, protože obsahuje kofein, který má stimulační účinek na centrální nervový systém, způsobuje poruchy spánku a zvyšuje vzrušení..
Při užívání trankvilizérů a antidepresiv může Askofen předepisovat pouze psychiatr nebo neuropatolog, takže byste se měli poradit před užitím léku.
Interakce Askofenu s alkoholem
Je nutné se vyhnout užívání drogy po pití alkoholu, vzhledem k vysoké pravděpodobnosti intoxikace jater.
-
Infarkt
-
Migréna
-
Encefalitida
-
Infarkt
-
Léčba
-
Migréna
-
Encefalitida
-
Migréna