Hlavní
Skleróza
Návod k použití Aspirin® (Aspirin®)
Ceny v online lékárnách:
Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má analgetické, antipyretické a antiagregační účinky.
Uvolněte formu a složení
Aspirin je k dispozici ve formě kulatých bílých tablet, lehce bikonvexních a zkosených k okraji. Jedna tableta obsahuje 100 nebo 500 mg účinné látky - kyseliny acetylsalicylové. Pomocné látky léčiva - kukuřičný škrob a mikrokrystalická celulóza.
Tablety jsou baleny v blistrech po 10 kusech. Kartonový svazek obsahuje 1, 2 nebo 10 blistrů.
Indikace pro použití
Lék je předepsán pro symptomatickou úlevu od bolesti zubů, bolesti hlavy, bolesti při menstruaci, bolesti zad, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů.
Aspirin se také používá při zvýšené tělesné teplotě během nachlazení a jiných nemocí infekční zánětlivé povahy (u dětí starších 15 let a dospělých).
Kontraindikace
Absolutní kontraindikace užívání aspirinu jsou:
- Hemoragická diatéza;
- Exacerbace erozivních a ulcerativních lézí gastrointestinálního traktu;
- Bronchiální astma způsobená užíváním salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků;
- Přecitlivělost na složky léčiva;
- Společné použití s methotrexátem v dávce více než 15 mg týdně;
- Těhotenství (trimestry I a III) a kojení.
Vzhledem k riziku vzniku akutní jaterní encefalopatie (Reyeův syndrom) není aspirin indikován u dětí mladších 15 let s akutními infekcemi dýchacích cest způsobenými virovými infekcemi..
S opatrností se lék používá pro následující nemoci a stavy:
- Hyperurikémie;
- Dna;
- Bronchiální astma;
- Chronická bronchopulmonální onemocnění;
- Polypóza nosu;
- Gastrointestinální krvácení a peptický vřed dvanáctníku a žaludku;
- Porucha funkce jater a / nebo ledvin;
- II trimestr těhotenství.
Dávkování a podávání
V případě febrilních stavů a syndromu bolesti střední a nízké intenzity je jedna dávka aspirinu podle pokynů 0,5-1 g. Požadovaný interval mezi dávkami léčiva je alespoň čtyři hodiny. Maximální denní dávka aspirinu je 3 g nebo šest tablet.
Lék je užíván orálně po jídle (uvnitř) a omýván velkým množstvím tekutin..
Trvání použití aspirinu bez konzultace s lékařem by nemělo přesáhnout tři dny, pokud je předepsáno jako antipyretikum a sedm dní jako anestetikum..
Vedlejší efekty
Během léčby lékem jsou možné následující vedlejší účinky:
- Z nervového systému: tinnitus a závratě (obvykle se vyskytují při předávkování);
- Z trávicí soustavy: pálení žáhy, nevolnost, zvracení, bolest břicha, zvýšená aktivita jaterních enzymů, skryté nebo zjevné příznaky krvácení v gastrointestinálním traktu, což může vést k erozivním a ulcerativním lézemím a anémii z nedostatku železa;
- Z hematopoetického systému: zvýšené riziko krvácení;
- Alergické reakce: bronchospasmus, kopřivka, anafylaktický šok a Quinckeho edém.
speciální instrukce
Pokyny pro Aspirin říkají, že pokud je nutný chirurgický zákrok, i malý, například extrakce zubu, měli byste přestat užívat lék po dobu nejméně 5-7 dnů. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová zvyšuje tendenci ke krvácení..
Pravděpodobnost vedlejšího účinku, jako je bronchospasmus, se zvyšuje u pacientů s bronchiálním astmatem, chronickými bronchopulmonálními chorobami a anamnézou alergií.
Protože kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové, může použití aspirinu způsobit akutní dnu u pacientů s predispozicí k tomuto onemocnění..
Analogy
Následující léky jsou analogy aspirinu: Thrombo ACC, Aspirin Cardio, Nektrim Fast, Cardiopyrin, Aspirin 1000, CardiASK, Aspinat, Aspinat Cardio, Aspinat 300, Atsbirin, Zorex Morning, Acetalsalicylic acid, ASK-Kardisperin, ASK-Kardispirin, Cardard, Cardicardicardica, Cardicardicardica, Cardicardica UPSA, Taspir, Trombogard 100, Trombopol.
Podmínky skladování
Tablety se uchovávají mimo dosah dětí při teplotách do 30 ° C. Datum expirace aspirinu - 5 let.
Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.
Dobrý starý aspirin. Nebo ne tak laskavý?
Aspirin je dobře známý lék pro mnohé, který má výrazné antipyretické a protizánětlivé vlastnosti. Tento lék je levný a také velmi účinný, takže je k dispozici v každé skříňce domácí medicíny. Ale je to opravdu neškodné a jak správně používat lék, aby nepoškodil tělo? Postupujte podle pokynů.
Přečtěte si tento článek:
Složení a vlastnosti léčiva
Aspirin nebo kyselina acetylsalicylová je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Produkt se v medicíně používá již více než 100 let. Málokdo však ví, že má silný analgetický, antipyretický a také protizánětlivý účinek, pokud je používán nesprávně, může tělu způsobit velké poškození. Pojďme zjistit, jak a proč můžete tento nástroj použít, a také to, co je plné jeho nesprávnému použití.
Tento léčivý přípravek obsahuje pouze jednu účinnou látku - kyselinu acetylsalicylovou. Forma léčiva jsou tablety. Kromě účinné látky je léčivo opatřeno kukuřičným škrobem a také mikrokrystalickou celulózou..
Farmakologická skupina léčiva jsou nesteroidní protizánětlivá léčiva nebo NSAID. Z pokynů složení je známo výrazné antipyretické, protizánětlivé, analgetické působení. Malé dávky aspirinu pomáhají:
- boj proti horečnatým podmínkám, horečka;
- snížení teploty;
- eliminace bolestivých pocitů (účinná i při akutní, silné bolesti);
- zvýšit hladinu interferonu v těle;
- zvýšit ochranné vlastnosti těla;
- prevence srdečních a cévních onemocnění, jakož i výrazné snížení rizika trombózy, srdečních záchvatů;
- minimalizovat adhezi destiček a také potlačovat jejich funkce;
- snížení rizika katarakty.
Indikace pro použití kyseliny acetylsalicylové
Aspirin je účinný, ale zároveň nebezpečný lék. Nevhodné podávání léčiva, stejně jako použití kompozice ve vysokých dávkách, překračující frekvenci podávání, může vést k nepředvídatelným důsledkům. Je třeba si uvědomit, že kyselina acetylsalicylová není všelék, je to lék, který pomáhá odstraňovat bolest, horečku, zánět. Neovlivňuje příčinu patologického stavu..
Před užitím pilulky nebo dvou musíte poradit se s lékařem a také se seznámit s kontraindikacemi. Takže se chráníte před vedlejšími účinky.
Aspirin se používá v boji proti bolesti:
Tento lék pomáhá při minimalizaci teploty, eliminuje teplo u nemocí infekční nebo zánětlivé povahy. Kyselina acetylsalicylová se také používá při komplexní léčbě určitých patologií - například v gynekologické praxi. Je předepisována na problémy s porodem plodu v kombinaci s heparinem.
Režimy dávkování a podávání
Po jídle je nutné pít tablety a vypít velké množství vody. Obvyklá dávka pro dospělé je 1 tableta. Lék můžete užívat znovu až po čtyřech hodinách. Maximální denní dávka je 6 tablet, což odpovídá třem gramům.
Chcete-li odstranit bolest, vezměte 0,5-1 gramu léku najednou. Pokud je lék užíván bez vědomí lékaře, můžete použít pilulky v boji proti syndromu bolesti pouze týden (sedm dní v řadě). Pokud bolest přetrvává, vyhledejte lékaře. Provede vyšetření, úpravu dávky nebo zrušení léku.
Pokud se aspirin používá k odstranění horečky, snížení teploty v doporučené dávce - ne více než 1 tableta najednou, pak by trvání léčby nemělo přesáhnout tři dny.
Pro prevenci patologií kardiovaskulárního systému se doporučuje používat 0,5 tablety každý druhý den. Nejprve byste se měli poradit se svým lékařem, pokud máte nějaké kontraindikace.
Nepijte lék s kofeinovými nápoji (káva, čaj, Coca-Cola). To je plné zvýšení jejich stimulačního účinku na centrální nervový systém. Děti do 15 let by neměly aspirin užívat. Rodiče by to měli zvážit..
Kontraindikace užívání aspirinu
Mnozí známí, že droga může způsobit obrovské poškození tkání a orgánů, pokud ji užijete, aniž byste se nejprve ujistili, že neexistují žádné kontraindikace. Nedoporučuje se užívat tento lék pro osoby trpící:
- angina pectoris;
- poruchy funkce štítné žlázy;
- trvale zvýšený krevní tlak;
- hemoragická diatéza;
- bronchiální astma;
- srdeční selhání;
- zánětlivá nebo infekční onemocnění jater;
- selhání jater;
- poruchy funkce ledvin, močový systém;
- selhání ledvin;
- žaludeční nebo duodenální vřed;
- gastritida.
Aspirin je schopen ředit krev, takže se často používá k prevenci tvorby krevních sraženin, jakož i křečových žil. Pokud však přípravek užíváte nesprávně a bez lékařského předpisu, může jeho užívání způsobit snížení počtu krevních destiček v krvi, což nakonec povede ke krvácení..
Během těhotenství je kontraindikováno užívat tablety. Příjem kyseliny acetylsalicylové během těhotenství je plný krvácení z dělohy, potrat. Zvláště nebezpečné v posledních měsících těhotenství.
Při kojení je povoleno užívat tento lék, ale pouze v nezbytných případech as povinným dočasným odmítnutím krmit dítě.
Kromě absolutních kontraindikací je v medicíně termín „podmíněná omezení“. Například, pokud existuje naléhavá potřeba brát lék pro lidi s dnou, diabetem mellitus a krátkodobým zvýšením tlaku, měli byste se poradit s lékařem nebo omezit užívání léku.
Pokud máte predispozici k angíně nebo jste v poslední době utrpěli infarkt, měli byste se určitě rozhodnout sami o aspirinu.
Vedlejší účinky a předávkování
Užívání léků bez vědomí lékaře, nesprávně vypočítaných dávek, překračujících četnost užívání tablet, je spojeno s výskytem vedlejších účinků.
- Z gastrointestinálního traktu. Možná výskyt nevolnosti, zvracení, ostrá bolest v břiše nejasné lokalizace, anémie z nedostatku železa. Výskyt výrazných příznaků žaludečního krvácení je často zaznamenán..
- Ze strany centrálního nervového systému. Tinnitus, závratě, mdloby.
Nevhodné podávání léku je také spojeno s malátností, kopřivkou, bronchospasmem, anafylaxí, Quinckeho edémem..
Příznaky předávkování
Předávkování kyselinou acetylsalicylovou je poměrně nebezpečný stav. Předávkování má dva stupně.
- Snadný. Vyznačuje se následujícími projevy: nevolnost, tinnitus, krátkodobé závratě, zmatenost. Můžete upravit své zdraví pomocí úpravy dávky. Snížení dávky přispívá k rychlému zlepšení stavu. V některých případech je vhodné zrušit přijímání aspirinu.
- Těžký. Hlavní projevy: horečka, srdeční i respirační selhání, metabolická acidóza, kardiogenní šok. Osoba se závažným předávkováním potřebuje okamžitou lékařskou pomoc. V nemocnici se přijímají opatření k vyrovnání ztráty tekutin a očištění těla. Pacientovi jsou podávány sorbenty, provádí symptomatickou léčbu.
Všelék nebo vrah - jemná linie
Droga má hemoragické vlastnosti - ve skutečnosti může zachránit život člověka. Denní užívání léku v malých dávkách u lidí náchylných k trombóze, jakož i časné infarkty a mrtvice, pomáhá zabránit výskytu takových patologických stavů. Ale i přesto není možné kompozici přijmout bez jmenování lékaře. A proto.
- Kyselina acetylsalicylová pomáhá zvyšovat krevní tlak - u lidí s predispozicí k trombóze je to výrazně nestabilní a systematické užívání léku povede k prudkému zvýšení tlaku, což způsobí rozvoj hypertenzní krize.
- Přijetí finančních prostředků lidmi, kteří mají v anamnéze krvácení, je plné náhlého, vážného krvácení.
- Užívání aspirinu je spojeno se silným podrážděním žaludku, vývojem gastritidy, vředy. V počátečních stádiích vývoje se tato onemocnění vyznačují téměř asymptomatickým průběhem a dlouhodobé používání kyseliny acetylsalicylové pouze situaci zhorší..
Vědecky prokázané, že aspirin pomáhá předcházet rakovině. Experiment byl proveden v Anglii, kterého se zúčastnilo 25 tisíc lidí. Každý den po dobu čtyř let jim byla podávána malá dávka léčiva (57 mg). Výsledky experimentu mnoho překvapily. Jak se ukázalo, použití kompozice přispívá k:
- minimalizovat riziko rakoviny jícnu o 60%;
- 30% snížení možnosti vzniku maligních nádorů v plicní tkáni
- O 40% menší šance na rakovinu střeva.
Bylo také známo, že systematické užívání léku snižuje riziko recidivy rakoviny. Kyselina acetylsalicylová má zvláštní vliv na dynamiku průběhu rakoviny tlustého střeva - přijetí přípravku pomáhá snižovat počet rakovinných buněk a také zastavit progresi onemocnění.
Použití takového neškodného léčivého přípravku, jak se zdá pro mnohé, může vést k nepředvídatelným důsledkům. Ale spolu s tím je příjem kompozice schopen zabránit vývoji nebezpečných chorob, zejména rakoviny. Se všemi výhodami a nevýhodami léku by se mělo brát až po konzultaci s odborníkem. Buďte ostražití a pamatujte také - vaše zdraví je ve vašich rukou.
Aspirin® C
Návod k použití
- ruština
- қазақша
Jméno výrobku
Mezinárodní nechráněné jméno
Léková forma
Struktura
Jedna tableta obsahuje
účinné látky - kyselina acetylsalicylová 400 mg; kyselina askorbová (vitamin C) 240 mg.
pomocné látky: bezvodý citrát sodný, hydrogenuhličitan sodný, bezvodá kyselina citronová, bezvodý uhličitan sodný.
Popis
Bílé tablety, kulatého tvaru, s rovným povrchem, vyryté ve formě podpisového Bayerova kříže na jedné straně a dokonce na druhé straně.
Farmakoterapeutická skupina
Analgetika, antipyretika, ostatní. Kyselina salicylová a její deriváty Kyselina acetylsalicylová v kombinaci s jinými léčivy.
ATX kód N02BA51
Farmakologické vlastnosti
Farmakokinetika
Při podání se kyselina acetylsalicylová rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Přítomnost potravy v žaludku významně mění vstřebávání kyseliny acetylsalicylové. Kyselina acetylsalicylová je distribuována do většiny tkání a tělních tekutin. Prostupuje hematoencefalickou bariérou (BBB).
Metabolizuje se v játrech hydrolýzou za vzniku kyseliny salicylové, následuje konjugace s glycinem nebo glukuronidem.
Asi 80% kyseliny salicylové se váže na plazmatické proteiny.
T1 / 2 kyseliny acetylsalicylové je asi 15 minut, kyselina salicylová je asi 3 hodiny. Vylučují se ledvinami hlavně ve formě kyseliny salicylové..
Po perorálním podání je kyselina askorbová absorbována v tenkém střevě za účasti transportního systému závislého na sodíku; absorpce není úměrná podávané dávce. Сmax po perorálním podání je dosaženo po 4 hodinách.
Snadno proniká do bílých krvinek, krevních destiček a poté do všech tkání; uložené v zadním laloku hypofýzy, kůře nadledvin, játrech, mozku, plicích, ledvinách, střevní stěně, srdci, svalech, slezině, slinivce břišní. Metabolizuje se hlavně v játrech. Hlavní metabolity kyseliny askorbové se vylučují močí..
Farmakodynamika
Kyselina acetylsalicylová (ASA) patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) a má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky a také inhibuje agregaci destiček. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí aktivity COX - hlavního enzymu metabolismu kyseliny arachidonové, který je předchůdcem prostaglandinů, které hrají hlavní roli v patogenezi zánětu, bolesti a horečky.
Analgetický účinek kyseliny acetylsalicylové je způsoben dvěma mechanismy: periferním (nepřímo prostřednictvím potlačení syntézy prostaglandinů) a centrálním (kvůli inhibici syntézy prostaglandinů v centrálním a periferním nervovém systému).
V důsledku poklesu produkce prostaglandinů se jejich účinek na termoregulační centra snižuje..
Nevratné narušení syntézy tromboxanu A2 v krevních destičkách způsobuje protidestičkový účinek kyseliny acetylsalicylové.
Při použití ve vysokých dávkách může kyselina acetylsalicylová inhibovat syntézu protrombinu v játrech a prodloužit protrombinový čas.
Kyselina askorbová - ve vodě rozpustný vitamin, hraje důležitou roli při regulaci redoxních procesů, metabolismu uhlohydrátů, krevní srážení, regeneraci tkání a přispívá ke zvýšení tělesného odporu.
Kyselina askorbová je nedílnou součástí systému, který chrání organismus před škodlivými účinky volných radikálů a dalších oxidantů, a také hraje důležitou roli v zánětlivých procesech a v mechanismu působení leukocytů..
Kyselina askorbová hraje důležitou roli v syntéze intracelulárních mukopolysacharidů, které spolu s kolagenovými vlákny poskytují sílu kapilárních stěn..
Indikace pro použití
bolestový syndrom různého původu u dospělých (bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti v krku, migréna, bolesti svalů a kloubů, bolesti zad, menstruační bolesti)
zvýšení tělesné teploty u dospělých a dětí starších 16 let s nachlazením a jinými infekčními a zánětlivými onemocněními.
Dávkování a podávání
Vezměte dovnitř. Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. V případě syndromu bolesti slabé a střední intenzity a horečnatých stavů je jedna dávka 1-2 šumivé tablety s intervalem 4-8 hodin, maximální jednotlivá dávka jsou 2 šumivé tablety; maximální denní dávka by neměla přesáhnout 10 šumivých tablet.
Vedlejší účinek
kožní vyrážka, anafylaktické reakce, bronchospasmus, Quinckeho edém
průjem, nevolnost, zvracení, epigastrická bolest, snížená chuť k jídlu; gastrointestinální krvácení (zvracení jako „kávové základny“, černé „dehtové“ stoličky), selhání jater
hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní), prodloužená doba koagulace, trombocytopenie, anémie, leukopenie, prodloužená doba krvácení
menstruační prodloužení
Reye / Reye syndrom (progresivní encefalopatie: nevolnost a nezvratné zvracení, respirační selhání, ospalost, křeče; mastná infiltrace jater, hyperamonémie, zvýšené hladiny AST, ALT)
- intersticiální nefritida, zvýšená prerenální azotémie
krevní kreatinin a hyperkalcemie, akutní ledviny
selhání, nefrotický syndrom
- poruchy močového systému (výchova
oxalátové, cystinové a / nebo urátové kameny)
- inhibice ostrovního aparátu slinivky břišní, glukosurie,
inhibice syntézy glykogenu
Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, musíte okamžitě přestat užívat lék a informovat svého lékaře.
- přecitlivělost na ASA, jiné salicyláty nebo jakékoli pomocné látky léčiva
- gastrointestinální vřed
- hemoragická diatéza, predispozice k krvácení, zvýšené krvácení, poruchy krvácení (hemofilie, von Willebrandova choroba, telangiektázie, nedostatek vitamínu K, trombocytopenie)
- bronchiální astma vyvolaná salicyláty a NSAID
- kombinované použití s methotrexátem v dávce 15 mg týdně nebo více
- těhotenství a kojení
- při souběžné antikoagulační terapii
- děti do 16 let s akutními respiračními infekcemi způsobenými virovými infekcemi v důsledku rizika Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní tuková degenerace jater s akutním vývojem selhání jater).
Lékové interakce
Protože protizánětlivá léčiva snižují renální clearance methotrexátu a narušují vazbu methotrexátu na plazmatické proteiny, je kombinované použití kyseliny acetylsalicylové a methotrexátu v dávce ≥ 15 mg za týden kontraindikováno.
Při kombinovaném použití kyseliny acetylsalicylové s antikoagulanty (kumarin, heparin) se zvyšuje riziko krvácení v důsledku zhoršené funkce krevních destiček a poškození gastrointestinální sliznice..
Vzájemným zvýšením účinku při použití ve spojení s velkými dávkami (3 ≥ g / den) jiných NSAID obsahujících salicyláty se zvyšuje riziko ulcerózních lézí a gastrointestinálního krvácení.
Při kombinaci s urikosurovými přípravky (benzbromaron, probenicid) lze pozorovat pokles urikosurického účinku (kvůli konkurenčnímu vylučování kyseliny močové ledvinami)..
Kyselina acetyl spicylová zvyšuje koncentraci digoxinu v krevní plazmě.
Vysoké dávky kyseliny acetylsalicylové zvyšují hypoglykemický účinek antidiabetik (inzulín, sulfonylmočovina).
Při kombinaci s jinými antiagregačními / trombolytickými léky (ticlopidin) se zvyšuje riziko krvácení.
Při kombinovaném použití kyseliny acetylsalicylové v dávkách ≥ 3 g / den s diuretiky je pozorován pokles glomerulární filtrace (v důsledku snížení syntézy prostaglandinů ledvinami)..
Systémové glukokortikoidy (s výjimkou hydrokortizonu, které se používají jako substituční terapie Addisonovy choroby) snižují koncentraci salicylátů v krevní plazmě, což zvyšuje riziko předávkování salicyláty po ukončení léčby glukokortikosteroidy..
Na pozadí kombinovaného použití kyseliny acetylsalicylové v dávkách ≥ 3 g / den a inhibitorů enzymu konvertujícího angiotensin (ACE) je zaznamenán pokles glomerulární filtrace ACE inhibitorů, který je doprovázen snížením jejich antihypertenzního účinku.
Kyselina acetylsalicylová zvyšuje toxický účinek kyseliny valproové.
Alkohol zvyšuje čas krvácení a poškozuje účinek kyseliny acetylsalicylové na gastrointestinální sliznici.
Kyselina askorbová zvyšuje koncentraci salicylátů v krvi (zvyšuje riziko krystalurie), ethinylestradiol, benzylpenicilin a tetracykliny, snižuje orální antikoncepci.
Snižuje antikoagulační účinek derivátů kumarinu.
Zlepšuje střevní absorpci přípravků železa.
Zvyšuje celkový Cl Ethyl Alkohol.
Chinolinová léčiva, chlorid vápenatý, salicyláty, kortikosteroidy, při dlouhodobém používání, vyčerpávají zásoby kyseliny askorbové.
speciální instrukce
Kyselina acetylsalicylová může vyvolat atak bronchiálního astmatu nebo jiné alergické reakce. Rizikovými faktory jsou pacientova anamnéza, senná rýma, nosní polypóza, chronická onemocnění dýchacích cest, jakož i alergické reakce na jiné léky (např. Svědění, kopřivka, jiné kožní reakce)..
Schopnost kyseliny acetylsalicylové potlačit agregaci destiček může vést ke zvýšenému krvácení během a po chirurgických zákrokech (včetně menších, jako je extrakce zubů). Riziko krvácení se zvyšuje s použitím ASA ve vysokých dávkách.
Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje extrakci kyseliny močové, což může vést k rozvoji dny u pacientů s počátečním nízkým vylučováním, což může u citlivých pacientů způsobit akutní záchvat dny.
Jedna dávka léku obsahuje 933 mg sodíku, což je třeba zvážit u pacientů na dietě bez solí..
Vlastnosti účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné mechanismy
Předávkovat
Příznaky: zvonění v uších, pocit ztráty sluchu, bolesti hlavy, závratě. Později se může rozvinout horečka, hyperventilace, ketóza, respirační alkalóza, metabolická acidóza, kóma, vaskulární nedostatečnost, respirační selhání, těžká hypoglykémie..
Léčba: vyvolejte zvracení nebo výplach žaludku, předepište aktivní uhlí a projímadlo. Další ošetření by mělo být provedeno ve specializovaném oddělení.
Uvolňovací forma a balení
2 tablety na obrys bezjacheykovoy balení papíru, laminované hliníkovou fólií.
5 obrysových balíčků spolu s pokyny pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce jsou uloženy v kartonu.
Podmínky skladování
Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí!
Skladovatelnost
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Podmínky lékárny
Výrobce
Bayer Bitterfeld GmbH, Německo
OT Grappin, Salegaster Highway 1, 06803 Bitterfeld-Wolfen, Německo.
Jméno a země držitele osvědčení o registraci
Bayer Consumer Car AG, Švýcarsko
Adresa organizace, která přijímá nároky spotřebitelů na kvalitu produktů (zboží:
Svatý. Timiryazev, 42, obchodní centrum "Expo City", Pav. patnáct
Aspirin
Návod k použití:
Ceny v online lékárnách:
Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv..
Uvolněte formu a složení
V lékárnických řetězcích je léčivo přítomno ve formě tablet, jejichž hlavní účinnou látkou je kyselina salicylová. V jedné tabletě je její obsah 100 nebo 500 mg. Tablety jsou bílé, zkosené hrany, jejich tvar je bikonvexní. Na jedné straně je dojem ve formě obchodní značky Bayer, na druhé straně nápis „Aspirin 0,5“.
Excipienty v přípravku jsou kukuřičný škrob a mikrokrystalická celulóza.
Tablety obsahující 10 mg kyseliny acetylsalicylové v množství 10 kusů jsou zabaleny do kontury a uzavřeny v lepenkových krabicích. Tablety s 500 gramy látky ve stejném množství jsou baleny v blistrech. V jednom kartonovém balení je 1, 2 nebo 10 blistrů.
Indikace pro použití
Aspirin se doporučuje k úlevě od příznaků bolesti hlavy, bolesti zubů a jiných typů bolesti (v krku, během menstruace, ve svalech a kloubech, v zádech). Použití aspirinu je také vhodné při zvýšené tělesné teplotě pro infekční a zánětlivá onemocnění u dospělých a dětí starších 15 let..
Kontraindikace
Pokyny pro Aspirin uvádějí seznam nemocí, ve kterých byste měli drogy odmítnout:
- Hemoragická diatéza;
- Erosivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
- Bronchiální astma způsobená NSAID (včetně salicylátů).
Kromě toho se použití aspirinu nedoporučuje těhotným ženám (1 a 3 trimestry), ženám v období laktace, lidem s přecitlivělostí na složky aspirinu ani pacientům užívajícím methotrexát v dávce více než 15 mg týdně.
Léčba akutních respiračních infekcí způsobených virovými infekcemi aspirinem u dětí do 15 let je zakázána z důvodu vysoké pravděpodobnosti vzniku Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní mastné onemocnění jater).
Aspirin je s opatrností předepisován na dnu, přičemž ve druhém trimestru těhotenství bere antikoagulancia, hyperurémii, gastrointestinální vředy, nosní polypózu, bronchiální astma, chronická onemocnění průdušek nebo plic, se zhoršenou funkcí ledvin nebo jater..
Dávkování a podávání
Dávkování se volí v závislosti na typu onemocnění a závažnosti jeho příznaků..
U syndromu mírné nebo střední bolesti a febrilních stavů je proto jediná dávka doporučená v pokynech pro Aspirin 0,5 - 1 g léčiva, zatímco maximální jednotlivá dávka je 1 g. Mezi dávkami by měly být dodrženy 4-hodinové intervaly. Maximální denní dávka je 6 tablet nebo 3 g aspirinu.
Tablety se užívají perorálně po jídle s potřebným množstvím tekutiny.
Nedoporučuje se užívat léky bez lékařského předpisu déle než 7 dní jako anestetikum a více než 3 jako antipyretika..
Vedlejší efekty
Vedlejší účinky uvedené v pokynech pro Aspirin z gastrointestinálního traktu jsou následující: zvracení, pálení žáhy, nevolnost, bolest břicha, zvýšené jaterní enzymy; příznaky žaludečního krvácení (zjevné i skryté), které mohou způsobit anémii s nedostatkem železa, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu.
Ze strany centrálního nervového systému lze pozorovat tinitus a závratě, které zpravidla ukazují na předávkování kyselinou acetylsalicylovou.
Mezi alergické reakce patří výskyt kopřivky, anafylaktický šok, Quinckeho edém, bronchospasmus.
Možné prodloužené trvání krvácení.
speciální instrukce
Použití aspirinu může vyvolat výskyt bronchospasmu, atak bronchiálního astmatu, další hypersenzitivní reakce v souvislosti s kyselinou acetylsalicylovou v něm obsaženou. Mezi rizikové faktory patří anamnéza bronchiálního astmatu, horečka, nosní polypy, chronická plicní a / nebo bronchiální onemocnění, anamnéza alergie (včetně alergické rýmy, kožních vyrážek).
Kyselina acetylsalicylová zvyšuje tendenci ke krvácení, což je spojeno s její zvláštností inhibovat agregaci destiček. V tomto ohledu je nutné zrušit užívání Aspirinu 5-7 dní před operací, aby se zabránilo zvýšenému krvácení během a po operaci.
Pacienti s dnou by měli vzít v úvahu schopnost kyseliny acetylsalicylové snížit vylučování kyseliny močové z těla, což může vyvolat akutní záchvat dny.
Analogy
Následuje seznam léků, jejichž mechanismus účinku a složení je podobný jako u aspirinu:
- Acelisinum;
- Acepar;
- Aspivitida
- Citramon;
- Excedrine;
- Uppsarin Upps et al.
Podmínky skladování
Jak je uvedeno v pokynech pro aspirin, je léčivo vhodné po dobu 5 let od data vydání.
Doporučuje se uchovávat léčivo při teplotě nepřesahující 30 stupňů nad dosahem dětí.
Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.
Aspirin: návod k použití
Lék Aspirin se týká nesteroidních protizánětlivých léčiv, která mají výrazný antipyretický, protizánětlivý a analgetický účinek. Lék se používá k symptomatickému odstranění syndromu bolesti různého původu a ke snížení tělesné teploty ve febrilních podmínkách na pozadí různých infekčních a zánětlivých patologií. Aspirin je kontraindikován u dětí mladších 15 let, kojících žen a během trimestrů těhotenství I a III, s hemoragickou diatézou, exacerbací gastrointestinálních vředů, bronchiálním astmatem při užívání NSAID a přecitlivělostí.
Léková forma
Aspirin je dostupný ve formě tablet..
Používají se blistry po 10 tabletách. Kartonový svazek obsahuje 1, 2 nebo 10 blistrů.
Popis a složení
Aspirin je kulatá bikonvexní tableta bílé barvy s vyrytým Bayerovým křížem na jedné straně a ASPIRIN 0,5 na druhé straně.
1 tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové.
- kukuřičný škrob;
- mikrokrystalická celulóza.
Farmakologická skupina
Lék Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kyselina acetylsalicylová, která je aktivní složkou léčiva, má výrazný analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek. Terapeutickým mechanismem léčiva je inhibice cyklooxygenázových enzymů, které se přímo podílejí na syntéze prostaglandinů.
Při použití dávky aspirinu od 500 mg do 1 000 mg se lék používá jako antipyretikum při nachlazení nebo chřipce a také jako analgetikum pro artralgii, myalgii a další bolesti. Kyselina acetylsalicylová má také schopnost inhibovat agregaci destiček blokováním syntézy mediátoru tromboxanu A2 v krevních destičkách.
Indikace pro použití
Lék Aspirin je indikován pro pacienty jako symptomatický lék na odstranění bolesti a horečky.
Pro dospělé
Indikace pro použití aspirinu jsou:
- symptomatická léčba bolesti zubů a hlavy, myalgie a artralgie, menstruační bolesti, bolesti zad a krku;
- horečka a horečka s nachlazením a dalšími patologiemi infekční zánětlivé povahy.
Pro děti
Dospívajícím nad 15 let je předepsán aspirin pro podobné patologie. Děti do 15 let, lék je kontraindikován.
Pro těhotenství a kojení
Během kojení a během trimestrů těhotenství I a III je zakázáno užívat lék Aspirin. Ve druhém trimestru těhotenství užívejte lék s maximální opatrností.
Kontraindikace
Lék Aspirin je kontraindikován v takových podmínkách, jako jsou:
- hemoragická diatéza;
- dětský věk do 15 let;
- I a III trimestry těhotenství;
- exacerbace erozivních a ulcerativních lézí gastrointestinální sliznice;
- přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou, jiné NSAID nebo jiné složky tablet;
- období laktace;
- současné použití methotrexátu v dávce 15 mg nebo více za týden;
- bronchiální astma se salicyláty nebo jinými NSAID.
- II trimestru těhotenství;
- bronchiální astma;
- dna;
- polypy v nosní dutině;
- ulcerativní léze střeva nebo žaludku (včetně anamnézy);
- hyperurikémie
- současné použití antikoagulancií;
- patologie plic nebo průdušek v chronické formě;
- zhoršené fungování jater a / nebo ledvin.
Dávkování a podávání
Aspirin by měl být užíván perorálně po jídle, pití tablet se spoustou čisté vody (nejméně 200 ml).
Pro dospělé
Při léčbě bolesti a horečky se doporučuje užívat jednu dávku léčiva v dávce 500 mg až 1000 mg. Maximální denní dávka je 3000 mg nebo 6 tablet po 500 mg. Chcete-li tento lék znovu vzít, je nutné dodržet interval 4 hodiny.
Trvání léčby by nemělo být delší než 7 dní v případě užívání aspirinu jako anestetika a 3 dní jako antipyretika..
Pro děti
U dětí do 15 let je užívání přípravku Aspirin přísně kontraindikováno. Děti nad 15 let mohou užívat lék stejným způsobem jako dospělí pacienti.
Pro těhotenství a kojení
Během trimestrů I a III těhotenství a během kojení je zakázáno užívat Aspirin. V trimestru II by mělo být léčivo užíváno opatrně při předběžném výpočtu individuální dávky.
Vedlejší efekty
S použitím aspirinu se nejčastěji vyskytují následující nežádoucí účinky:
- explicitní nebo latentní projevy krvácení v orgánech gastrointestinálního traktu;
- hluk v uších;
- vysoké riziko krvácení;
- kopřivka;
- pálení žáhy;
- erozivní a ulcerózní léze gastrointestinální sliznice (včetně perforace);
- angioedém;
- závrať;
- nevolnost a zvracení;
- závrať;
- anafylaktický šok;
- zvýšená aktivita jaterních enzymů;
- bronchospasmus;
- Anémie s nedostatkem železa.
Interakce s jinými drogami
Při současném použití kyseliny acetylsalicylové s glukokortikoidy, přípravky obsahujícími ethylalkohol a alkoholické nápoje se zvyšuje negativní účinek aspirinu na gastrointestinální sliznici a zvyšuje se riziko vnitřního krvácení.
Antacida obsahující hydroxid hořečnatý nebo hlinitý narušují vstřebávání aspirinu z gastrointestinálního traktu.
Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinky NSAID, narkotická analgetika, toxicitu methotrexátu, aktivitu perorálních hypoglykemických látek, nepřímých antikoagulancií, heparinu, sulfonamidů, inhibitorů agregace trombocytů a trijodtyroninu.
Aspirin snižuje účinnost antihypertenziv, urikosurik a diuretik.
Kyselina acetylsalicylová zvyšuje koncentraci barbiturátů, digoxinu a lithia v krevním séru.
speciální instrukce
Při používání aspirinu se může objevit atak bronchiálního astmatu, bronchospasmus a další příznaky přecitlivělosti. Mezi rizikové faktory patří přítomnost polypů v nosní dutině, bronchiální astma a anamnéza alergických patologií, horečka, chronická bronchiální a plicní onemocnění.
Při použití kyseliny acetylsalicylové u dětí mladších 15 let zvyšuje riziko vzniku Reye syndromu v přítomnosti virové infekce.
V případě nadcházejícího chirurgického zákroku (včetně menších operací, jako je extrakce zubu) by mělo být při užívání Aspirinu zváženo zvýšení rizika krvácení. Aby se předešlo negativním důsledkům, doporučuje se ukončit užívání kyseliny acetylsalicylové 5 až 7 dní před operací a upozornit svého lékaře na užívání léku..
Aspirin může způsobit akutní záchvat dny v důsledku zpomalení vylučování kyseliny močové.
Výdej z lékáren bez lékařského předpisu.
Předávkovat
Příznaky mírné intoxikace aspirinem jsou:
- zmatení vědomí;
- zhoršené sluchové vnímání;
- nevolnost;
- bolest hlavy;
- hluk v uších;
- závrať;
- zvracení.
Pokud zrušíte nebo snížíte terapeutické dávkování, odstranění těchto následků.
Příznaky těžké intoxikace aspirinem:
- hyperventilace;
- kardiogenní šok;
- hypoglykémie;
- respirační alkalóza;
- respirační selhání;
- ketóza;
- horečka;
- metabolická acidóza;
- kóma.
- okamžitá hospitalizace;
- použití velkého množství aktivního uhlí;
- vynucená alkalická diuréza;
- výplach;
- hemodialýza;
- doplnění ztráty tekutin;
- symptomatická léčba.
Podmínky skladování
Lék Aspirin by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 ° C.
Skladovatelnost - 5 let..
Analogy aspirinu
Vzhledem k širokému rozsahu vedlejších účinků a možné nesnášenlivosti složek léčiva musí lékař zvolit ekvivalentní náhradu léčiva. Existuje několik účinných analogů léčiva Aspirin.
Uppsarin Upps
Je to přímý analog aspirinu. Produkt se liší ve formě uvolňování představovaného šumivými rozpustnými tabletami. Má výrazné antipyretické a analgetické vlastnosti. Během terapeutického období může působit jako přímá náhrada aspirinu.
Aspirin C
Kromě kyseliny acetylsalicylové obsahuje léčivo kyselinu askorbovou. Přidání kyseliny askorbové může snížit negativní účinek kyseliny acetylsalicylové na gastrointestinální sliznici, což významně snižuje spektrum kontraindikací a vedlejších účinků. Aspirin C se používá k odstranění bolesti a horečky. Na rozdíl od aspirinu je kontraindikován u diabetes mellitus, urolitiázy a srdečního selhání..
Citramon
Je to kombinované činidlo obsahující kyselinu acetylsalicylovou, paracetamol a kofein. Lék má silnější antipyretický a analgetický účinek ve srovnání s aspirinem. Používá se při léčbě bolesti a horečky u infekčních a zánětlivých onemocnění. Na rozdíl od aspirinu má Citramon díky kombinovanému složení širší rozsah kontraindikací a vedlejších účinků.
Cena aspirinu
Průměrné náklady na lék Aspirin v lékárnách v Moskvě je 280-320 rublů. (10 tablet).
-
Migréna
-
Encefalitida
-
Infarkt
-
Skleróza
-
Léčba
-
Léčba
-
Encefalitida
-
Migréna