Hlavní
Encefalitida
ZARUČENÁ BARVA ZA BALENÍ! *
Latinský název: Ascophenum-P
Kód ATX: N02BA71
Účinná látka: kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol (kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol)
Výrobce: Pharmstandard OJSC, Rusko
Opožděný popis: 10.26.17
Cena v online lékárnách:
Askofen-P - lék spojený s kombinovanými léky, které mají analgetický a antipyretický účinek.
Účinná látka
Kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol (kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol).
Uvolněte formu a složení
Uvolňovací forma tohoto léčiva jsou ploché válcové bílé tablety se zkosením a rizikem.
Tablety | 1 karta. |
kyselina acetylsalicylová | 200 mg |
paracetamol | 200 mg |
kofein | 40 mg |
Pomocné látky: bramborový škrob, povidon (nízkomolekulární polyvinylpyrrolidon léčivý), kyselina stearová, talek, stearát vápenatý, silikonová emulze KE-10-12, vazelínový olej VGM-30M. |
Indikace pro použití
- bolesti hlavy a zubů;
- migréna;
- neuralgie (akutní, silná, pálivá bolest šířící se podél nervového kmene nebo podél jeho větví);
- artralgie (bolest kloubů);
- myalgie (bolest svalů);
- bolestivá menstruace.
Tento léčivý přípravek se používá pro horečnaté stavy způsobené nachlazením a / nebo revmatickými chorobami..
Kontraindikace
Je kategoricky kontraindikován u žaludečních / duodenálních vředů a při gastrointestinálním krvácení, bez ohledu na to, zda jsou tyto stavy v současné době pozorovány nebo byly přeneseny v minulosti.
Kontraindikace pro použití:
- závažné poškození funkce jater / ledvin;
- těhotenství a období kojení;
- hemoragická diatéza (doprovázená vysokým krvácením);
- individuální nesnášenlivost složek, které tvoří léčivo.
Při bronchiálním astmatu a dně (onemocnění kloubů).
Tento lék se nedoporučuje dětem mladším 15 let s ovčími neštovicemi nebo chřipkou, protože v tomto případě existuje vysoká pravděpodobnost vzniku komplikací.
Návod k použití Askofen-P (způsob a dávkování)
Lék je předepsán 1-2 tablety 2-3 krát denně orálně. Aby se snížil dráždivý účinek na orgány gastrointestinálního traktu, doporučuje se přípravek užívat po jídle s mlékem nebo alkalickou minerální vodou.
Maximální povolená denní dávka je 6 tablet. Interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 hodiny au pacientů se zhoršenou funkcí ledvin nebo jater - 6 hodin.
Průběh léčby je 5 dní jako anestetikum a 3 dny za účelem normalizace teploty..
Jak předepisuje lékař, dávka léčiva a průběh léčby se mohou zvýšit.
Vedlejší efekty
Za prvé, vedlejší účinky tohoto léku ovlivní trávicí systém. V tomto případě, zhoršení sliznice, zhoršení erozivních procesů, je možný rozvoj krvácení. To vše doprovází bolestivé pocity a pocit nevolnosti..
Ve vzácných případech může užívání Askofen-P vést k poruše ledvin / jater nebo ovlivnit krevní složení.
Individuální nesnášenlivost k určitým složkám tohoto léku se může objevit při kopřivce nebo bronchospasmu.
Předávkovat
Předávkování Askofen-P se projevuje bolestí v žaludku, zhoršeným sluchem / zrakem a zažívacím traktem.
Pokud byla dávka tohoto léčiva výrazně překročena, je možné kóma.
V případě otravy těla tímto lékem je nutné okamžitě opláchnout žaludek a provést symptomatickou terapii.
Analogy
Analogy podle ATX kódu: Aquacitramon, Acifein, Parkocet, Citramarine, Excedrine, Coficil-Plus.
Nedělejte rozhodnutí o výměně léku sami, poraďte se s lékařem.
farmaceutický účinek
- Kyselina acetylsalicylová působí jako hlavní účinná látka, je to látka, která zajišťuje potlačení syntézy prostaglandinů (látky podobné hormonům). Tyto látky jsou zase zodpovědné za tvorbu otoků v místě zánětu, bolesti, inhibice procesu trombózy a lepení (agregace) krevních destiček..
- Díky kyselině acetylsalicylové je bolest způsobená zánětlivými procesy významně snížena a mikrocirkulace krve v ohnisku zánětu je zlepšena.
- Kofein, který je součástí přípravku, výrazně zvyšuje pracovní kapacitu (fyzickou i duševní), snižuje pocit únavy a snižuje ospalost. Kofein normalizuje mozkový cévní tonus a urychluje průtok krve.
- Paracetamol pomáhá snižovat teplo a má analgetický účinek.
speciální instrukce
- Během užívání této drogy je přísně zakázáno pít alkohol..
- V případě dlouhodobé léčby je třeba sledovat funkci jater..
- Kyselina acetylsalicylová snižuje její protidoštičkový účinek, takže pacient musí informovat lékaře o Askofen-P, pokud má operaci.
- Lék není předepisován dětem a dospívajícím do 18 let pro úlevu od bolesti a jako horečka je Askofen-P kontraindikován u dětí do 15 let kvůli vysokému riziku Reyeova syndromu..
Během těhotenství a kojení
Kontraindikováno během těhotenství a kojení. Jednorázové použití léku ve 2. trimestru těhotenství je přijatelné, pokud je očekávaný přínos pro matku vyšší než potenciální riziko pro plod..
Pokud existuje naléhavá potřeba brát Askofen-P během kojení, doporučuje se kojení ukončit.
V dětství
Droga je kontraindikována u dětí do 15 let jako antipyretikum au dospívajících do 18 let jako anestetikum.
Ve stáří
V případě poruchy funkce ledvin
Lék je kontraindikován při těžkém poškození ledvin.
S poškozenou funkcí jater
Není indikováno pro těžkou dysfunkci jater.
Léková interakce
- Snižuje terapeutický účinek nepřímých koagulancií, reserpinu, heparinu, hypoglykemických léků, steroidních hormonů, spironolaktonu, furosemidu, antihypertenzních srdcí, prostředků proti dně, které podporují vylučování kyseliny močové.
- Zvyšuje toxický účinek GCS, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a nesteroidních protizánětlivých léčiv.
- Nedoporučuje se kombinovat lék s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholem.
- Paracetamol je schopen zvýšit účinek antikoagulancií.
Podmínky lékárny
Over-the-counter.
Podmínky skladování
Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C. Trvanlivost je 3 roky..
Cena v lékárnách
Askofen-P cena za 1 balíček od 51 rublů.
Popis na této stránce je zjednodušenou verzí oficiální verze anotace s drogami. Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nepředstavují návod pro samoléčení. Před použitím léku je nutné se poradit s odborníkem a přečíst si pokyny schválené výrobcem.
Askofen-P
Ceny v online lékárnách:
Askofen-P - kombinovaný lék, který má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky na organismus.
Uvolněte formu a složení
Askofen-P je dostupný v tabletách, z nichž každá obsahuje:
- Kyselina acetylsalicylová - 0,2 g;
- Paracetamol - 0,2 g;
- Kofein - 0,04 g.
Indikace pro použití Askofen-P
Podle pokynů je Askofen-P používán pro febrilní a středně bolestivý syndrom různé povahy. Lék může zlepšit stav bolesti hlavy a zubů, migrény, neuralgie, myalgie, artralgie, dysalgomenorrhea, onemocnění doprovázená horečkou.
Kontraindikace
Použití Askofen-P je kontraindikováno za následujících podmínek:
- Přecitlivělost na složky léčiva, včetně astmatu „aspirin“;
- Ulcerativní léze zažívacího traktu;
- Gastrointestinální krvácení;
- Hemoragická diatéza;
- Hypoprothrombinémie;
- Vitamín K;
- Hemofilie;
- Selhání ledvin;
- Těhotenství a kojení;
- Těžká arteriální hypertenze;
- Ischemická choroba srdeční;
- Nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
- Glaukom;
- Poruchy spánku;
- Děti do 15 let.
Askofen-P by se měl používat s opatrností při onemocněních jater a dny..
Dávkování a podávání Askofen-P
Droga se užívá orálně. V případě febrilního syndromu - 1-2 tablety 3x denně po jídle, ne více než 3 dny v řadě. Pro zmírnění bolesti je možná jedna dávka 2 tablet. Ascofen-P by se neměl používat jako analgetikum déle než 5 dnů. Lék musí být smyt dostatečným množstvím tekutiny.
Nežádoucí účinky Askofen-P
Pokyny připojené k Askofen-P ukazují, že lék může způsobit nežádoucí účinky, jako například:
- Dyspeptické poruchy;
- Ulcerativní změny v gastrointestinálním traktu;
- Porucha funkce jater a ledvin;
- Exacerbace bronchiálního astmatu;
- Alergické reakce.
Při dlouhodobém užívání léku si může pacient stěžovat na závratě, bolesti hlavy, poškození zraku, tinnitus. Askofen-P je schopen vyvolat snížení agregace destiček, poškození ledvin, hypokoagulaci, hemoragický syndrom, hluchotu. U dětí se může rozvinout Reyeův syndrom - změny nervového systému a psychiky, zvracení, zhoršená funkce jater.
speciální instrukce
Při používání Askofen-P je třeba dodržovat následující pokyny:
- Léky obsahující salicyláty mohou způsobit Reyeův syndrom u dětí;
- Dlouhodobé užívání léku vyžaduje sledování krevního obrazu a funkce jater;
- Askofen-P zpomaluje srážení krve, pokud je to nutné, musí se to vzít v úvahu;
- Kyselina acetylsalicylová ztěžuje odstraňování kyseliny močové z těla, což může v přítomnosti odpovídající náchylnosti pacienta vyvolat útok dny;
- Použití Askofen-P během těhotenství může vést k malformacím plodu, během kojení - ke krvácení dítěte.
Analogy Askofen-P
Analogy Askofen-P jsou takové léky, jako je Iralgesic, Coficil-Plus, Citramon P.
Podmínky skladování
Podle přiložených pokynů by měl být Askofen-P skladován při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léčiva je 2 roky od data výroby.
Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.
Askofen-P: návod k použití
Askofen-P je kombinované léčivo ze skupiny analgeticko-antipyretik.
Tento lék je analgetikum narkotikum, které kombinuje nesteroidní protizánětlivé léčivo, analgetikum a psychostimulující složku..
Struktura
Obsah účinných látek ve složení léčiva Askofen-P:
- Kyselina acetylsalicylová - 200 mg.
- Paracetamol - 200 mg.
- Kofein - 40 mg.
Jako použité pomocné látky: bramborový škrob, kyselina stearová, povidon, talek, vazelína.
Farmakologický účinek
Aktivní složky léčiva přispívají k následujícím farmakologickým účinkům:
- Kofein - odstraňuje pocit únavy a ospalosti, zvyšuje duševní a fyzickou aktivitu, pomáhá zvyšovat vzrušivost dýchacího centra, rozšiřuje krevní cévy.
- Kyselina acetylsalicylová pomáhá zajistit antipyretické a protizánětlivé účinky; snížení bolesti způsobené vývojem zánětlivého procesu; zlepšit mikrocirkulaci v ohnisku zánětu.
- Paracetamol - pomáhá zajistit antipyretické, analgetické a mírné protizánětlivé účinky.
Proč tablety Askofen-P pomáhají?
Indikace pro použití léčiva Askofen-P je léčba syndromu mírné až střední bolesti různého původu:
- Bolest hlavy a migréna.
- Bolest zubů.
- Neuralgie.
- Myalgie.
- Arthralgia.
- Algodismenorea.
- Symptomatická léčba horečky při akutních respiračních infekcích a chřipce.
Užívání drogy neovlivňuje průběh nemoci a je pomocným prvkem léčby.
Kontraindikace
Použití Askofen-P se nedoporučuje v případě individuální nesnášenlivosti účinných látek nebo pomocných látek léku, pro erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (akutní stadium), krvácení do žaludku, astma „aspirinu“, hemofilii, hemoragickou diatézu, portální hypertenzi, nedostatek vitamínu K, selhání ledvin.
Léčivo je také kontraindikováno v případě nedostatku glukózy-6-fosfátdehydrogenázy, těžké arteriální hypertenze, závažné srdeční choroby srdeční, glaukomu, zvýšené podrážděnosti, poruch spánku, chirurgických zákroků, které jsou doprovázeny vývojem krvácení.
Přípravek Askofen-P nelze použít během porodu dítěte (1. a 3. trimestr), během laktace a u pacientů mladších 15 let..
Tento lék je předepsán s maximální opatrností při vývoji dny a jater..
Způsob aplikace, dávkování
Příjem tablet se musí provádět perorálně během jídla nebo bezprostředně po jídle. Doporučuje se užívat pilulku každé 4 hodiny. Při intenzivní bolesti můžete zvýšit jednu dávku na 2 tablety. Průměrná denní dávka je až 4 tablety, maximální - 8 tablet. Trvání léčby by nemělo přesáhnout 1 týden - 10 dní.
Lék nesmí být používán déle než 5 dní jako analgetikum a déle než 3 dny jako antipyretikum bez předchozího předpisu a lékařského dohledu. Ošetřující lékař může předepsat odlišné dávkování, frekvenci a dobu trvání léku, s přihlédnutím k příznakům onemocnění a individuálním charakteristikám těla pacienta.
Předávkovat
V případě předávkování se zvyšuje riziko vzniku takových nežádoucích vedlejších reakcí:
- Při mírné intoxikaci kyselinou acetylsalicylovou, nevolností, tinnitem, nevolností se mohou objevit závratě.
- Při těžké intoxikaci se mohou objevit křeče, ospalost, letargie, kolaps. Pokud je negativní účinek látky na organismus zesílen, lze pozorovat respirační poruchy. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat lékaře.
Jako terapie by měla být neustále sledována rovnováha vody a elektrolytů. Zvýšení alkálie pomáhá odstranit kyselinu acetylsalicylovou z těla.
Nežádoucí účinky
Užívání Askofen-P může přispívat k rozvoji takových nežádoucích nežádoucích účinků: erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, zvracení, tachykardie, zvýšený krevní tlak, bronchospasmus, alergické projevy.
Dlouhodobé užívání tablet může vyvolat závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění, tinnitus, krvácení z dásní, krvácení z nosu.
Interakce s jinými skupinami drog
Askofen-P může zvyšovat účinky nepřímých antikoagulancií, heparinu, hormonů, hypoglykemických léků.
Při současném podávání methotrexátu a léčiv ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv se zvyšuje riziko nežádoucích nežádoucích účinků.
V případě současného použití s diuretiky, spironolaktonem, antihypertenzivy a léky proti dny může být pozorováno snížení účinnosti těchto léků.
Askofen-P se nedoporučuje kombinovat s barbituráty, rifampicinem, antiepileptiky, salicylamidy kvůli riziku vzniku negativního účinku na játra.
Současné použití s metoklopramidem může pomoci urychlit absorpci paracetamolu.
Kombinace paracetamolu s alkoholem zvyšuje riziko vzniku hepatotoxických účinků.
Další doporučení
Protože aktivní složka léčiva Askofen-P - kyselina acetylsalicylová působí na koagulaci krve (zpomaluje proces), měl by pacient informovat lékaře o použití tohoto nástroje, má-li být proveden chirurgický zákrok.
Užívání drogy se v dětství nedoporučuje, protože v případě infekce existuje nebezpečí Reye syndromu. Toto onemocnění se projevuje zvracením a zvětšením jater..
Na pozadí dlouhodobého užívání léčiva je nutné systematické sledování funkce periferní krve a jater.
Kyselina acetylsalicylová může přispívat k vylučování kyseliny močové, což může vyvolat exacerbaci dny.
V době užívání tablet Askofen-P byste se měli zdržet pití alkoholu kvůli riziku vzniku krvácení do žaludku.
Analogy Askofen-P
Následující léky jsou analogy tohoto léčiva: Excedrin, Citramon P, Coficil-plus, Citramon Ultra, Citrapar, Migrenol Extra. Pokud je nutné vybrat náhradu, je vhodné nejprve vyhledat lékaře.
Úložný prostor
Skladování léčiva Askofen-P by mělo být prováděno na tmavém místě chráněném před přímým slunečním světlem při teplotě ne více než 25 stupňů.
Cena Askopen-P
Náklady na lék Askofen-P:
- Tablety, 10 ks. - 17-20 rublů.
- Pilulky, 20 ks. - 35-45 rub.
Askofen-P
Ceny v online lékárnách:
Askofen-P - kombinovaný analgeticko-antipyretikum. Má protizánětlivé, antipyretické, psychostimulační a analgetické účinky..
Uvolněte formu a složení
Lék je k dispozici ve formě tablet: ploché válcové, bílé nebo bílé se světle růžovou / krémovou barvou, s rizikem a zkosením, bez zápachu nebo s mírným charakteristickým zápachem, je možné mramorování povrchu (10 ks. V obrysu buňky nebo bezjacheyakovyh balení, v lepenkové krabičce) 1, 2 nebo 3 obrysový obal a návod k použití Askofen-P).
Složení Askofen-P na tabletu:
- účinné látky: paracetamol - 200 mg, kyselina acetylsalicylová - 200 mg, kofein - 40 mg;
- pomocné složky: mastek, povidon, stearát vápenatý, vazelínový olej VGM-ZOM, bramborový škrob, kyselina stearová, silikonová emulze KE-10-12.
Farmakologické vlastnosti
Farmakodynamika
Askofen-P je komplexní lék, jehož účinek je způsoben vlastnostmi jednotlivých složek, které tvoří jeho složení:
- paracetamol: má analgetické a antipyretické účinky;
- kyselina acetylsalicylová: nesteroidní protizánětlivé léčivo s antipyretickou, protizánětlivou a analgetickou aktivitou. Mechanismus účinku je spojen s potlačením cyklooxygenáz (COX) 1 a 2, které regulují syntézu mediátorů bolesti a zánětu. Kyselina acetylsalicylová také inhibuje agregaci destiček;
- kofein: stimuluje vazomotorická a respirační centra, zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, snižuje agregaci destiček, rozšiřuje mozkové cévy, kosterní svaly, ledviny a srdce; aktivuje fyzický a duševní výkon, snižuje únavu a ospalost.
Farmakokinetika
Neexistují žádné informace o farmakokinetice Askofen-P.
Indikace pro použití
Askofen-P se používá u dospívajících starších 15 let a dospělých se zvýšenou tělesnou teplotou, akutními respiračními virovými infekcemi a jinými infekčními a zánětlivými onemocněními..
Indikace Askofen-P u dospělých jsou také mírné nebo mírné bolesti (bolesti zubů, migréna, bolesti hlavy, myalgie, artralgie, syndrom radikální hrudníku, neuralgie, bolesti dolních zad, menstruační bolest).
Kontraindikace
- arteriální hypertenze;
- těžký průběh srdeční choroby;
- akutní infarkt myokardu;
- častá komorová extrasystole;
- paroxysmální tachykardie;
- stratifikovaná aortální aneuryzma;
- syndrom vysokého tlaku v systému portální žíly;
- hemoragická diatéza (hemofilie, trombocytopenická purpura, von Willebrandova choroba - diana, telangiektázie, trombocytopenie, nedostatek protrombinu v koagulačním faktoru);
- chirurgický zásah doprovázený krvácením;
- exacerbace erozivních a ulcerativních onemocnění gastrointestinálního traktu;
- těžká renální a / nebo jaterní dysfunkce;
- gastrointestinální krvácení;
- nedostatek vitamínu K;
- deficit enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
- glaukom;
- zvýšená podrážděnost;
- úzkostné poruchy (spontánní záchvaty paniky, strach z otevřeného prostoru);
- poruchy spánku;
- astma způsobená užíváním salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků;
- děti a dospívající do 15 let;
- první a třetí trimestry těhotenství;
- období kojení;
- přecitlivělost na hlavní nebo pomocné složky ve složení Askofen-P nebo na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva.
Relativní (droga se používá opatrně):
- závažné srdeční selhání;
- indikace anamnézy peptického vředu dvanáctníku nebo žaludku;
- nefrolitiáza močoviny (kyseliny močové);
- vysoká kyselina močová v krvi;
- dna.
Askofen-P: návod k použití (dávkování a metoda)
Tablety Askofen-P se užívají perorálně po jídle.
Doporučená dávka - 1-2 ks. dvakrát nebo třikrát denně.
Maximální dávka je 6 tablet denně. Interval mezi dávkami by neměl být kratší než 4 hodiny. Aby se snížil dráždivý účinek léku na gastrointestinální trakt, tablety by se měly užívat po jídle a omýt mlékem, vodou nebo alkalickou minerální vodou.
U pacientů s poškozenou funkcí jater nebo ledvin by měl být interval mezi dávkami alespoň 6 hodin.
Tablety by neměly být užívány déle než 5 dnů jako lék proti bolesti a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další léčebné režimy a dávky Askofen-P stanoví ošetřující lékař.
Vedlejší efekty
- gastrointestinální trakt: nevolnost, zvracení, nedostatek chuti k jídlu, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, průjem, bolest břicha a pánve, krvácení z gastrointestinálního traktu, selhání jater;
- kardiovaskulární systém: tachykardie, arteriální hypertenze;
- močový systém: selhání ledvin;
- alergické reakce: kožní vyrážka, bronchospasmus, angioedém.
V případě dlouhodobé léčby lékem se mohou objevit následující nežádoucí účinky: bolest hlavy, závratě, tinnitus, hluchota, poškození zraku, snížená srážlivost krve, snížená agregace krevních destiček, tendence ke krvácení do kůže a krvácení do sliznic, papilární nekróza, Reyeův syndrom u dětí, toxická epidermální nekrolýza, maligní exsudativní erytém.
Předávkovat
Hlavní příznaky předávkování Askofenem-P: tachykardie, nevolnost, bolesti žaludku, zvracení, bledost kůže, nadměrné pocení. V případě mírné intoxikace je tinnitus možný v obtížnějších situacích - bronchospasmus, krvácení, potíže s dýcháním, ospalost, křeče, nedostatek proudu moči do močového měchýře, kolaps. Další fází je rozvoj progresivní respirační paralýzy a disociace oxidační fosforylace, vedoucí k respirační acidóze.
Pokud se objeví příznaky otravy, musíte naléhavě vyhledat lékařskou pomoc. Pacient by měl opláchnout žaludek a dát aktivní uhlí. Poté, v případě potřeby, symptomatické ošetření.
speciální instrukce
V případě dlouhodobého užívání Askofen-P se doporučuje sledovat funkci jater a periferní krevní obraz (bílé krvinky, krevní destičky, hemoglobin atd.).
Pokud má pacient chirurgický zákrok, je třeba upozornit lékaře na užívání léku, protože kyselina acetylsalicylová inhibuje agregaci destiček.
Nízké dávky kyseliny acetylsalicylové snižují vylučování kyseliny močové, což může v některých případech způsobit záchvat dny.
Během doby léčby nemůžete pít alkohol, protože ethanol zvyšuje riziko krvácení z gastrointestinálního traktu.
Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy
Vliv Askofen-P na psychomotorické schopnosti člověka není popsán.
Těhotenství a kojení
Lék je kontraindikován v prvním a třetím trimestru těhotenství. Je to způsobeno teratogenním účinkem kyseliny acetylsalicylové: užívání Askofen-P v prvním trimestru může vést k malformaci plodu (štěpení horního patra); ve třetím trimestru - k inhibici porodu a předčasnému uzavření arteriálního kanálu u plodu, který je doprovázen zvýšeným tlakem v cévách malého kruhu a hyperplazií plicních cév. Ve druhém trimestru lze léčivo užít jednou v doporučené dávce a pouze v případě, že přínos pro matku převáží možné riziko pro plod.
Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u přirozeně krmeného dítěte (kvůli zhoršené funkci krevních destiček). Proto je-li nutné během laktace používat Askofen-P, doporučuje se kojení ukončit.
Použití v dětství
Jako antipyretikum u akutních respiračních virových infekcí a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění je droga kontraindikována u dětí a dospívajících mladších 15 let (kvůli riziku Reyeova syndromu)..
Jako analgetikum lze Askofen-P použít pouze u pacientů ve věku 18 let a starších..
V případě poruchy funkce ledvin
Léčivo je kontraindikováno u pacientů se závažným poškozením ledvin.
S poškozenou funkcí jater
I když existují důkazy, Askofen-P je zakázán pro lidi s těžkým poškozením jater.
Léková interakce
Při současném použití s nepřímými antikoagulanty, steroidními hormony, hypoglykemickými léky, heparinem nebo reserpinem je terapeutický účinek uvedených léků zvýšen.
Askofen-P snižuje účinnost furosemidu, léků proti dny, spironolaktonu a antihypertenziv, které podporují vylučování kyseliny močové.
Lék zvyšuje nežádoucí vedlejší účinky methotrexátu, nesteroidních protizánětlivých léčiv, sulfonylmočovin, nenarkotických analgetik a glukokortikosteroidů.
Je třeba se vyhnout kombinaci Askofen-P se zidovudinem, barbituráty, ethanolem, rifampicinem a antiepileptiky (kvůli riziku hepatotoxicity).
Paracetamol zvyšuje dobu eliminace chloramfenikolu 5krát. Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. V případě opakovaného použití paracetamolu je možné zvýšit účinek antikoagulačních činidel (dicumarinových derivátů). V kombinaci s paracetamolem stimulují mikrosomální oxidace stimulující tvorbu toxických metabolitů, které ovlivňují funkci jater..
Pod vlivem kofeinu je absorpce ergotaminu aktivnější.
Analogy
Analogy Askofen-P jsou AquaCitramon, Migrenol Extra, Citramon P, Citramon Ultra, Citrapar, Coficil-plus, Citramon-MFF, Citramon P Forte, Excedrine, Citramarin.
Podmínky skladování
Skladujte při pokojové teplotě nejvýše 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..
Doba použitelnosti léku - 3 roky.
Podmínky lékárny
Over-the-counter.
Recenze o Askofen-P
Podle recenzí je Askofen-P poměrně oblíbený a často používaný lék na různé typy bolesti. Drogu doporučuje asi 97% uživatelů, kteří nechali své recenze na internetu.
Askofen-P rychle a trvale odstraňuje bolesti hlavy, zvyšuje krevní tlak, snižuje tělesnou teplotu. Lék je cenově dostupný a velmi levný.
Mezi pacienty patří kontraindikace, možné vedlejší účinky, hořká chuť tablet a nedostatečný analgetický účinek u některých typů bolesti (algodismenorea, bolesti zad) k nevýhodám léku. Askofen-P není vhodný pro pacienty s vysokým krevním tlakem, ani pro lidi s problémy s trávicím traktem (tablety dráždí stěny žaludku).
Cena Askofen-P v lékárnách
Tablety v balení po 10 ks. Můžete si koupit za 30-40 rublů. Cena Askofen-P v balení po 20 ks. je 60–70 rublů.
-
Migréna
-
Léčba
-
Infarkt
-
Encefalitida
-
Infarkt
-
Infarkt
-
Infarkt
-
Migréna